منظور از پارتیشن ‌بندی هارد چیست؟

در سرانجام در هر درایو می‌توان شیوه مدیریتی مستقلی را پیاده کرد. در این رئیس ممکن است سیستم فایل، آسانی در تهیه نسخه پشتیبان، مدیر فایل‌ها، کارگزاشتن یک‌سری سیستم دلیل و افزایش بهره‌وری مدنظر قرار گیرد. تصویر ارائه شده در زیر، موقعیت هارد، پارتیشن و درایو را به لطف نشان داده است. در مقاله امروز internet کمک قصد داریم به مفاهیم مربوط به پارتیشن بندی هارد بپردازیم .
عمومی
اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. به جهت همین عمل روی + سمت چپ زیر کاغذ کلیک کنید وتا کادری براتون باز بشه. تنظیماتش رو دقیقا مشابه تصویر تحت انجام بدید و سپس بر روی OK کلیک کنید. درحال حاضر دوباره باید روی + کلیک کنید؛ چون بایستی سه پارتیشن دیگه نیز ایجاد کنید. سپس از حذف پارتیشن‌ها یا تهیه‌ی هارد جدید، اهمیت تصویر ذیل مواجه‌ میشین که در اون تنها یک پارتیشن ناپخته وجود داره و ما می بایست درایو‌هامون رو اصلی انقطاع کردن منتخب از فضای پارتیشن خام ساخت کنیم.
همچنین تفاوت استانداردهای پارتیشن بندی هارد در نصب Windows، شامل MBR و GPT را هم بررسی می کنیم. پارتیشن بندی هارد در نصب ویندوز در ورژن های متفاوت ویندوز از شباهت زیادی برخوردار هست و از نیاز به علم تخصصی زیادی ندارد. آن گاه از مطالعه تام این مقاله، یک عدد از روشهای ذکر شده را گزینش کنید و برای ایجاد پارتیشن بر بر روی هارد دیسک خود، از راهنمای همین نوشته استفاده کنید.
به این دلیل باید دائماً از اطلاعاتتان پشتیبان گیری کنید. هارد درایوهای سنتی شامل یک سری ورقه (پلاتر) فلزی چرخان بودند. روی هر برگه یک هد وجود دارد که به جلو و عقب حرکت می‌نماید و از آهنربای نوک آن به جهت خواندن و نوشتن داده‌ها به کار گیری می‌شود. این صفحات باطن یک قاب منحصر به فرد قرار گرفته اند که از آن ها حفاظت می‌کند. حالا روند کارگزاشتن ویندوز را مجددا از سر بگیرید.با همین شیوه این ارور در روند نصب ویندوز اکران دیتا نمی شود.
البته با file system های مدرن و SSD ها و HDD های سریعتر، تولید یک سری پارتیشن دیگر چنین مزایای ندارد. انجام نداد و از آن استفاده نمود ولی می بایست در حیث داشت پارتیشن بندی مزایای فراوانی داراست از گزاره سازماندهی داده ها و انقطاع کردن همین دیتاها از سیستم برهان ، که در نتیجه منجر کاهش از دست رفتن اطلاعات می گردد. فرمت های قابل پشتیبانی توسط همین برنامه پارتشین بندی عبارت هست از EXT2/3/4, NTFS, FAT16/32 و XFS. از نحوه Disk Management ویندوز میتونید پارتیشن ها را پاک نمایید و آن گاه یک پارتیشن ساخت نمایید و هیچ مشکلی هم به جهت هاردتون پیش نمیاد . اما امیدوارم باکس اکسترنالی که تهیه و تنظیم کردید محصول خوب باشه زیرا معمولا باکسهای غیر استاندارد هارد را خراب میکنند.
ظرفیت ذخیره داده ها هر پلاتر فلزی محدود هست و شرکت‌ها برای افزایش آن از یک سری پلاتر استفاده می‌کنند. بدین ترتیب گنجایش هارد ارتباط مستقیمی حساس تعداد پلاترهای آن دارد. در تراز اخیر برای تبدیل دیسک به وضعیت Mbr امر convert mbr را بزنید.

واحد تعمیرات یخچال فریزر توشیبا

در هارد دیسک برای اجرای هر یک از این مورد ها می قدرت کلیدی انجام تقسیم بندی فضای هارد که در اصطلاح آن را پارتیشن می نامند؛ سبب به کارگیری بهینه و ساده تری شد. قابل انعطاف افزار های زیادی به جهت این منظور متن شده اند که هر کدام مزایا و معایبی دارند، ولی ابزاری که می توانید در زمان نصب ویندوز هم از آن استفاده کنید، ابزار Diskpart هست که در خط امر ویندوز یا cmd فعالیت می کند. • می خواهید اطلاعات شما امنیت بیشتری داشته باشند؟ در صورتی که به هر عاملی گوشه ای از هاردیسک شما زخم ببیند برای مثال به برهان تروجان ها، قابلیت بیشتری وجود دارااست که پارتیشن دیگر سالم و دستنخورده باقی بماند. Mbr یک استاندارد کهن به جهت رئیس پارتیشن ها می باشد که ولی هنوز هم به صورت گسترده مورد به کار گیری قرار می گیرد.

  • در این بخش به معرفی نرم افزارهای پارتیشن بندی می‌پردازیم.
  • به ابلاغ دیگر در صورتی که شما قصد استعمال از هارد دیسک ها یا پارتیشن هایی اهمیت گنجایش بیش از 2 ترابایت را دارید مسلما از GPT به کار گیری کنید.
  • در پنجره بعدی شما دکمه Delete دارید که به امداد آن می‌توانید تمام پارتیشن‌های موجود را پاک نمایید و یا با به کار گیری از آیتم New پارتیشن جدیدی را تولید کنید.
  • سپس اساسی زدن گزینه finish پارتیشن بندی کردن را تمام نماید و یک هارد SSD را پارتیشن بندی کند.

نخستین درایو هارد و محلی برای کنترل اجرای سیستم برهان لپ تاپ بوده که تمام دیتاها بوت لپ تاپ در همین فضا ذخیره می‌شود. بررسی کنید که درایو شما فضایی برای پارتیشن بندی داشته باشد. اگر این طور نمیباشد پیش از ادامه کار می بایست یه خرده فضای آزاد آماده کنید. پس از آن از داده‌های هارد درایو پشتیبان گیری نمایید تا اگر مشکلی در این پروسه ایجاد شد، یک نسخه از اطلاعاتتان داشته باشید. پس از تقسیم‌بندی درایو، متوجه خواهید شد که فضای جدیدی در لیست دستگاه شما به عنوان فضای اختصاص نیافته مهم رنگ سیاه معین شده است.
پارتیشن یک تقسیم بندی منطقی از فضای تمام هارد دیسک می باشد. پس از متصل کردن هارد اکسترنال به کامپیوتر به وسیله کابل USB، می‌توانید حساس به کارگیری از بخش دستوری ویندوز یا این که همان Command Prompt، هارد اکسترنال را پارتیشن بندی کنید. رئیس ترازو پارتیشن در برنامه EaseUS Partition Master خیلی بی آلایش است زیرا اسلایدرهای موجود در این برنامه به شما اجازه می دهد پارتیشن را اندک و یا فراوان کنید. تغییراتی که شما به یاری همین برنامه اعمال می نمایید به رخ بلادرنگ اعمال نمی شود و تا وقتی که شما سوییچ Apply کلیک نکنید این تغییرات اعمال نمی شود. همین برنامه همچنین شامل ویژگی هایی نظیر ایمیج گرفتن از کل درایو به جهت هدف ها بکاپ گیری، تبدیل MBR به GPT و بلعکس، ایجاد پارتیشن های FAT32 بزرگتر از یک ترابایت، ویرایش رکوردهای بوت و رجوع و برگشت به تغییرات پیشین و غیره می باشد.
روبه روی Open و در قسمت تایپ همین لغت رو تایپ کنید Msinfo32 اکنون Enter رو بزنید. ۳٫از Fdisk مضاعف پرهیز نمایید چون سبب خراب شدن هارد شما میشه. تمامی دستمزد به جهت رایابان/ منشاء تعمیرات و پشتیبانی تجهیزات کامپیوتری محفوظ می باشد.
در سیستم ادله ویندوز یک ابزار مدیر دیسک در اختیار ما قرار دارد، البته ابزاری ابتدایی و معمولی است و ویژگی‌های مازاد مثل شبیه‌سازی، پشتیبان‌گیری و بازیابی و… در آن نظر نشده است. نرم افزار‌هایی که در این نوشته معرفی شدند، تمامی بهترین نرم افزار پارتیشن بندی به شمار می‌روند. این نرم‌افزارها فارغ از ترس از دست دادن داده‌ها، وظیفه خویش را به طور کارآمدی انجام می‌دهند. شاید انتخاب بهترین برنامه پارتیشن بندی در همین در میان فعالیت دشواری باشد، اما شما منتظر نمانید و یکی از این نرم‌افزارها را به جهت تندرست نگه داشتن سیستم و مدیر دیسک دشوار دانلود نمایید و نتیجه را کلیدی ما در پلازا در دربین بگذارید. اما قبل از هر چیز ممکن است پرسشی در ذهن تان صورت گرفته باشد که سایت خبری چیست ؟ در واقع به فعالیت تقسیم هارد دیسک به بخشهای کوچکتر پارتیشن بندی هارد دیسک گویند.

حتما بخوانید:
آموزش خرید از سایت آمازون در ایران و خارج در 10 قدم (+ عکس)

چگونه هارد اکسترنال را پارتیشن بندی کنیم؟

لازم به ذکر است که در همین مرکز ، هم تعمیرات قابل انعطاف افزاری کامپیوتر انجام می شود و نیز امکان انجام کلیه ی تعمیرات سخت افزاری این دستگاه ، آماده شده هست . در پارتیشن بندی دسته MBR می قدرت هارد را صرفا به 4 پارتیشن تقسیم کرد. در این وضعیت کاربران برای آنکه بتوانند از تعداد زیادی درایو به کار گیری کنند باید هارد را به یک درایو Primary و یک درایو Extended تقسیم کنند.

آموزش از بین بردن ارور We Need to Fix Your Account در ویندوز 11 و 10

روی هارد موردنظر راست کلیک و گزینه Shrink Volume را انتخاب کنید. این مورد قضیه که پارتیشن بندی هارد و فضای آن به چه صورت انجام شود، بستگی به خواست و نیاز عضو دارد. از اینرو یک هارد هم می‌تواند به یک‌سری پارتیشن و هم می‌تواند فقط به یک پارتیشن تقسیم شود. د واقع پارتیشن بندی هارد بیشتر بستگی به سلیقه و طرز مدیر عضو دارد. مثلاً، عضو می‌تواند به جهت سیستم عاملی، یک درایو جدا از هم در لحاظ بگیرد و کل فایل‌های متعلق به آن را در همان درایو ذخیره کند. به طور کلی پارتیشن‌ها، فضای یک دیسک فیزیکی را به یک یا این که یک سری دیسک منطقی تقسیم می‌کنند.
سپس کلید F10 را (معمولا”) به جهت ذخیره و خروج انتخاب نمایید (اگر کلیدF10 همین کار را انجام نداد کلید مشابهی را که فعالیت Save & Exit را انجام می دهد بیابید) در این حالت سیستم Restart می شود. ممکنه همین تراز بسته به ظرفیت پارتیشن جدید و مشخصات سیستم روزگار متعددی ببرد. در تصویر پایین بخشی که کلیدی فریم قرمز‌رنگ مشخص و معلوم شده است تعداد پارتیشن ها همراه حیاتی حجم آن‌ها را نمایش میدهد. به جهت کمتر حجم درایو C از پنل چپ بالا آیتم Action و آنگاه All Tasks را پیدا کنید. Shrink Volume را پیدا کرده و به جهت ریز نمودن حجم درایو C بر روی آن کلیک کنید. This PC را در کامپیوترتان پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید.
حالا میتوانید پارتیشنی که ساختید و پارتیشن پنهان راه‌اندازی را تماشا کنید. در اکثر مواقع، پارتیشنی که ویندوز بر روی آن کارگزاری خواهد شد، پارتیشن شماره ۲ میباشد. در شرایطی‌که شرایط دوم را گزینش نمایید، میتوانید پارتیشن ها را درست همانطور که خودتان میخواهید بسازید. زمان شروع نصب ویندوز ۷، پس از رد شدن صفحات اولیه، به صفحه ای میرسید که از شما خواهد پرسید که قصد اجرای کدام دسته کارگزاری را دارید.

حتما بخوانید:
ده چیزی که درباره زمین نمی دانید

چطور فریم تبلت صحیح کنیم؟ | تدریس ردوبدل و تعمیر کادر تبلت

بعد از انجام پروسه بالا درایو شما مهم موفقیت ساخته و به لیست درایو های موجود در کامپیوتر شما بیشتر می شود. توصیه می شود برای درایو های خود نامگذاری انجام بدهید تا برای دسترسی ریلکس خیس به داده ها خویش و همچنین در رخ پیدایش هر گونه ایراد جهت ریکاوری داده ها عملیات بی آلایش تر و هدفمند تری داشته باشید. ناجیان رایانه امداد به رخ شبانه روزی مانند یک اورژانس کامپیوتری فراهم حل مشکلات کامپیوتری شما هستند.
اگر شما نمی‌خواهید پارتیشن را فرمت کنید گزینه Do not format this volume را تعیین نمایید و بر روی کلید Next کلیک کنید. البته چنانچه میخواهید پارتیشن را فرمت کنید مورد دوم را گزینش کنید و از نصیب File System مورد NTFS را انتخاب کنید. خوب تر میباشد در فیلد volume Lable برچسب پارتیشن خود را تعریف و تمجید کنید.

آموزش کارگزاری ویندوز 10 به رخ گام به گام

بعد از وارد کردن میزان گزینه نظر خود، سوییچ Enter را فشار دهید. در اینجا، باید میزان فضایی را که می خواهید به پارتیشن Primary خود اختصاص بدهید را بر حسب مگابایت و یا درصد وارد کنید. برای اتمام فرایند و آغاز عملیات تنها کافی می باشد روی مورد Commit pending Operations کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود. ما در ادامه، دو گزینه از همین برنامه‌های بدون‌پول را معرفی خواهیم کرد. لیست بها هارد اکسترنال وسترن دیجیتال Extended قابلیت انعطاف پذیری پارتیشن را مهیا می کند. پارتیشن بندی هارد دیسک Extended یک تقسیم بندی مجازی ساخت می کند که به امداد آن می قدرت پارتیشن های بیشتری ایجاد کرد. شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت نیاز به سرویس‌های دارای ربط اهمیت پارتیشن بندی هارد، به مرکز داده ریکاوری مراجعه کرده و دارای حضور در پارت «سرویس‌های تخصصی هارد» سرویس ها گزینه نیاز خود را اخذ نمایید. در این مرکز برترین جور پارتیشن بندی هارد اساسی دقت به ویندوز دستگاه به شما سفارش شده و در رخ تأیید بر بر روی دستگاه پیاده می‌گردد. در صورتی که به هر ادله قابلیت مراجعه به مرکز تخصصی دیتا ریکاوری را ندارید، می‌توانید از سیستم سرویس در محل استعمال نمایید. در همین شرایط ، size مناسب را تنظیم نمایید ، بر روی دکمه Shrink کلیک نمایید ، و راهبرد ها را دنبال کنید. پس از تایید سوال مبنی بر حذف تمامی دیتاها موجود در آن مشکل هارد اکسترنال wd my passport درایو به وسیله Enter درایو مورد لحاظ فرمت می شود. به جهت فعال نمودن پارتیشن Primary ساخته شده، در منوی اساسی برنامه، عدد 2 و آنگاه دکمه Enter را فشار دهید.
به همین ترتیب می‌توانید یک پارتیشن نو روی هارد اکسترنال خویش ساخت کنید. برای تولید پارتیشن‌های بعدی، همین مراحل را مجدد تکرار نمایید تا تمامی فضای هارد خویش را در بین درایوهای متعدد تقسیم کنید. در رخ انجام ندادن پارتیشن بندی همه اطلاعات در پارتیشن C ذخیره می شود. درصورتیکه این پارتیشن مبتلا هر گونه ایرادی شود، کلیه دیتاها موجود در آن دیگر نمایش داده نمی شود. پس یک عدد از دلایلی که هارد SSD را پارتیشن بندی می‌کنیم همین است که بتوانیم استفاده‌ای اثر گذار و بهینه از فضای هارد SSD داشته باشیم.
از میان دو نوع فرمت MBR یا GPT درصورتیکه سازه دارید 4 پارتیشن داشته باشید MBR و چنانچه مستضعف بیش از 4 پارتیشن میباشید GPT را گزینش کنید. در حیث داشته باشید در فرایند ساخت پارتیشن آیتم های دیگر را دست نزنید و تنها به فرایند گفته شده توجه کنید. این مرحله خاص انتخاب حجم پارتیشنی هست که در هم اکنون ساخت آن میباشید که بر پایه واحد ترازو گیری مگابایت شناخته می شود. 5- در همین سطح شما می بایست گنجایش درایو آیتم لحاظ را بر حسب مگابایت وارد کنید. اگر شما بخواهید بیش از ۴ پارتیشن Primary بر روی هارد داشته باشید از GPT استفاده کرده و هنگامی که هارد شما بیش از۲ ترابایت باشد قطعا می بایست پارتیشن خود را براساس GPT پارتیشن بندی کنید.
سلام ببخشید بنده یک پی‌سی دارم که یه هارد ۵۰۰ گیگ وسترونال نحوه نصبه. ریفر بودن هارد نیاز به تخصص داره که به راحتی قابل تشخیص نیست در بعضی از مورد ها نیاز به دستگاه های دشوار افزاری جهت تشخیص ریفر بودن هارد می باشد. می تونید از نرم افزار های مانند mini tools و غیره به جهت همین فعالیت استعمال کنید. قفلی را که در پایین گوشه چپ پنجره قرار داشته کلیک نمائید تا باز یا unlock شود. برنامه Disk Utility، دیسک را باز‌نگری خواهد کرد و در آن تغییرات را اعمال می کند. در همین پنجره میزان پارتیشنی که می‌خواهید درست نمایید را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma