[ad_1]

جوانه های خلفی

آمازون؛ گتی

جوش های روی لب شما ممکن است ناخوشایند باشد ، البته لازم به ذکر است که کمی شرم آور نیست ، اما جوش های روی لب شما طبیعی است. خیلی طبیعی تر از چیزی که فکر می کنید. در بیشتر موارد ، آنچه شما به عنوان آکنه می بینید ، در واقع فولیکولیت ، التهاب فولیکول های مو است. این امر به ویژه در مردان شایع است ، زیرا ما بیشتر از زنان موهای انتهایی (البته ضخیم) بر روی بدن خود داریم. رابرت فینی ، متخصص پوست ، دکتر نیویورک می گوید: “فولیکول ضخیم تر و گسترده تر ، بیشتر در معرض عفونت است.”

بیشتر برجستگی های باسن به دلیل تجمع باکتری ها در اثر تعریق و رطوبت جمع شده در پیازهای مو ایجاد می شود. مایکل کساردجیان ، متخصص پوست در لس آنجلس ، وقتی شرایط ممکن است باتلاقی شود ، می گوید: “آکنه در باسن معمولاً در ماه های گرم تابستان بیشتر قابل توجه است.” اما این ممکن است در تمام طول سال اتفاق بیفتد و برای بدست آوردن آن نیازی نیست خیلی فعال باشید. برخی از متخصصان پوست ، مانند دکتر فینی ، متوجه افزایش تعداد بیمارانی شده اند که از آکنه در باسن شکایت دارند به دلیل انسداد ناشی از بیماری همه گیر و دستور کار از خانه. وی با بیان این نظریه گفت: “من فکر می کنم گاهی اوقات مردم اینقدر استحمام نمی کنند”

تبلیغات – ادامه مطلب را در زیر بخوانید

منطقه را لایه برداری کنید

شستشوی بدن لایه بردار گلیتون
amazon.com
32.0 دلار

اینجا بخر

دکتر روسی می گوید: “من دوست دارم پسران در صورت تجربه شکستگی از شستشوی بنزوئیل پراکسید یا صابون در باسن و پشت خود استفاده کنند.” بنزوئیل پراکسید ، یک ماده رایج در مبارزه با آکنه ، ضد باکتری است و به پاک سازی باکتری های ایجاد کننده آکنه و فولیکولیت به دور از منافذ و سطح پوست کمک می کند.

سایر اسیدهای اثبات شده برای مبارزه با آکنه نیز می توانند کمک کنند. دکتر فینی می گوید: “اسید گلیکولیک خوب است زیرا یک لایه بردار قوی است.” “وقتی عرق و لباس به پوست می مالد ، می تواند فولیکول را مسدود کرده و باکتری ها را در آنجا نگه دارد. اسید گلیکولیک کانال ها را باز نگه می دارد. “اسید سالیسیلیک ، لایه بردار دیگر موجود در شستشوی بدن با روش Neutrogena Body Clear Body نیز می تواند کمک کند. با این حال ، وی توصیه می کند اسکراب های خام را مدیریت کنید.” اسکراب ها می توانند به برخی از انسدادها کمک کنند ، اما ممکن است تحریک کننده باشند. “اسیدهای هیدروکسی آلفا و بتا [like glycolic and salicylic acids] می تواند آن را ملایم تر و کنترل شده تر کند. “بدنبال شوینده های بدن باشید که حاوی هر دو باشد و هفته ای چندین بار از آنها استفاده کنید تا برجستگی ها پاک شود.

از درمان نقطه ای استفاده کنید

تمیز کردن و پاک کردن مزیت درمان آکنه
amazon.com
6.47 دلار

اینجا بخر

درست مثل صورت شما ، طب سوزنی گلوله جادویی نیست ، اما کمک می کند. این به این دلیل است که همان موادی که برای مقابله با آکنه صورت استفاده می شود ، مانند گلیکولیک و سالیسیلیک اسید یا بنزوئیل پراکسید نیز می توانند به فولیکولیت کمک کنند. این روش های طب سوزنی را چند بار در روز روی جوش های مخصوص قرار دهید ، همانطور که جوش های صورت خود را انجام می دهید.

برای تسکین درد از کمپرس استفاده کنید

گاهی اوقات برجستگی های باسن می تواند کمی دردناک شود ، به خصوص اگر ریشه عمیق در زیر سطح داشته باشد. دکتر راجانی کاتا ، نویسنده کتاب Glow: Guide of Dermatologist ، می گوید: “اگر این گره قرمز تیره است که از زیر پوست خارج می شود ، می توانید چند بار در روز از کمپرس گرم استفاده کنید تا چند بار در روز تلاش کنید.” رژیم غذایی کامل برای پوست جوان. دکتر فینی می گوید ، اگر به سرتان برسد ، کمپرس گرم نیز می تواند به کاهش فشار کمک کند و به “شروع به کار ، راه چاره” است.

جوانه های پشت را با احتیاط بیرون بزنید

ترک خوردگی می تواند منجر به hyperpigmentation و زخم شود. علاوه بر این ، به احتمال زیاد باکتری بیشتری وارد پوست می شود و باعث التهاب بیشتر می شود و این وضعیت را حتی بدتر می کند. “دکتر کساردجیان می گوید. استفاده از کمپرس گرم ، همانطور که در بالا ذکر شد ، می تواند به آرامی کمک کند. آن را رها کنید ، اما بهتر است در موارد احتیاط اشتباه کنید و دستان خود را دور نگه دارید.

دلیل دیگری وجود دارد که با جوش الاغ خود خراب نکنید: این می تواند چیز دیگری باشد. دکتر فینی می گوید: “جوش ، که معمولاً توسط استافیلوکوک ایجاد می شود ، عفونت دسته ای از فولیکول ها در کنار یکدیگر است.” و برخلاف جوش ها ، آنها به اطراف می چسبند. “اگر جوش هایی دارید که ظاهر می شود اما برطرف نشده و بسیار دردناک و قرمز است” ، ممکن است عفونت جدی تری باشد که متخصص پوست برای رفع آن باید آنتی بیوتیک خوراکی تجویز کند. در صورت شک ، به پزشک مراجعه کنید.

با چیزهای مناسب مرطوب کنید

لوسیون مرطوب کننده روزانه CeraVe
amazon.com
11.62 دلار

اینجا بخر

ممکن است پوست حساس یا خشکی داشته باشید و آکنه های خلفی ، زیرا بیشتر جوش های باسن به دلیل التهاب پیازهای مو ایجاد می شوند ، نه به دلیل روغن اضافی. اگر برآمدگی های خود را دارید ، می توانید (و باید) به رطوبت رسانی ادامه دهید. دکتر فینی می گوید: “از چیزهای سنگین تر دور شوید و در عوض بدنبال محصولات غیر کمدوژنیک و بدون روغن باشید.” این بدان معناست که آنها خطر مسدود شدن منافذ و وخیم شدن اوضاع را ندارند.

به یک متخصص پوست مراجعه کنید

دکتر فینی می گوید ، بیشتر آکنه های بدن در طی یک هفته یا تقریباً برطرف می شوند ، اما اگر حملات باقی بمانند و همچنان “آبدار ، عصبانی و تحریک پذیر باشند” ، به احتمال زیاد یک جز component باکتری مانند استافیلوکوک است. او می گوید دکتر کساردجیان به شما مراجعه می کند به یک متخصص که می تواند “برخی از داروهای تجویز شده را برای جلوگیری از عفونت به شما بدهد”. برای کمک به بهبود سریعتر آنها. “

روح را بزنید

دکتر کساردجیان می گوید ، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و بهترین راه پیشگیری از آکنه کمر این است که “اطمینان حاصل کنید که بهداشت روزانه را به خصوص پس از انجام فعالیت های هوازی یا تعریق حفظ می کنید.” اطمینان حاصل کنید که همیشه بعد از تمرین هرچه زودتر غسل کنید. “ترکیبی از عرق ، گرما و اصطکاک شما [from exercise] خطر ابتلا به فولیکولیت مداوم را افزایش می دهد و اجازه می دهد باکتری های بالقوه در لباس شما بخار شوند “.

از پارچه های قابل تنفس استفاده کنید

لباس تنگ می تواند عرق و رطوبت را در مجاورت پوست نگه دارد و منجر به رشد باکتری ها شده و جوش های روی باسن و سایر قسمت های بدن شما را محتمل تر کند. پوشیدن لباسهای گسترده تر ، سبک تر یا لباس هایی با خاصیت نگهدارنده رطوبت ، به ویژه در حین ورزش ، می تواند باعث آکنه شود. در صورت تردید ، “لباس زیر پنبه ای را به جای نایلون یا الاستان انتخاب کنید” ، دکتر کساردجیان می گوید.

رژیم خود را ببینید

آکنه های مداوم بر روی بدن می تواند نشانه عدم تعادل هورمونی در بدن شما باشد. در حالی که پیشرفت های مرتبط با هورمون در زنان بسیار بیشتر از مردان است ، آکنه های هورمونی روی باسن برخی از مردان را تحت تأثیر قرار می دهد ، معمولاً زمانی که تقصیر خارج از منابع تستوسترون باشد. دکتر فینی می گوید: “پروتئین آب پنیر و مکمل های ورزشی ، که واقعاً سرشار از ویتامین های گروه B هستند ، می توانند باعث آکنه یا فولیکولیت شوند.” این نباید اولین تلاش شما برای کنترل آکنه بدن باشد ، اما اگر این ماده در برابر سایر مراحل موجود در این لیست مقاوم است ، به دنبال منابع پروتئینی ، به ویژه اگر آنها سویا باشند ، جایگزین آنها شوید.

اثرات ماندگار را به حداقل برسانید

ژل دیفرین آداپالن 0.1٪
amazon.com
57.14 دلار

اینجا بخر

مانند جوش های صورت ، جوش های پشتی نیز می توانند آثار و جای زخم های تیره به جای بگذارند ، به خصوص اگر بخواهید آنها را بیرون بیاورید یا خود آنها را بردارید. در وهله اول بهترین راه پیشگیری از این زخم ها ، درمان صحیح آکنه است. دکتر فینی می گوید: “این نقاط کم رنگ می شوند ، اما اگر به حفاری ادامه دهید ، فقط نقاط جدیدی ایجاد خواهید کرد.” اگر م componentلفه باکتری را هدف قرار ندهید ، خیلی دور نخواهید شد. “هنگامی که شکستگی کنترل شد ، موادی مانند رتینول می توانند به از بین رفتن باقی مانده های باقی مانده کمک کنند. ژل یا کرم رتینول را به صورت دوره ای بمالید و اگر پوست شما خشک است ، حتما لوسیون غیر کمدوژنیک را بردارید.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

تبلیغات – ادامه مطلب را در زیر بخوانید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر