[ad_1]

داستان زیر شامل اسپویلرهای فیلم جدید دیوید فینچر برای Netflix است ، مانک


 • اتصال اصلی دیوید فینچر مانک بین فیلمنامه نویس هرمان جی است. مانکویچ یا مونک و مغول قدرتمند رسانه ای ویلیام راندولف هرست.
 • در حالی که هرست و مونک در ابتدا یکدیگر را درک می کنند ، روابط آنها در طول فیلم خراب می شود. هر دو مرد در نهایت رابطه خود را با مثل میمون آسیاب عضو مقایسه می کنند.
 • درک این مثل – و این واقعیت که هر دو شخصیت موازی ها را تشخیص می دهند – کلیدی در درک مضامین فیلم فینچر است.

  دیوید فینچر مانک –اولین فیلم بلند او از سال 2014 است دختر رفت“این ظاهرا داستانی درباره هالیوود قدیمی است.” در نگاه اول ، اگر کسی داستان را فقط با یک جمله خلاصه کند: این یک فیلم در مورد مردی است (گری اولدمن) که نه تنها در برابر یک برنامه محدود ، بلکه در برابر وسایل شخصی خود نیز رقابت می کند (او الکلی است و همچنین تخم مرغ کمی است) فیلمنامه را کامل می کند درباره آنچه مخاطب می داند در نهایت شاید به بزرگترین فیلم تاریخ تبدیل شود ، همشهری کین.

  اما داستان مانند هر فیلم دیوید فینچر عمیق تر از این است. چی مانک در نهایت کاوش ، حتی فراتر از ماهیت قانع کننده و شرور ، ساختارهای قدرت است که به وضوح در هالیوود قدیمی وجود داشته است ، اما مطمئناً امروزه می توان آنها را یافت. و کلید درک آن ، از منظر چند شخصیت ، روشی است که فیلم یک مثل قدیمی – مثل میمون آسیاب اعضای بدن – را در چیزها قرار می دهد.

  “مثل میمون در آسیاب اعضای بدن” بارها و بارها در سراسر نمایش داده می شود مانک ، اولین بار توسط مونک وقتی توضیح داد که چرا چارلز فاستر کین ، قهرمان فیلم ، ویلیام راندولف هرست را تاسیس کرد ، که مونک از نظر اجتماعی دوستانه بود اما بعداً به دلیل مشکلات شخصی و سیاسی از آن دور شد ، این مورد را ذکر کرد.

  اما قبل از اینکه بفهمیم معنای آن در متن فیلم چیست ، مهم است که معنی مثل میمون در آسیاب اعضای بدن را بدانیم. فرهنگ لغت رایگان “میمون آسیاب اعضای بدن” را چنین تعریف می کند: “کسی که بسیار قدرتمندتر عمل می کند یا دستورات شخصی را اجرا می کند.”در زیر بیشتر تعریف شده است:

  اگر به کسی زنگ بزنید میمون آسیاب اعضای بدن، منظورتان این است که آنها آنچه را که یک فرد قدرتمند از آنها می خواهد انجام می دهند ، اما خود آنها هیچ قدرت واقعی ندارند. او میمون آسیاب اعضای بدن است ، تنها نقش او در زندگی برای گرفتن پول برای رئیس خود است. توجه: مردم از اصطلاحات استفاده می کنند آسیاب اندام و میمون در بسیاری از ساختارهای مختلف به معنای مرد توانا و مردی است که آنچه را که می خواهد انجام می دهد. چرا می توانید با میمون ها کنار بیایید که می توانید یک آسیاب اعضای بدن را اداره کنید؟ برخی می گویند که من بیش از حد به میمون توجه می کنم ، در حالی که اجازه می دهد آسیاب اندام آزاد شود.

  ما اولین بار مضمونی را که در فیلم مونک ذکر شده است می شنویم زمانی که جان هوسمن ، استخدام شده توسط اورسون ولز برای مراقبت از مونک همشهری کین روند فیلمنامه نویسی ، می پرسد که چرا او به هرست روی آورده است. از طرف دیگر ، مونک ، مثل میمون سنگ شکن ارگان را می گوید.

  فقط در بخش اصلی فیلم می فهمیم که مثلث ارگان گرین میمون استعاره ای است که در ابتدا توسط خود Hearst در آخرین ملاقات خود با Monk ابداع شده است. بعد از همه آنچه که آنها پشت سر گذاشتند – کاندیدای سیاسی منتخب هرست ، در انتخابات فرمانداری کالیفرنیا گزینه رادیکال تر مانک را شکست داد و در نتیجه ، یکی از همکاران مونک که تبلیغ تبلیغاتی را انجام داد ، خودکشی کرد – مانک در مه مست ظاهر شد. جلوی یکی در شام هرست.

  بعد از اینکه مونک به هرست برگشت ، او بیرون آمد. در این هنگام می شنویم كه هرست در مورد م Monثل به مانك گفت.

  هیرست مونک در حالی که به سمت در می رود می پرسد: “آیا شما با مثل میمون آسیاب اعضای بدن آشنا هستید؟” اکنون میمون آسیاب اعضای بدن کوچک است و از طبیعت گرفته شده است ، طبیعتاً تحت تأثیر قرار می گیرد جهان وسیع اطراف او اما هر روز صبح یک پیرزن ناز او را با کت و شلواری زیبا می پوشاند. او را با یک لباس مخملی قرمز رنگ که با دکمه های مروارید و یک عطر قرمز زیبا با منگوله ابریشمی تزئین شده است می پوشد. او کفش های مخصوص بروکاد می پوشد که روی انگشتان پایش پیچ خورده است. و با یک جعبه موسیقی طلاکاری شده خوب روی یک زنجیره طلای نفیس که به گردنش و فقط روی گردنش متصل شده است ، جفت می شود. هر وقت برای اجرای برنامه به شهر می شتابد ، فکر می کند ، “من چه انسان قدرتمندی باید باشم. ببینید چقدر همه با صبر و حوصله منتظر تماشای رقص من هستند. ”

  در آن لحظه ، مونک حرفش را قطع کرد و مطمئن نبود که کجا می رود. هرست ادامه می دهد.

  او فکر می کند: “و هر کجا که می روم ، این جعبه موسیقی باید دنبال شود. و با آن ، این مرد فقیر و افسرده. و اگر من تصمیم بگیرم که برقصم ، این فروشنده خیابانی رقت انگیز گرسنه خواهد شد. و هر وقت تصمیم می گیرم هر وقت او مجبور به بازی شود ، رقصید. او بخواهد یا نخواهد. شما کمی بیش از حد نوشیدید ، هرمان. من ریموند را می گیرم تا شما را به ایستگاه برساند. خداحافظ “.

  در این وضعیت ، ظاهراً ، هرست مونک را مانند یک میمون می بیند. مونک احساس می کند که توان دارد در شام های خود سخنرانی کند و صنعت و همه را به خطاکاری متهم کند. هرست او را میمون می بیند – او فکر می کند بزرگ است و صدای خیلی خوبی دارد فقط به این دلیل که هرست تمام منابعش را به او داد.

  اشتراک سلامت مردان

  برای عضویت اینجا را کلیک کنید MH MVP و از ویژگی های منحصر به فرد و نکات تمرین بهترین بهره را ببرید.

  سلامت مردان

  مونک این را می فهمد ، بنابراین هنگام نوشتن فیلمنامه خود به مثل اشاره می کند. او می فهمد كه هرست به او چه می گوید – و قصد دارد ثابت كند كه اشتباه كرده است. برای اثبات اینکه او میمون موجود در مثل نیست ، و اثبات اینکه از آنچه هرست آنقدر ظریف تهدیدآمیز نیست ترس ندارد – فرش را به زیر بکشید. در طول فیلم ، افرادی را ملاقات می کنیم که مانک را مانع این کار می کنند. همه می دانند اگر به دنبال هرست برود چه اتفاقی می افتد. اما این مهم نیست. او راه هایی را برای اثبات این که میمون نبوده و هرگز نبود ، تعیین کرد.

  در پایان فیلم ، می فهمیم که مونک برای فیلمنامه خود اسکار گرفت ، اما تأثیر و قدرت هرست چیزی بود که همه از آن می ترسیدند. متن روی صفحه به ما می گوید که مونک دیگر هرگز یک فیلمنامه اصلی نخواهد نوشت و دیگر هرگز برای اعتبار نمی جنگد. از این گذشته ، ممکن است او میمون نبوده است ، اما بدون حضور آسیاب اعضای بدن یا زنی که بتواند لباس های شیک به او بپوشاند ، او همچنین توانایی رقص زیاد را ندارد.

  این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir