[ad_1]

 • قطعات انرژی می توانند عناصر اصلی سازنده جهان باشند.
 • این نظریه ایده های ذرات و امواج را در غلظت انرژی جریان یافته در فضا و زمان ترکیب می کند.
 • محققان از این تئوری برای پاسخ به دو مسئله حل شده توسط انیشتین استفاده کرده اند.

  جریان مهندسی مکانیک از دانشگاه کارولینای شمالی می گوید جریان را بپذیرید – جریان انرژی ، یعنی. مانترا که معمولاً می توانید از مربی یوگای خود بشنوید می تواند یک روش کاملاً جدید برای نگاه به جهان باشد.

  دو نظریه پرداز ، لری سیلوربرگ و جفری آیچن ، پیشنهاد می کنند که قطعات انرژی ، نه امواج یا ذرات، ممکن است اصلی ترین عناصر سازنده جهان باشد.

  اساس نظریه آنها ایده اساسی است که انرژی همیشه در فضا و زمان جریان دارد. نویسندگان پیشنهاد می کنند که انرژی را خطوطی بدانند که وارد منطقه ای از فضا می شوند و هرگز بدون نقطه شروع و پایان تلاقی نمی کنند.

  این محتوا از {embed-name} وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

  سیلوربرگ ، استاد مهندسی مکانیک و فضا ، “در حال کار بر روی ایده جهانی از خطوط انرژی در حال جریان ، بدنبال یک واحد اصلی برای تولید انرژی بودیم.” در می نویسد گفتگو. “اگر می توانستیم چنین چیزی را پیدا و تعریف کنیم ، امیدواریم که بتوانیم از آن برای پیش بینی دقیق جهان در بزرگترین و کوچکترین مقیاس استفاده کنیم.”

  مشکل چیه؟

  در قرن چهارم پیش از میلاد ، ارسطو فیلسوف یونان باستان این ایده را كه این جهان از پنج قطعه سازنده ماده تشکیل شده است ، فرموله كرد: زمین ، آب ، هوا ، آتش و بهشت. اتر. این ایده بیش از 2000 سال ادامه یافت و کیمیاگران بی شماری را که با تبدیل زمین به طلا سعی در غنی سازی آن داشتند ، آزار داد.

  به طور هم زمان ، کیمیاگر ایده های ارسطو را نیز از تخت سلطنت آنها برکنار کرد. رابرت بویل ، “پدر” مشهور شیمی ، عناصر کلاسیک را کنار گذاشت و این ایده را که همه مواد از ذرات تشکیل شده است ، کنار گذاشت. این ایده انقلابی منجر به یکی از پر انفجارترین دوره های تاریخ علم ، از جمله شد سر آیزاک نیوتون فرمول بندی مکانیک کلاسیک.

  این ذره اکنون پادشاه جهان علمی بود و تا 150 سال دیگر سلطنت می کرد تا اینکه دانشمند اسکاتلندی جیمز کلرک مکسول امواج الکترومغناطیسی را وارد معادله کرد.

  با هم ، ذرات و امواج به عناصر سازنده شناخته شده همه مواد تبدیل شدند. ذرات به عنوان آجرهای جداگانه ، به عنوان ماده ای که در یک نقطه از فضا وجود دارد ، عمل می کنند. امواج الکترومغناطیسی متشکل از خمپاره ای است که همه چیز را در کنار هم نگه می دارد ، مانند پراکندگی انرژی در همه جای فضا مانند امواج.

  تقسیم ماده به دو ذره و امواج پیش بینی های فیزیکدانان را تسهیل می کند زیرا آنها به راحتی می توانند رفتار ذرات و امواج را توصیف کنند. اما در فیزیک ، هیچ چیز آسان نیست و نظریه به سرعت وارونه می شود.

  در اوایل قرن 20 ، معروف آزمایش دو شکاف نشان داد که ذرات و امواج تقریباً همانطور که قبلاً فرض می کردیم متفاوت نیستند. این آزمایش نشان داد که ذرات گاهی اوقات می توانند مانند موج عمل کنند و نور نیز گاهی می تواند مانند ذرات عمل کند.


  بهترین میکروسکوپ برای هر سنی


  تقریباً در همان زمان ، ذهن ها از دوگانگی ماده ذرات موج منفجر شدند ، آلبرت انیشتین نظریه نسبیت عام خود را كه چگونگی تحریف بافت فضا و زمان باعث گرانش می شود. با هم ، یافته ها سیر فیزیک مدرن را شکل داده اند ، اما ارتباطات بین این دو پدیده همچنان نامشخص است.

  قطعه انرژی

  “من و همکارم با استفاده از ابزارهای جدید ریاضی ، نظریه جدیدی را ارائه دادیم که می تواند جهان را به طور دقیق توصیف کند. به جای اینکه نظریه اعوجاج فضا و زمان را پایه گذاری کنیم ، فکر کردیم که ممکن است یک بلوک ساختمانی وجود داشته باشد که اساسی تر از ذرات و موج باشد. “

  او و آیشن به دنبال راه حلی بودند که هم ویژگی ذره داشته باشد و هم ویژگی موج. آنها می خواستند یک بلوک ساختمانی پیدا کنند که هم به صورت ذره متمرکز باشد و هم مانند موج پخش شود. پاسخ آنها همان چیزی است که آنها بخشی از انرژی می نامند.

  قطعه انرژی شباهت زیادی به ستاره های یک کهکشان دور دارد. از دور ، کهکشان به نظر می رسد مانند نور درخشان ساطع شده از خارج است. اما با بررسی دقیق تر ، ستاره شناسان می توانند تک تک ستاره های کهکشان را تشکیل دهند. به همین معنا ، قطعه انرژی غلظت انرژی است که به بیرون و دور از مرکز جریان می یابد و پراکنده می شود.

  دانشمندان با بلوک ساختاری جدید خود مجموعه جدیدی از معادلات را برای حل مشکلات جسمی در دست تهیه دارند. آنها تئوری خود را بر روی دو مسئله ای که بیش از یک قرن پیش توسط انیشتین حل شد ، آزمایش کردند.

  مدار جیوه

  انیشتین به طور دقیق پیش بینی کرد که انحنای زمان کیهانی ناشی از جرم خورشید باعث لرزش مدار عطارد با گذشت زمان می شود.

  Rainer Zens / Wikimedia Commons

  نظریه نسبیت عام انیشتین با دو مشاهده صورت گرفته توسط ستاره شناسان تأیید شد. اولین مورد یک تغییر سالانه کوچک در مدار بود سیاره تیر. انیشتین به طور دقیق پیش بینی کرد که انحنای زمان کیهانی ناشی از جرم خورشید باعث لرزش مدار عطارد با گذشت زمان می شود. مورد دوم خم شدن نور بود که از فضا و زمان تحریف شده نزدیک خورشید عبور می کند.

  سیلوربرگ نوشت: “اگر نظریه جدید ما فرصتی برای جایگزینی ذره و موج با قطعه اساسی تر داشت ، ما باید بتوانیم این مشکلات را با نظریه خود حل کنیم.”

  برای حل مسئله با عطارد ، سیلوربرگ و آیشن خورشید را به عنوان قطعه عظیم انرژی و عطارد را به عنوان قطعه کوچکتری از انرژی که به دور آن می چرخد ​​، مدل می کنند. در مسئله خم شدن نور ، خورشید به روشی یکسان مدلسازی می شود ، اما نور به عنوان یک نقطه بدون جرم که با سرعت نور حرکت می کند (فوتون) مدل می شود. محققان پس از محاسبه مسیرهای تکه های متحرک انرژی ، پاسخ های مشابه انیشتین را بدست آوردند.

  این راه حل ها نشان می دهد که بلوک های سازنده جدید تا چه اندازه می توانند در مدل سازی رفتار ماده از مقیاس خرد تا ماکروسکوپی م effectiveثر باشند. اگرچه ممکن است فرمول بندی آنها دقیقاً مانند اکتشافات ماکسول و انیشتین فیزیک را تغییر ندهد ، اما این تئوری می تواند دوگانه ذرات موج را بصری تر کند و تفکر جدیدی در مورد جهان بدهد.

  این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر