واکسن COVID-19 – پاسخ های ایمنی ، تأیید ، نحوه دریافت


نتایج امیدوارکننده آزمایشات واکسن COVID-19 و مجوز اضطراری پیش رو خبرهای دلگرم کننده ای هستند زیرا موارد بیماری به اوج تاریخی می رسند. تاکنون ، این بیماری همه گیر 58.9 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان ، 1.42 میلیون مرگ در ایالات متحده بدون پرواز داشته است. گزارش ها تخمین می زنند که فقط در روز افتتاحیه ممکن است حدود 20 میلیون مورد در ایالات متحده وجود داشته باشد.

بنابراین امیدها به کاندیداهای جدید واکسن COVID-19 استوار است که ممکن است از هفته آینده در ایالات متحده موجود باشد. دو عامل اصلی وجود دارد – محصولات Pfizer و Moderna – همه در مراحل پایانی آزمایشات بالینی قرار دارند و از 90 تا 95٪ اثر قابل توجهی را نشان می دهند. (اطلاعات مالی: شرکت های زیادی در تلاشند واکسن ها را امتحان کنند).

همراه با امید به واکسن ، نگرانی هایی درمورد اینکه چه کسی این ویروس را اول دریافت می کند و اینکه ما چگونه ایمن می دانیم وجود دارد ، س questionsالاتی درمورد نحوه دریافت آن ، چند دوز مورد نیاز ، چه مدت طول می کشد – اساساً س questionsالات مربوط به همه موارد.

ما برای دریافت پاسخ آنچه که اکنون باید درباره واکسن COVID-19 بدانید ، به متخصصان مراجعه کردیم.

واکسن COVID-19 چگونه کار می کند؟

واکسن معمولاً ویروس مورد نظر را تقلید کرده و باعث تولید آنتی بادی و سپس ایجاد ایمنی می شود. واکسن COVID-19 هیچ تفاوتی نخواهد داشت. (گرچه یک فناوری جدید وجود دارد که از پروتئین سنبله اصلاح شده ژنتیکی که در سطح ویروس است استفاده می کند.) ویل کیمبرو ، MD ، National Virtual توضیح می دهد: “آنها اساساً به همان روش واکسیناسیون آنفولانزا تجویز می شوند.” مدیر در یک پزشکی. دکتر کیمبرو می گوید ، بسته به واکسن خاص خود ، “سه تا چهار هفته بعد شما تزریق دوم را انجام خواهید داد.” برخی از داروخانه ها توصیه می کنند که افراد از برنامه خود استفاده کنند که دارای یادآوری داخلی برای بازگشت به دوز دوم است.

آیا عوارض جانبی دارد؟

دکتر کیمبرو می گوید: “برای یکی دو روز آینده ، عوارض جانبی شایع ممکن است شامل درد در ناحیه تزریق ، احساس خستگی ، سردرد ، دردهای عضلانی و در موارد کمتر تب باشد.”

وی می گوید ، عوارض جانبی شدید در این واکسن ها نادر به نظر می رسد. اگرچه در جلسه کمیته مشورتی ACIP در تاریخ 1 دسامبر – این پانلی بود که به CDC توصیه می شود چه کسی ابتدا باید واکسن بزند – این بحث وجود داشت که مراکز بهداشتی در نظر بگیرند که همه افراد در یک بخش را به یک باره واکسینه نکنند ، در صورت که همه آنها یک باره در برابر این عوارض جانبی قرار می گیرند.

چه مدت طول می کشد تا دفاع آغاز شود؟

دکتر کیمبرو می گوید: “یک تا دو هفته بعد از دوز دوم ، زمانی است که واکسن ها به عنوان” محافظ “اندازه گیری می شوند یا پاسخ ایمنی کافی برای جلوگیری از موارد COVID-19 فراهم می کنند. منظور ما از این منظور این است که “بدن شما در عرض چند هفته آنتی بادی می سازد تا به طور بالقوه شما را از عفونت محافظت کند یا از ویروس مهاجم محافظت کند ، بنابراین در صورت وجود علائم شدید را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می کند” ، MD ، پزشک اورژانس و منصوب شده توسط دولت اوباما برای امنیت زیستی و بهداشت عمومی.

آنها خیلی سریع بیرون آمدند. آیا آنها ایمن هستند؟

این یک سوال رایج است. در حقیقت ، یک مطالعه توسط مرکز تحقیقات پیو نشان داد که 78 درصد از مردم می گویند نگرانی اصلی آنها در مورد واکسن این است که “این بدون سرعت و ایمنی کامل ، بسیار سریع حرکت خواهد کرد.”

حتما بخوانید:
مصاحبه با سرآشپز سلطنتی دارن مک گرادی

به طور واضح ، این واکسن های COVID-19 که به مدت هشت ماه بیش از حد بارگیری شده اند (فرآیند معمولاً از آزمایش تا زایمان حدود 5 تا 10 سال طول می کشد) ، ممکن است کار سریع به نظر برسد.

دو نکته در این مورد:

1) فناوری “جدید” موسوم به mRNA که این دو واکسن استفاده می کنند واقعاً جدید نیست.

دکتر کیمبرو نوشت: “در حالی که واکسن های خاص جدید هستند ، اما سیستم عامل های موجود در پشت آنها (یعنی چگونگی ورود اطلاعات مربوط به ویروس به بدن شما) در حال توسعه هستند یا سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرند.” وی گفت: “آسان است كه تصور شود كه یك بستر واكسن ژنتیكی” قبلاً هرگز استفاده نشده است “باعث ایجاد رعب و وحشت می شود ، اما مفهوم واقعی آن سالها توسط هزاران داوطلب مورد مطالعه قرار گرفته است.” ارتباطات ژنتیکی

2) اقدامات ایمنی وجود دارد.

این شامل دستورالعمل هایی در قالب دستورالعمل های 21 صفحه ای FDA از ژوئن 2020 است که استانداردهای ایمنی و عملکرد را به طور خلاصه بیان می کند. همچنین لازم به ذکر است که به تازگی از استفان هان ، نماینده FDA ، در USA Today نقل شده است که گفته است: “مراحل مختلفی برای روند مجوز واکسن وجود دارد. اول ، یک شرکت باید از FDA درخواست کند. سپس FDA باید این برنامه را بررسی کرده و آن را به یک هیئت بررسی خارجی به نام کمیته مشورتی واکسن ها و محصولات ارگانیک مرتبط (VRBPAC) ارسال کند. این کمیته در تاریخ 10 دسامبر تشکیل جلسه داده و نظرات و توصیه های خود را به FDA ارسال می کند. فقط در این صورت است که FDA می تواند در مورد واکسن تصمیم نهایی بگیرد. “

چه زمانی می توانم واکسن بزنم؟

برای یک فرد عادی ، بلافاصله این اتفاق نخواهد افتاد.

اول ، یک قطعنامه اضطراری باید اتفاق بیفتد ، و احتمالاً به زودی ارائه می شود. در تاریخ 10 دسامبر ، دو کمیته (مراکز ارزیابی و تحقیقات محصولات ارگانیک (CBER) و کمیته مشورتی واکسن ها و محصولات ارگانیک وابسته (VRBPAC) برای بررسی درخواست فایزر برای EUA تشکیل جلسه می دهند. FYI: این یک جلسه آزاد است بنابراین می توانید روند را نیز کنترل کنید. Moderna اوایل این هفته به EUA مراجعه کرد و جلسه بررسی آنها اکنون برای 17 دسامبر برنامه ریزی شده است. انگلیس قبلاً به Pfizer اجازه استفاده از واکسن خود در این کشور را داده است.

مطالب اختصاصی را از دست ندهید. همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید!

.

وضعیت EUA به این معنی نیست که واکسن بلافاصله به عموم مردم – همه 328 میلیارد نفر از ما در ایالات متحده – می آید. دکتر فاگبوی با بیان اینکه این یک کابوس تدارکاتی است و برای رسیدن به کاربر نهایی موانعی دارد ، گفت: “یک فرایند دقیق تدارکاتی باید انجام شود تا واکسن با موفقیت به مردم منتقل شود.”

همانطور که کمیته مشورتی به CDC توصیه می کند ، متخصصان بهداشت و افراد در مراکز مراقبت طولانی مدت باید در صف اول باشند. در اسلایدهای نشان داده شده در طول جلسه کمیته مشاوره ، نفر بعدی در صف کارگران اصلی خواهد بود و بزرگسالان با شرایط پزشکی پر خطر و بزرگسالان بالاتر از 65 سال به دنبال آنها. بخاطر داشته باشید که این دقیقاً توصیه CDC است ، و ایالت ها ملزم به پیگیری کامل آن نیستند.

حتما بخوانید:
نیسان بار و اتوبار کاشانی 02144042378

این محتوا از {embed-name} وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

دکتر پوروی پاریح ، متخصص آلرژی و ایمونولوژی در NYU Langone گفت: “بیشتر مقامات بهداشت عمومی تخمین می زنند که گسترش این اتفاق ممکن است تا بهار یا تابستان 2021 طول بکشد.” به گفته مونسف اسلاوی ، مشاور ارشد Operation Warp Speed ​​و رئیس سابق واکسن های GlaxoSmithKline ، به گفته رویترز ، اولین تلقیح ممکن است از 24 تا 48 ساعت پس از تأیید FDA انجام شود.

مصونیت چه مدت طول می کشد؟

طبق گفته سازندگان دارو و WHO ، دانستن آن خیلی زود است.

وقتی واکسن می زنم ، آیا می توانم ماسک بزنم؟

نه هنوز. دکتر ویل کیمبرو ، مدیر پزشکی مجازی ملی در One Medical ، گفت: “اگر درصد کافی از جمعیت واکسن بزنند ، ممکن است در آستانه عدم نیاز به ماسک و فاصله اجتماعی باشیم.” “از آنجا که هیچ واکسنی 100٪ مثر نیست ، تا زمانی که به اطمینان بالایی از دستیابی به مصونیت گله نرسیم ، این اقدامات مهم خواهد بود.”

اینکه آیا هنوز هم می توانید آن را به دیگران منتقل کنید ، حتی پس از واکسیناسیون ، سوالی است که هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است.

دکتر فاگبویی معتقد است که ما “ماسک زدن را تا پایان سال 2021 آینده” ادامه خواهیم داد و خاطرنشان کرد که “تغییر جزئی در فرهنگ ایجاد می شود که از استفاده مداوم ماسک از حرکت رو به جلو تقریباً پشتیبانی می کند. فصل آنفلوانزا ».

آیا می توانید واکسن خاصی را درخواست کنید؟

با واکسن های چندین شرکت که قصد ورود به بازار را دارند ، احتمالاً این بستگی به در دسترس بودن آنها دارد ، زیرا ممکن است به یک باره در همه مناطق وجود نداشته باشد.

آیا واکسن به همه گیری پایان می دهد؟

دکتر پوروی پاریه ، متخصص آلرژی و ایمنی در NYU Langone گفت: “ماه ها طول می کشد تا افراد کافی واکسینه شوند تا به مصونیت گله برسند که به میزان قابل توجهی نیاز داریم تا انتقال را کاهش دهیم.” “اگرچه این واکسن بسیار مثر است ، اما 100٪ مثر نیست ، بنابراین شما می توانید بیمار شوید ، اگرچه امیدوارم راحت تر باشید ، و هنوز هم آن را به دیگران در معرض خطر انتقال دهید. بنابراین ایمنی و احتیاط لازم خواهد بود. “

اما این واکسن ، همراه با اقدامات احتیاطی استاندارد – استفاده از ماسک ، فاصله اجتماعی و شستن مکرر دست – یکی از بهترین عکس ها برای شل شدن چسبشی است که این همه گیری در همه جنبه های زندگی گذاشته است. دکتر پاریچ می گوید: “به عنوان یک ایمونولوژیست ، اغلب از من در مورد” تقویت کننده سیستم ایمنی بدن “سال می شود. “خارج از یک سبک زندگی سالم ، هیچ راهکاری سریع وجود ندارد [for your immune system] به استثنای واکسن ها. آنها تنها “تحریک کننده سیستم ایمنی” موثرترین و مقرون به صرفه هستند. “

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید


منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme bozdurma