[ad_1]

به عنوان مردان ، رابطه ما با موهایمان پیچیده است. کدام یک از ما نمی خواهد به آینه نگاه کند و سر پر از موهای براق و روان را ببیند؟ اما گاهی اوقات ممکن است کارتها بر علیه ما انباشته شوند. مو در انواع و اقسام بافت ها وجود دارد و کم پشتی مشکلی دارد که تقریباً همه ما را در برهه ای از زندگی تحت تأثیر قرار می دهد. در این موارد بهتر است به جای اینکه بخواهید زندگی متفاوت باشد ، با آنچه که دارید کار کنید. اگر از آنچه به عنوان کمبود مو تصور می کنید ناامید هستید ، خواه این چیزی باشد که اخیراً متوجه آن شده اید یا تمام زندگی خود را انجام داده اید ، اولین قدم برای رسیدن به بهترین موهای ممکن شناخت دست شماست. که به شما داده شد وقتی فهمید موهای ظریف ، موهای نازکی یا حتی موهای نازکی دارید ، در راه هستید.

موهای ریز چیست؟

با داشتن موهای ریز ، اندازه رشته های واقعی مو نسبت به انواع دیگر کوچکتر است. بریجت هال ، متخصص روانشناسی ، می گوید: “هیچ ساختاری داخلی به نام مدولا وجود ندارد” ، که باعث می شود قطر فیزیکی هر نخ کوچکتر شود. وی همچنین حاوی پروتئین کمتری است که می تواند موهای ظریف را “انعطاف پذیر و کمی کرک” نشان دهد. این حالت معمولاً صاف ، بدون حجم طبیعی زیادی است و معمولاً در رنگ های روشن تر مو مانند مو بور دیده می شود. توجه به این نکته مهم است که از آنجا که موهای ریز به اندازه واقعی خود مو اشاره دارند ، بنابراین هیچ ارتباطی با تراکم ، یعنی میزان موی شما ندارد. هال می گوید: “شما می توانید موهای ظریف و موی پر داشته باشید.”

آیا موهای ظریف بد هستند؟

هیچ نوع مویی ذاتاً بد نیست ، اما همه آنها مشکلات خاص خود را دارند. موهای زیبا نیز از این قاعده مستثنی نیست. هال می گوید: “بزرگترین تصور غلط این است که موهای ریز به تهویه زیادی احتیاج ندارند.” از آنجا که موهای ظریف می توانند به طور طبیعی نرم و ابریشمی به نظر برسند ، آسان است فکر کنید که می توانید نرم کننده را فراموش نکنید ، اما “هنوز هم مانند هر نوع و بافت موی دیگر به تعادل رطوبت ، چربی و پروتئین نیاز دارد. . بدون نرم کننده مناسب ، موهای ریز به راحتی خشک و شکننده می شوند و به راحتی خرد می شوند. محصولات سنگین باعث می شوند موهای ریز چرب به نظر برسد و رشته ها به راحتی وزن شوند ، بنابراین به طور مرتب از نرم کننده سبک استفاده کنید و به دنبال محصولات حالت دهنده آب باشید.

هال هشدار می دهد: “نکته دیگر در مورد موهای ظریف این است که روغن های طبیعی پوست سر می توانند سریعتر به فیبرهای مو برسند.” این می تواند باعث جمع شدن پوست سر شود و موهای ریز را سریعتر چرب و چرب نشان دهد. وی می گوید: “همچنین می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات در پوست سر شود ، زیرا روغن روی پوست سر قرار می گیرد و موها وزنی برای جذب آن ندارند.” وی توصیه می کند برای از بین بردن روغن جمع شده و تازه نگه داشتن پوست سر ، از یک شستشوی مو یا اسکراب ملایم پوست سر استفاده کنید.

موهای نازک چیست؟

موهای ظریف و موهای نازک به راحتی اشتباه گرفته می شوند ، اما در حالی که موهای ریز به ضخامت (یا فقدان آنها) واقعی اشاره دارند ، موهای نازک تقریباً چگالی دارند. به طور خلاصه ، این میزان واقعی موی شماست. به گفته هال ، در بیشتر موارد ، داشتن موهای نازک به این معنی است که فولیکول های موی پوست سر شما فاصله بیشتری نسبت به انواع دیگر موها دارند. علاوه بر این ، بیشتر فولیکول های مو بیش از یک مو دارند. با موهای نازک ممکن است فولیکول کمتر از سایر موها باشد. همه اینها به ژنتیک برمی گردد ، زیرا میزان موی شما (اعم از ضخیم یا ضخیم) در واقع مربوط به تعداد فولیکول های مو به طور طبیعی است.

آیا موهای نازک همان کم پشتی موها است؟

به راحتی اگر موهای نازک و طبیعی با موهای کم پشت اشتباه بگیرید ، به خصوص اگر مردی هستید که به خصوص نگران ریزش موهای خود هستید. داشتن موهای نازک لزوماً به معنای از دست دادن آنها نیست. همه انواع و بافت های مو می توانند لاغرتر شوند و اگر برای شروع موهای نازکی دارید ، به این معنی نیست که بیشتر در معرض ریزش مو هستید.

از کجا می دانید موهای شما کم پشت است؟

آرایشگر داگ پاستور می گوید: “اگر موهای شما نازک شود ، به این معنی است که کیفیت واقعی موهای شما تغییر می کند.” به دلایل مختلف ممکن است موهای شما شروع به نازک شدن کند. او می تواند پیر باشد: “وقتی شروع به سفید شدن و از بین رفتن رنگدانه می کنید ، کوتیکول موهای شما نازک می شود و خود موها کمی شکننده می شوند.” هال می گوید ، به علاوه ، با افزایش سن ، چرخه زندگی موهای شما کند می شود ، این بدان معنی است که مدت زمان بین مرحله جدایی و مرحله رشد جدید طولانی تر می شود. وی همچنین افزود: فرآیندی به نام کوچک سازی وجود دارد که وقتی موی هر فولیکول کاهش می یابد (مثلاً از چهار به یک) و “باعث لاغری می شود” رخ می دهد. بله ، این می تواند ریزش مو داشته باشد ، مانند طاسی در مردان ، که عمدتاً ژنتیکی است.

بهترین راه برای اینکه بفهمید موهای کم پشت یا نازکی دارید ، این است که به مرور تغییراتی در کیفیت مو و خط مو ایجاد کنید. هال می گوید: “اگر لاغر شوید ، قسمت های اطراف خط مو شروع به عقب رفتن می کنند” ، و شروع به دیدن بیشتر پوست سر از طریق موهای خود خواهید کرد. هنگامی که دستان خود را می فشارید یا موهای خود را شانه می کنید ، می توانید ریزش بیشتری داشته باشید. اگر موهای شما ضخیم نیست ، اما هیچ یک از این تغییرات را مشاهده نمی کنید ، موهای نازکی دارید. اگر به مرور تغییراتی مشاهده کنید ، احتمالاً لاغر می شود.

چگونه می توان نوع موهای خود را تشخیص داد

ما دریافتیم که موهای ظریف اغلب صاف و ابریشمی است ، اما استفاده از آنها نیز بسیار آسان است. موهای نازک ممکن است شبیه به نظر برسند ، اما بیشتر مربوط به تراکم مو است تا قطر واقعی رشته ها. اگر تشخیص اینکه موهای ظریف یا نازکی دارید (یا هر دو) برای شما مشکل است ، بهترین کار این است که اگر به اندازه کافی بلند است ، یک مشت مو را در مشت بگیرید. سپس به آینه نگاه کنید ، به ریشه ها نگاه کنید. اگر می توانید پوست سر خود را به راحتی از طریق موهای خود ببینید ، نازک است. اگر نمی توانید ، متوسط ​​یا ضخیم است.

چگونه موهای ظریف و نازک را حالت دهید

چه موهای ظریف و نازکی داشته باشید و چه هر دو ، حالت دادن صحیح آنها بهترین راه برای حفظ بهترین ظاهر شماست. خوشبختانه ، روش حالت دادن به موهای ریز و موهای نازک مشابه است – همه چیز در مورد اضافه کردن حجم است. از مصرف محصولات سنگین مانند پمادهای روغنی و واکس های ضخیم که باعث سنگین شدن و چرب شدن آن می شود خودداری کنید. در عوض ، محصولات یک ظاهر طراحی مات و بر پایه آب را انتخاب کنید که سبک وزن باشند و به شما کمک می کنند کاملاً طبیعی و طبیعی به نظر برسید.

نکاتی برای حالت دادن به موهای ریز

با شستن آن شروع کنید. هال می گوید: “به جای شامپوها ، شستشوها عالی هستند.” شستشو و شستشوی مو به شما کمک می کند تا موهای خود را تمیز کرده و تجمع چربی پوست سر را بدون وزن با مواد اضافی از بین ببرید. سپس از نرم کننده سبک مخصوص موهای ریز استفاده کنید تا موها را مرطوب نگه دارد.

در مورد محصولات حالت دهنده ، مواردی را انتخاب کنید که برای پمپاژ موهای شما طراحی شده اند. اسپری ریشه و موس یک گزینه عالی برای “پسران که احساس چسبندگی را دوست ندارند” است. کمی موس به موهای مرطوب اضافه کنید و آنها را با دست شانه کنید. او توصیه می کند تا در هوا خشک شود یا برای حجم بیشتر ، از سشوار با دمای سرد استفاده کنید تا “کوتیکول را جدا کرده و از جای خود بلند شود”. “این مثل این است که پارچه را برای ایجاد حجم خشن کنید.”

هال می گوید: “شامپوی خشک همچنین یک محصول عالی برای موهای ریز است – باعث افزایش حجم و بافت می شود.” کمی روی ریشه ها روی موهای خشک اسپری کنید و دستان خود را بچرخانید تا ریشه ها پمپ شود. اجازه ندهید نام شما را گول بزند. پاستور می گوید: “فکر کنید که این یک اسپری موی شکل پذیر است”. “شما یک پایه اضافی می گیرید ، اما می توانید آن را دستکاری کنید. می توانید آن را اشتباه بگیرید. می توانید آن را آغشته کنید تا نرم شود. “این مانند رژ لب موهای شما را سنگین نمی کند و در عوض طبیعی به نظر می رسد.

نکاتی برای حالت دادن به موهای نازک

حالت دادن به موهای نازک (و نازک) شبیه حالت دادن به موهای ریز است: هال می گوید: “شما به دنبال لیفت ریشه خواهید بود.” مواردی مانند شامپوی خشک ، موس و اسپری های مهر و موم کننده می توانند در ایجاد حجم و پری در موارد طبیعی وجود داشته باشند. مگر اینکه خوب باشید و موهای نازک ، شما همچنین می توانید از یک خمیر ضخیم کننده ، که بیشتر شبیه یک رژ لب خامه ای است ، یا یک حالت دهنده سبک اگر سبک کوتاه تری دارید و می خواهید بیشتر نگه دارید استفاده کنید. اسپری های نمکی ، وقتی روی موهای نم دار پاشیده می شوند و خشک می شوند ، می توانند بافت و حجم طبیعی نیز ایجاد کنند.

هنگام انتخاب محصولات ، از زرق و برق پرهیز کنید. استاد سلمانی Axe ، پدرو روزاریو می گوید: “از محصولات سبک ، مات و غیر براق استفاده کنید تا به شما بافتی ببخشد که چندان ساختاری به نظر نرسد.” به آن فکر کنید: ممکن است هنگام خیس شدن موهای نازک ، پوست سرتان بیشتر شود ، بنابراین محصولات براق همان اثر را می دهند. و اگر می دانید که موهای شما در واقع نازک است ، نه فقط به طور طبیعی کمرنگ می شود ، هال توصیه می کند به دنبال محصولات مبتنی بر درمان باشید که به فرم موهای شما بدون آسیب رساندن بیشتر کمک کند. به عنوان مثال ، یک شامپو یا نرم کننده که به طور خاص برای نازک شدن موها طراحی شده است ، احتمالاً حاوی موادی است که به سالم ماندن پوست سر و فولیکول های مو و سلامت مو کمک می کند.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر