[ad_1]

نحوه تأثیر ویروس کرونا بر بدن از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است ، اگرچه ما می دانیم که به عنوان یک مرد ، بزرگسال ، سیگاری و وجود خون A و بیماری های همراه مانند بیماری های قلبی و دیابت از دیگر عوامل خطر اضافی هستند که می توانند برای آوردن یک بیمار مبتلا به COVID که بیماری شدیدتری دارد.

اما پزشکان اکنون روش ویژه تری برای تعیین اینکه چه کسی احتمال مرگ در طول بستری شدن در بیمارستان دارد ، بر اساس کار خون بیماران ، ارائه می دهد که ایده ای را درباره احتمال ابتلا به طوفان سیتوکین (واکنش شدید سیستم ایمنی شدید) در شخص ارائه می دهد.

در یک ویدیوی جدید YouTube ، دکتر مایک هانسن ، متخصص پزشکی ریه و مراقبت های ویژه ، به مطالعه اخیر استناد می کند که یک سری معیارهای طوفان سیتوکین را شناسایی کرده است ، از جمله التهاب قابل مشاهده در پستان ، سطح فریتین بالاتر از 250 نانوگرم در میلی لیتر ، سطح CRP (پروتئین واکنش پذیر C) بالاتر از 4.6 میلی گرم در دسی لیتر و سطح آلبومین کمتر از 87/2 گرم در دسی لیتر یا لنفوسیت های کمتر از 2/10 درصد یا تعداد نوتروفیل مطلق بالاتر از 11.

بیمارانی که تمام معیارها را داشتند ، به طور معمول 15 روز در بیمارستان بستری بودند ، در حالی که در بیمارانی که معیارهای یکسانی را ندارند ، به طور متوسط ​​6 روز در بیمارستان بستری بودند. بیماران با این معیارهای طوفان سیتوکین نیز 4 برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

این محتوا از YouTube وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

هانسن می گوید: “بیشتر بیمارانی كه معیارهای طوفان سیتوكین را داشتند ، این عمل را در هنگام پذیرش یا اندكی پس از آن انجام دادند و این نشان می دهد كه پیشرفت سریع و سریع در این بیماران وجود دارد.”

“این همچنین نشان می دهد که احتمال کمی برای ایجاد طوفان سیتوکین پس از 10 روز بستری در بیمارستان وجود دارد. بنابراین ، بر اساس این پارامترهای آزمایشگاهی خاص ، از این طریق پزشکان می توانند پیش بینی کنند که کدام بیمار احتمال دارد از COVID-19 بمیرد. من دریافتم که این مطالعه با آنچه از تجربه خودم در بیماران بستری در COVID در بیمارستان دیده ام ارتباط دارد. ”

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر