اما گاهی اوقات می تواند باعث خجالت و ناراحتی روحی شود. گاهی اوقات پدر و مادر کودکی که گوش های گنده دارد بیشتر از خود کودک ناراحت هستند. پیش از انجام جراحی نباید داروهایی مانند آسپرین و یا ضد التهابی مانند ایبو پروفن استفاده کنید زیرا باعث می شود خون رقیق شده و احتمال خونریزی در حین جراحی بیشتر می شود. نوع تکنیک مورد استفاده و برش ها در جراحی به نوع مشکل گوش ها بستگی دارد محل شکاف ممکن است پشت گوش ها و یا درون چین گوش باشد سعی میشود برش ها در نقاطی انجام شود که بطور واضح قابل مشاهد نباشند ابتدا طبق تشخیص جراح فرد تحت بیحسی و یا بیهوشی قرار میگیرد سپس برشی در پشت گوش و یا درون چین های گوش توسط جراح ایجاد شده و از طریق این شکاف جراح به غضروف دسترسی پیدا میکند. ایجاد شدن گوش برجسته ، اغلب جنبه ژنتیکی دارد و ژن آن غالب است. تغییر دادن شکل گوش یک نوع جراحی زیبایی است که برای درمان گوش های جلو آمده و برجسته مورد استفاده قرار می گیرد.

گوش بیرونی معمولاً در زاویه حدوداً 21 تا 30 درجه در طرفین سر قرار دارد. مناسب ترین سن برای انجام این جراحی بعد از سن 6 تا 7 سالگی می باشد. به عنوان مثال اگر گذاشتن اسپلینت زمانی انجام شود که نوزاد چند هفته ای است ، فقط برای حدود دو هفته لازم است. زیرا این زمانی است که اتوپلاستی بدون برش بیشترین تأثیر را دارد. اسپلینت گوش یک روش ساده و بدون درد است. بنابراین در طول درمان هیچ درد و ناراحتی احساس نمی شود. 4. در طول روند بهبودی ، به هیچ وجه نباید به گوش های خود فشار وارد کنید ؛ بنابراین به پهلو نخوابید و صرفا به حالت طاقباز استراحت کرده و بخوابید. بنابراین اگر زیادی بزرگ باشند ، از همان کودکی می توانند به طور قابل توجهی دیده شوند. زنان هم ممکن است از اینکه گوش های شان زیادی بزرگ است احساس خجالت بکنند و همیشه گوش ها را با موهایشان بپوشانند. یکی از جراحی های زیبایی که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است جراحی گوش می باشد. چشم: یکی از ویژگیهای بارز اسب عرب چشمهای زیبای آن هستند که جذابیت و زیبائی خاصی به چهره آن میبخشند ولی بهطور کلی چشمهای اسب عرب درشت، گرد و معمولاً حدقه برجسته دارند که برجستگی حدقه در چشمان اسب عرب از ویژگیهای شاخص آن عکس گوش برجسته است.

جراحی کوچک کردن گوش یکی از انواع اتوپلاستی است که برای کوچک کردن گوشها در افراد دارای ماکروتیا انجام میشود. یکی از مشخصات گوش های برجسته این است که می تواند در افراد یک خانواده دیده شود. اما به دلایل مختلفی ممکن است گوش برخی از افراد بد فرم شود و زیبایی خود را از دست دهد. با این حال مانند تمام انواع جراحی های دیگر ، جراحی زیبایی گوش نیز ممکن است خطراتی داشته باشد. سپس گوش های کودک با یک نوار بزرگ تر به سر بسته می شوند. افرادی که به طور مادرزادی دارای گوش های بیش از حد کوچک یا بیش از حد بزرگ هستند می توانند اقدام برای عمل زیبایی داشته باشند. گوش ها به علت غضروف بیش از حد برآمده می شوند. هدف از جراحی بازسازی و زیبایی گوش ، اتوپلاستی یا پین پلاستی ، بهبود ظاهر گوش ها و ایجاد آنها به صورت متقارن است. یکی از جراحان پلاستیک اروپا بیان می کند: ژنتیک، اولین و مهمترین عامل در ایجاد شکل گوش نوزاد است. اسپلینت گوش در ماه های اولیه پس از تولد نوزاد و در اولین فرصت باید انجام شود. گوش ها یکی از اولین قسمت های بدن هستند که به اندازه کامل رشد می کنند.

با این حال ، بعید است یک تقارن کامل به دست آید. مثل گوش های طبیعی ، موقعیت گوش های قرار گرفته تحت جراحی اتوپلاستی نیز ، به طور کامل ، با یکدیگر هماهنگ نمی باشد. طول زمان درمان با اسپلینت بستگی به زمان شروع درمان دارد. بله پزشکان متخصص و مجرب بسیاری در اصفهان هستند که در زمان کوتاهی به شما نوبت عمل می دهند. طول زمان عمل بستگی به پیچیدگی هر مورد دارد. قبل از جراحی طی جلسه ای گوش فرد توسط پزشک از نظر سایز ، موقعیت آن و همینطور مشکل موجود بررسی می شود و در مورد نتایج آن با بیمار گفتگوهایی به عمل می آید. جراحی گوش در بزرگسالان می تواند وضعیت احساسی وروانی فرد را تغییر دهد به صورتی که از ظاهر خود رضایت کافی داشته باشد . جراحی پلاستیک گوش تنها توسط جراح پلاستیک با تجربه انجام می شود و می تواند تاثیر قابل توجهی بر ظاهر و اعتماد به نفس فرد داشته باشد. آتل بستن به گوش : این روش با استفاده از یک اسپلینت برای نگه داشتن غضروف نرم گوش در موقعیت جدید است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت درمان گوش برجسته کودک.

ایندکسر