[ad_1]

فصل 4 در Netflix تاج، که خانواده سلطنتی را از سال 1977 تا 1990 ردیابی می کرد ، با ترور لوئیس فرانسیس آلبرت ویکتور نیکلاس از Mountbatten (ارل Mountbatten از برمه یا لرد Mountbatten) ، پسر عموی ملکه الیزابت ، کشته شده توسط بمبی که توسط یک قایق ماهیگیری IRA در سال 1979 کشته شد.

از نظر سینمایی ، این رویداد تهدیداتی را که خانواده سلطنتی در این فصل مستقیماً روبرو است – چه سیاسی و داخلی و چه زورگویی خارجی – روشن می کند.

در واقع ، و علی رغم برخی انتقادات واقعی از تاج واقعی برای به تصویر کشیدن شخصیت های مختلف تاریخی در این مجموعه ، مرگ خشونت آمیز مونت باتن فقط یک طرح دراماتیک نبود. واقعه غم انگیز واقعی بود

ترور 1979 پس از سالها افزایش خشونت توسط ارتش جمهوری خواه موقت ایرلند (IRA) انجام شد ، که اقدامات خشونت آمیز آن ، که قبلاً در بلفاست بود و بیشتر سربازان انگلیسی را هدف قرار می داد ، بیشتر و بیشتر مورد هدف قرار گرفت. به شهروندان انگلیسی در آن سوی مرز. مونت باتن هنگام مرگ 79 ساله بود. (بازی در تاج از جانب بازی تاج و تخت بازیگر چارلز رقص.)

در اینجا آنچه برای لرد مونت باتن اتفاق افتاده است و چرا.

Lord Louis Mountbattens Ark ، لندن ، انگلستان ، 28 آگوست 1979 ، Louis Mountbatten ، اولین ارل Mountbatten برمه ، توسط عضو ایرا توماس مک ماهون عکس توسط استانداردهای عصر hulton بایگانی تصاویر ترور شد

Ark of Lord Mountbattens ، لندن ، 28 آگوست 1979

استاندارد شب

چه کسی لرد مونت باتن را کشت؟

لرد مونت باتن هر تابستان خانه خود را در خارج از لندن ترک می کرد و در سواحل ایرلند به ماهیگیری می پرداخت. یک محلی ایرلندی گفت نیویورک تایمز در آن زمان ، “همه می دانستند که این کار معمول اوست و همه می دانستند که قایق در آنجا لنگر انداخته است.”

شب قبل از ترور لرد مونت باتن ، توماس مک ماهون ، متخصص بمب IRA ، یک ماده منفجره با رادیو کنترل را در قایق مونت باتن گذاشت. روز بعد بمب منفجر شد. یک شاهد به بی بی سی گفت که این انفجار قایق را پاره کرده و چندین نفر را به داخل آب برد. مونت باتن اندکی پس از انفجار درگذشت.

دریاسالار نیروی دریایی لویی لویی مونتباتن 1900 1979 در وزارت دفاع ، لندن ، پس از بازنشستگی از دفتر رئیس دفاع ، 15 ژوئیه 1965 عکس توسط keystonehulton بایگانی تصاویر

لرد مونت باتن در سال 1965

کیستون

همچنین این انفجار باعث کشته شدن نوه 14 ساله مونت باتن ، نیکلاس کنتبول و یک نوجوان دیگر شد. دختر مونت باتن ، لیدی برابورن ، نوه دیگر او ، تیموتی ناتبول ، و چند نفر دیگر زخمی شدند.

تیموتی ناتبول در کتابی درباره تجربه ای که جان برادر دوقلوی او را گرفت ، این صبح را شرح می دهد:

“خورشید گرم و دریا صاف و آرام بود. امروز ما مانند خانواده های بیشماری از خود لذت بردیم. پدربزرگ من مسئولیت آن را بر عهده داشت و بسیار خوشحال به نظر می رسید.

پس از بمب گذاری ، شاخه موقت IRA (بخشی از IRA که بیشتر درگیر جنگ مسلحانه علیه انگلیس است) مسئولیت قتل را برعهده گرفت و آن را “اعدام” خواند. آنها در بیانیه ای گفتند كه “مبارزه اصیل را برای اخراج مهاجمان انگلیس از وطن ما” ادامه خواهند داد.

IRA همچنین گفت:

“مرگ لرد مونت باتن و ادای احترام به او در مقابل بی تفاوتی دولت انگلیس و انگلیس نسبت به مرگ بیش از 300 سرباز انگلیسی و مرگ مردان ، زنان و کودکان ایرلندی به دست نیروهای آنها دیده خواهد شد. “

لرد مونتبتن هدف دیگری جز ارتباط خود با دولت انگلیس نبود. او خود کاری چندانی با درگیری های ایرلند شمالی نداشت.

مک ماهون به خاطر این قتل به حبس ابد در زندان است. با این حال ، بعداً وی به عنوان بخشی از توافق جمعه خوب سال 1998 ، که رسماً به درگیری در ایرلند شمالی پایان داد ، آزاد شد.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir