[ad_1]

با افزایش سطح COVID-19 در ماه نوامبر و صحبت در مورد خاموش شدن بیشتر در ماه دسامبر ، جهان منتظر یک واکسن ایمن و موثر علیه COVID-19 است.

از ابتدای ویروس ، محققان در حال تولید یک واکسن بودند ، اما در 15 مه سال 2020 ، عملیات Warp Speed ​​(OWS) آغاز شد – تلاش بلند پروازانه کشورمان برای “ارائه 300 میلیون دوز واکسن ایمن و موثر تا 1 ژانویه 2021 د. ”این فرآیند که از تولید واکسن تا توزیع آن معمولاً 73 ماه طول می کشد ، به 14 ماه کاهش یافته است.

دو نامزد امیدوار کننده واکسن در خط لوله OWS ، یکی از Pfizer و دیگری از Moderna ، از روش جدیدی برای mRNA استفاده می کنند. هر دو واکسن نتایجی را گزارش می کنند که بیش از 90٪ در جلوگیری از عفونت COVID موثر هستند. درو ویسمن ، دکترای پزشکی ، استاد پزشکی در دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا گفت: “من گمان می کنم این امر آینده تولید واکسن را تغییر دهد.”

اگرچه این واکسن ها نوید زیادی می دهند ، اما هنوز نگرانی هایی در مورد ایمنی طولانی مدت آنها وجود دارد. این واکسنها سریعتر از هر واکسن دیگری تولید می شوند. بنابراین ، آیا می توانیم به آنها اعتماد کنیم و آیا وقتی آنها در دسترس ما قرار می گیرند ، باید در صف اول باشیم؟

در اینجا آنچه شما باید در مورد تولید واکسن COVID-19 mRNA بدانید آورده شده است.

mRNA اصلاً به چه معناست؟

فرانکلین هوانگ ، دکترای ژنتیک ، استادیار پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، توضیح می دهد: “در هر سلول ما میلیون ها نسخه رونوشتی به نام RNA پیام رسان وجود دارد که به آن mRNA گفته می شود.” “این رونوشت ها به سلول های ما می آموزد که چگونه به عنوان اجزای تشکیل دهنده مو یا پوست ، برای بدن پروتئین بسازند.”

mRNA مانند دستورالعمل های کاغذی است که برای جمع آوری مبلمان IKEA شما استفاده می شود و مبلمان مونتاژ شده شما پروتئین واقعی است. همانطور که همه ما می دانیم ، به هیچ وجه نمی توانید فرصتی برای ساخت هر مبلمان بدون این دستورالعمل ها داشته باشید.

واکسن های mRNA چگونه کار می کنند؟

واکسن ها معمولاً با قرار دادن میکروب بی ضرر یا غیرفعال در بدن ما عمل می کنند تا عفونت واقعی را تقلید کنند. این عفونت “جعلی” سپس سیستم ایمنی بدن ما را آموزش می دهد تا جنین را با استفاده از آنتی بادی شناسایی کرده و به آن حمله کند. بنابراین ما را در برابر حملات آینده محافظت می کند.

از طرف دیگر ، واکسن های mRNA رویکردی منحصر به فرد در تقلید از عفونت دارند. “واکسن mRNA به سلولهای ما دستور می دهد یک پروتئین ویروسی بی ضرر را جمع کنند. این پروتئین های ویروسی سیستم ایمنی بدن ما را برای شناسایی ویروس و تولید آنتی بادی علیه آن آموزش می دهند. “

به این ترتیب واکسن mRNA قادر است بدون وارد کردن ویروسی به بدن ، از عفونت تقلید کرده و سیستم ایمنی بدن ما را آموزش دهد.

چگونه این واکسن های mRNA به این سرعت تولید شدند؟

به طور خلاصه ، آنها نبودند ، که تا حدودی تسلی بخش است. واکسن های MRNA برای چندین دهه برای بیماری های عفونی مانند آنفلوانزا و زیکا و همچنین سرطان تولید شده است. در دهه گذشته بیش از بیست آزمایش بالینی انسانی با واکسن mRNA انجام شده است. در سال های اخیر ، واکسن های mRNA به دلیل توانایی مقیاس گذاری نسبت به روش های سنتی واکسن ، به دست آمده اند.

دکتر ریچارد وببی ، مدیر مرکز همکاری جهانی آنفلوآنزا در سازمان بهداشت جهانی ، توضیح می دهد: “تنها مزیت عمده رویکرد mRNA انعطاف پذیری آن است.” بیمارستان تحقیقات کودکان سنت جود. وبی گفت ، در حالی که واکسن های سنتی به هر واکسن نیاز به یک رویکرد شخصی و پرانرژی دارند ، واکسن های mRNA دارای فرایند ساده ای هستند که متناسب با هر میکروب ساخته شده و آن را برای پاسخ سریع به بیماری های همه گیر در حال ظهور مناسب می کند.

چرا آنها قبلاً برای چیزی کار نکرده اند ، اما اکنون برای COVID موثر هستند؟

نشان داده شده است که واکسن های MRNA در مطالعات بیشماری که بر روی انسان برای بیماریهای عفونی و سرطان قبل از شروع شیوع بیماری همه گیر در انسان انجام می شود ، م effectiveثر هستند. وببی گفت ، علاوه بر یادگیری نحوه تولید انبوه میلیاردها واکسن ، بزرگترین مانع پذیرش گسترده “بی ثباتی ذاتی مولکولهای mRNA و توانایی رساندن mRNA به سلولهای ما در محل کار آنها بود.”

اما هنگامی که ما یاد گرفتیم چگونه mRNA را اصلاح کنیم تا این نگرانی ها رفع شود ، فقط مسئله کشف هدف کامل آنتی بادی ها برای مبارزه با ویروس بود. در این حالت ، هدف آنتی بادی ها برای حمله به بزرگترین سلاح ویروس کرونا ، “پروتئین خاردار” ویژه آن طراحی شده است که از آن برای ورود مخفیانه به سلولهای ما و ربودن آن استفاده می کند.

اگر قبلاً هرگز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته اند ، از کجا می دانیم که بی خطر هستند؟

وی گفت: هم اكنون واكسن ها به حدود 70000 بیمار داده شده است كه بیش از دو ماه از نزدیك تحت نظر گرفته شده اند بدون آنكه اثبات عوارض جانبی جدی و طولانی مدت باشد. رابرت واچر، دکترا ، استاد و رئیس گروه پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو. با این حال ، واچر هشدار می دهد: “این بدان معنا نیست که بعداً ممکن است یک عارضه جانبی بسیار نادر رخ دهد. این بدان معناست که احتمال این امر نزدیک به صفر است ، در حالی که فواید واکسن کاملاً واضح است. ”

همچنین ، این س ofال وجود دارد که با ورود mRNA به سلولهای ما چه اتفاقی می افتد. وایزمن توضیح می دهد كه mRNA پس از انجام وظیفه خود به سرعت توسط آنزیم های موجود در بدن تجزیه می شود. اگرچه گفته شده است که mRNA می تواند در ترکیب ژنتیکی شما ادغام شود و شما را به سایبورگ تبدیل کند ، ویسمن اظهار داشت: “من هرگز نمی گویم که چیزی غیرممکن است ، اما mRNA نمی تواند در DNA کروموزومی ادغام شود.” به عبارت ساده تر ، واکسن mRNA به محض انجام شدن ، خراب شده و دیگر مشاهده نمی شود.

آیا وجود دارد عوارض جانبی واکسن mRNA؟

“گرچه واکسنهای mRNA توسط متخصصان ایمن در نظر گرفته می شوند ، اما عوارض جانبی هر عامل درمانی همیشه یک مشکل است و باید انتظار داشت. شفافیت کلیدی است. “، دیوید گلن وایسمیلر ، MD ، MD ، FAAFP ، استاد دانشگاه نوادا ، دانشکده پزشکی لاس وگاس گفت. مطالعه Moderna فاز I بر روی 45 نفر نشان داد که تا 80٪ بیماران لرز یا خستگی و 57٪ تب را گزارش کرده اند.

واچر توضیح می دهد: “این شبیه Shingrix است و کمی بدتر از واکسن آنفلوانزا است.” “من فکر می کنم مهم خواهد بود که به مردم بگوییم آنها ممکن است یک یا دو روز بد بعد از شلیک داشته باشند. این نشانه عملکرد واکسن است. می گذرد و سپس از آنها در برابر بیماری بسیار بدتری محافظت می شود – بیماری که باعث کشته شدن حدود 300000 نفر شد. ”

و از آنجا که واکسن mRNA ویروسی به بدن شما وارد نمی کند ، “شما نگران نباشید که عوارض جانبی نشانه ای است که واکسن باعث ایجاد عفونت در شما می شود” ، بلکه توضیح می دهد که بدن شما در حال ایجاد پاسخ ایمنی به پروتئین mRNA ویروسی است. ویسمیلر

بنابراین ، آیا شما باید اولین کسی باشید که واکسن mRNA را دریافت می کند؟

هدف این است که یکی از اولین کسانی باشید که سعی در انجام کاری دارد. اما به یاد داشته باشید ، شما اولین کسی نیستید که واکسن mRNA را دریافت می کنید. وایزمن گفت هفتاد هزار شرکت کننده دیگر در چند ماه گذشته واکسن ها را با تقریباً 95٪ اثربخشی دریافت کرده اند که “پاسخی فوق العاده قدرتمند به واکسن ویروس تنفسی است”.

به همین دلیل واچر می گوید: “من روز اول واکسن خود را دریافت می کنم.”

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir