کمیاب شدن یک مدل الکترود استیل میتواند قیمت آن را افزایش دهد. به دلیل وجود کروم، استیل نسوز در مقابل خوردگی در درجه حرارت بالا استقامت به سزایی دارند. استیل نسوز در چرخ دنده های توربین گازی و بخار، تولید پاتیل های بخار، حرارت دهنده ها، پیچ و مهره های مستحکم در مقابل خزش، محفظه های زیر فشار، کارشناسی راکتور، تولید تانکر های اعمال حرارتی، لوله های راهنمای بخار، شاسی های واقع شده شمش برای آتشکده های نورد، دیواره درونی آتشکده های مذاب فلزات، چراغ های روغن، ابزارآلات بازسازی روغن، اجزای موتور هواپیما و جت، ابزار آلات پروسه های شیمیایی و جوشکاری به کار برده می شود. الکترود گرید ۳۱۰s در مجموع برای جوشکاری فیوز پیشنهاد می شود. گرد ۳۱۰S یک بسیار کم کربن است . در مجموع برای جوشکاری فیوز, الکترود فولاد ضد سایش گرید ۳۱۰S پیشنهاد می شود. دستگاه های سنگ شکن سندویک تعمیر برگه های اطلاعات جوشکاری. ریموند آسیاب ویکی ریموند آسیاب سنگ شکن vsi5x. این نوع استیل نسوز نیز دربردارنده برخی گرید های سری ۴۰۰ می باشد و برای استقامت به زنگ زدگی و پوسته شدن در دمای بسیار مطلوب هستند که این به دلیل توازن میزان کروم و فقدان نمو بخش آستنیتی در درجه حرارت بالا است. در این صورت عنصر کروم عمده ترین و اثر بخش ترین عنصر در استیل نسوز به حساب می آید و سبب گیرایی این استیل در صناعت با درجه حرارت بالا شده است.

سیم جوش الکترود ضد سایش
این پودرها در هنگام کار جوشکاری و در هنگام حرارت دیدن پودر ها به گاز تبدیل شده و به نوعی از حوضچه جوش و قوس الکتریکی محافظت می کند. در سایت تکنوجوش، انواع فیلر جوشکاری به فروش میرسد. این گونه از استیل ضد زنگ و نسوز از عنصر نیکل بیشتری نسبت به بقیه عناصر برخوردار است، من جمله خصوصیات آن می توان به منعطف پذیری بسیار، استقامت کششی بسیار و استقامت به زنگ زدگی بالا از دیگر انواع آن اشاره نمود. ورق استیل ۳۱۰ در مقابل ورق استیل ۳۰۹ درصد کروم و نیکل بیشتری دارد به همین علت استقامت به دما و زنگ زدگی بیشتری دارد. فلز کروم در استنلس استیل ( نه نیکل که بعضی اوقات تصور می گردد) عامل اصلی مقاومت این فلز در برابر خوردگی است. این گریدها حاوی ۲۵٪ کروم و ۲۰٪ نیکل هستند که باعث می شود در برابر اکسیداسیون و خوردگی بسیار مقاوم باشند. در صورتی که حرارت به شکل مستمر باشد ورق استیل ۳۱۰ می تواند تا دمای ۱۱۵۰ درجه در مقابل اکسیداسیون و خوردگی مقاوم باشد و چنانچه حرارت متوالی باشد دمای اکسیداسیون بیشتر از ۱۰۴۰ درجه سانتی گراد می باشد. به علت استقامت در مقابل زنگ زدگی معمولاً در به کار گیری محفظه های زیر فشار و حرارت بالا، آوند های جابهجایی مواد شیمیایی و همچنین برای صناعت نفت، شیشه و سیمان مطلوب می باشد.

خرید الکترود ضد سایش
در این مبحث به شناخت استیل نسوز و وارسی اقسام آن و همچنین گرید های رایج آن پرداختیم تا به اشخاص کمک شده باشد در مقابل خصوصیات مطلوب استیل نسوز که حاوی استقامت بسیار در وضعیت کاری درجه حرارت بالا، استقامت به دما، پوسته پوسته نشدن، استقامت به گاز ها، تبخیر آب و استقامت به جاذبه و اصطکاک است خصوصیات نامطلوب آن انحصار ارائه، نرخ بیشتر به نسبت استیل غیر نسوز را در بر دارد این فراورده صنعتی را که به اقسام رایج لوله، میله، ورق و توری هستند را بهتر بشناسند. اما عمده ترین علت استقامت بالای استیل نسوز در مقابل درجه حرارت بالا کروم و نیکل با نسبت های مشخص شده است. درصد بالای کروم و نیکل در این نوع ورق استید افزون بر بالاتر رفتن استقامت در مقابل حرارت و نسوز بودن باعث بالا رفتن استقامت به زنگ زدگی، فرسودگی مخصوصا در پیرامون های نمناک شده است.

الکترود ضد سایش تنگستن یکی از ویژگی های ورق استیل ۳۱۰ استقامت در مقابل درجه حرارت بالا است. در پیرامون هایی که گاز دی اکسید گوگرد در دمای بالا وجود دارد به صورت وسیعی استیل ۳۱۰ به کار برده می شود. پرمصرف ترین آنها ۱٫۴۰۱۶ است.استفاده از آلیاژهایی با کروم پائین درمواردی که حفظ ظاهر در اولویت نبوده وشرایط سخت محیطی موجود نمی باشد،امکان پذیراست افزایش کروم ومولیبدن باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود.افزایش تیتانیوم ونیوبیوم نیز خاصیت جوش پذیری را افزایش می دهد. دلیل آن هم به خاطر طیف وسیع مصرف آنها در صنایع مادر و بالا دستی می باشد . میتوان Electrode جوشکاری را از نظر پوشش هم تقسیم بندی کرد. گاز آرگون نوعی گاز محافظ می باشد که از آن در جوشکاری آرگون معروف به جوشکاری TIG استفاده می شود. این گرید به دلیل سختی و نفوذ پذیری مغناطیسی کم اغلب در کاربردهای برودتی استفاده می شود. این ورق استیل خواص غیر مغناطیسی ندارد و جز ورق استیل نگیر به شمار می آید. در کلیه دمای مغناطیسی موجود می باشند و از ویژگی های شایسته آن می توان به استقامت به سایش، فرم دهی مطلوب و خراش اشاره نمود.

ایندکسر