که باردهی بسیار خوبی دارد و این خود یکی از مزیت های بارز نهال گردو اسرائیلی در مقایسه با دیگر انواع می باشد. از موضوعات مطرح در پرورش و باردهی درخت گردو خاکی که ترکیبات مناسب برای رشد درخت را دارد. این ویژگی به آن معنا می باشد که در مناطق گرمسیر مناسب و برای مناطق سردسیر مناسب نمی باشد. مناطق سردسیر غالبا دارای آب و هوای خشک میباشند. Fernor، در هر ۲۰ روز معادل ۲۰ لیتر، نیاز به آب دارد. این روغن به صورت خوراکی یا روی اجزای بدن کاربرد دارد. حتی افرادی که رژیم دارند میتوانند با خیال آسوده این خوراکی چرب را میل نمایند. بافت خاک مناسب: زمینهایی با بافت خاک لومی که در ترکیب آن از 20 درصد رس و نسبتهای مساوی سیلیت و شن استفاده شده باشد، شرایط مساعد برای رشد این گیاهان را فراهم میآورند.

نهال گردو اصلاح شده تویسرکان
حتما برای همه شما اتفاق افتاده وقتی در یک باغ بزرگ گردو با فاصله ۷ در ۷ قدم میزنید اغلب گردو ها میوه خیلی کمی دارند و تعدادی باردهی متوسط و در هر باغ اتفاق میفتد که چند درخت هرساله باردهی مطلوبی از خود نشان میدهد. گردو چندلر را میتوان در مناطق معتدله، کوهستانی دارای یخبندان بهاره،سردسیری در خاک بسیار مرغوب و دارای آبی فراوان کاشته شود. البته کودهای شیمیایی دیگری هم در ادامه میتوان استفاده کرد. رها کردن محل هرس و قطع در نهال گردو فرنور؛ همانند رها کردن زخم های باز در بدن انسان است. درخت گردو چندلر آجیل هایی با پوست نازک تولید می کند که رنگ آن بسیار روشن است.چندلر بصورت متوسط تا شدید رشد می کند.و ارتفاع آن تا15متر نیز می رسددر رابطه با این درختان باید بسیار در باردهی و آبیاری آن دقت لازم را داشت.کم آبی موجب کاهش کیفیت محصول درخت شما می شود حتما باید به آبیاری درخت در فصل مناسب خود دقت لازم را داشته باشید در فصل سرما درخت به مقدار کمتری آب نیازمند است.فاصله کاشتباید نهال گردو چندلر را در فاصله ی 7 5 5بکارید تا بهره وری بهتری را شاهد باشید.هرساله با بالارفتن سن درخت باردهی آن نیز بیشتر می شود در سال های اول و دوم و سوم خیلی شاهد باردهی بالا نخواهید بود اما با گذشت زمان محصول دهی بسیار بیشتر است.البته مقدار باردهی تا ده سالگی رو به افزایش است از آن پس میزان باردهی ثابت می ماند.ناگفته نماند باردهی درخت به رسیدگی و نگهداری درخت گردو توسط باغدار نیز بستگی دارد.

نهال گردو کشت بافت
یعنی ماه هایی مثل اسفند و یا فروردین را به شما پیشنهاد میکنیم. اگر میخواهید درختانی بارور و مصون از بیماریها پرورش دهید، درختان گردو پیوندی را به شما پیشنهاد میکنیم. برای اطمینان از خرید نهال گردو فرنور، ما ارتباط با نهالستان های قابل اطمینان را به شما توصیه میکنیم. جالب است بدانید قسمت عمده مقدار چربی گردو اسیدهای چرب غیر اشباع است که کمک به سلامت بدن میکند. بنابراین استفاده از روشهایی که به بهبود و زهکشی خاک کمک میکند به رشد و باروری بیشتر درختان شما کمک میکند. وجود فسفر؛ آهن؛ اسید چرب امگا ۳ و همچنین ویتامین B در گردو، باعث ایجاد ترکیبی شده است که قادر است هوش شما را افزایش دهد. روغن گردو دارای درصدی چربی، امگا ۳ و اسیدهای چرب ضروری برای بدن است.

به طور کلی گردو از خوراکیهای است که مصرف آن برای جذب چربی و پروتئین سالم توصیه میشود. در نتیجه نهال فرنور پیوندی نسبت به بذری از پایه قوی تر و قابل اعتماد تری برای رشد و نمو برخوردار است و باردهی آن همواره یکنواخت مناسب خواهد بود. هرس درخت فرصت رشد را به شاخه های تنومند می دهد. این نهال رشد متوسطی دارد و میوه بیضی شکل آن به صورت جانبی در انتها هر شاخه رشد می کند. مغز میوه ی نهال گردو فرنور؛ از ۵۱ درصد روغن تشکیل شده که طعم لذت بخش این گردو جدیدترین نهال گردو را مضاعف میکند.

ایندکسر