[ad_1]

 • یک مطالعه قابل توجه نشان دهنده تغییر شکل پیری بیولوژیکی در انسان است.
 • محققان از اکسیژن درمانی در اتاق فشار استفاده کردند تا پیری را در دو ساعت اصلی بیولوژیکی معکوس کنند.
 • این مطالعه نشان داد افزایش طول در تلومرهای کروموزوم ها و کاهش سلول هایی که به عنوان عامل پیری شناخته می شوند.

  درمان پیری مدتهاست که جام مقدس پزشکی است. فناوری های نوظهور ، مانند ابزار ویرایش ژن CRISPR ، دریچه ای را برای آینده احتمالی علوم پزشکی باز کرده است. کلید اصلی کاهش سرعت پیری ، ممکن است در یک تکنیک قدیمی و قدیمی باشد.

  برای اولین بار ، دانشمندان اسرائیلی با ارائه اکسیژن درمانی به بیماران در اتاق فشار ، معکوس شدن پیری در دو ساعت بیولوژیکی مهم را نشان داده اند. نتایج در مجله ظاهر می شود سالخورده.

  این محتوا از {embed-name} وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.


  با افزایش سن ، سلول های شما همچنان تقسیم می شوند که توالی DNA در انتهای کروموزوم ها نامیده می شود. تلومرها، به تدریج کوتاه می شود. هنگامی که تلومرها خیلی کوتاه می شوند ، سلول دیگر نمی تواند تکثیر شود و در نهایت می میرد. این الزاما یک چیز بد نیست.

  کوتاه شدن تلومرها می تواند از تکثیر غیرقابل کنترل سلولهای سرطانی جلوگیری کند ، اما متأسفانه این امر به هزینه پیری ژنتیکی مرتبط است. این سلولهای سالمندی که دیگر نمی توانند تقسیم شوند ، به عنوان سلولهای پیر نیز شناخته می شوند ، که در طول زندگی شما جمع می شوند و تصور می شود یکی از سلولهای علل اصلی پیری.

  در یک کارآزمایی بالینی ، 35 بزرگسال سالم از 64 سال به بالا روزانه 60 جلسه اکسیژن درمانی به مدت سه ماه دریافت کردند. محققان قبل از درمان ، پس از ماه اول و دوم مطالعه و دو هفته پس از پایان مطالعه ، از افراد نمونه خون گرفتند. هیچ یک از بیماران در طول مطالعه هیچ تغییری در سبک زندگی ، رژیم غذایی یا دارو نداشته اند و با این وجود کار خون آنها افزایش قابل توجهی در طول تلومر سلول ها و کاهش تعداد سلول های پیر خود را نشان داده است.  این اولین بار نیست که پزشکان بیماران را در اتاق فشار اکسیژن قرار می دهند. اکسیژن درمانی هایپرباریک (HBOT) تقریباً یک قرن است که برای درمان تعدادی از بیماری ها از جمله بیماری رفع فشار در غواصان در اعماق دریا و مسمومیت با مونوکسیدکربن استفاده می شود.

  بیمار دختر که در یک محفظه هایپرباریک خوابیده است

  دوربین هایپرباریک

  ویکتوریا نووهاتسکاگتی ایماژ

  درمان شامل تنفس اکسیژن خالص در یک محفظه فشار که باعث اشباع خون و بافتهای بدن شما با اکسیژن می شود. به اندازه کافی عجیب ، این می تواند باعث اثرات فیزیولوژیکی مشابهی شود که در صورت کمبود اکسیژن در بدن رخ می دهد ، معروف به هیپوکسی. در حالی که پژوهش قبلی نشان می دهد که این اثرات می توانند مغز شما را تحریک کرده و توانایی های شناختی شما را افزایش دهند ، این اولین مطالعه است که نشان می دهد درمان همچنین می تواند پیری را معکوس کند.

  “شای افراتی” ، استاد عضو این مطالعه ، گفت: “از آنجا که کوتاه شدن تلومر” جام مقدس “زیست شناسی پیری در نظر گرفته می شود ، بسیاری از مداخلات دارویی و زیست محیطی به امید امکان افزایش طول تلومر به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است.” ساکلر در دانشگاه تل آویو. او ادامه داد:

  “بهبود قابل توجهی در طول تلومر نشان داده شده در طی و پس از این پروتکل های منحصر به فرد HBOT ، زمینه جدیدی را برای جامعه علمی فراهم می کند تا درک کند که پیری در واقع می تواند در سطح پایه سلولی-بیولوژیکی هدف قرار گیرد و معکوس شود.”

  این همچنین اولین باری نیست که دانشمندان ادعا می کنند پیری معکوس. چندین مطالعه با استفاده از داروهای دارویی ، مانند دانازول، نشان داده شده است که تلومرها را طولانی می کند. علاوه بر این ، اثبات شده است که تغییر سبک زندگی ، از جمله ورزش و رژیم غذایی سالم ، تأثیرات کمی بر رشد تلومر دارد.

  “تاکنون نشان داده شده است که مداخلات مانند اصلاح سبک زندگی و ورزش شدید تا حدودی تأثیر مهاری در کوتاه شدن طول تلومر دارد. آنچه در مطالعه ما قابل توجه است این است که فقط در سه ماه HBOT توانستیم به چنین طولانی تری دست یابیم. از تلومرها – با سرعتی که بیش از هرگونه مداخله یا تغییر سبک زندگی در حال حاضر وجود دارد. “

  درمان می تواند یک گزینه ارزان برای درمان های سرزده بیشتر با استفاده از داروهای دارویی باشد. ایده صرف ساعت های زیادی در روز در یک اتاق فشار می تواند بیماران را دفع کند. آیا شما سعی می کنید؟ صدا در نظرات ⬇


  این را نگاه کن:


  این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir