[ad_1]

 • ستاره شناسان از تلسکوپ بسیار بزرگ لیزرهای خود را در سحابی کارینا پرتاب می کنند.
 • سحابی کارینا یکی از فعال ترین و درخشان ترین سحابی های آسمان در 200 سال گذشته است.
 • این تلسکوپ بسیار بزرگ از لیزر و اپتیک تطبیقی ​​برای اصلاح تلاطم ناشی از جو زمین استفاده می کند.

  رصدخانه جنوب اروپا (ESO) به تازگی تصویر خیره کننده فوق را که به نظر می رسد یک نبرد فضایی حماسی با یک لکه فضایی بنفش است ، آغاز کرد ، اما در واقع ستاره شناسان نشان می دهد که با استفاده از یک ترفند هوشمندانه یکی از بزرگترین سحابی های آسمان شب را مشاهده می کنند.

  سحابی کارینا یک کانون ستاره ای از گاز و گرد و غبار است که در اطراف یک جفت ستاره غول پیکر موسوم است و کارینا. Eta Car A ، ستاره اصلی سیستم ، یکی از پرجرم ترین و ناپایدارترین ستاره های آسمان است. به دلیل جرم استثنایی ستاره ، مانند سوخت SUV در اندازه کامل از طریق سوخت هسته ای خود می سوزد و باعث می شود 200 سال گذشته به حالت عادی درآید و ابرهای گاز و گرد و غبار را بیرون می کشد و سحابی اطراف را تشکیل می دهد.

  ستاره شناسان انتظار دارند که در چند هزار سال آینده ستاره منفجر شود و به یک ابرنواختر تبدیل شود. با داستان انفجارهای شدید ستاره و احتمال انفجار آن ، آیا منجمان واقعاً باید لیزرها را به قلب سحابی پرتاب کنند؟

  این محتوا از {embed-name} وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

  ESO خانه ای است که مدرن ترین رصدخانه نجومی با نور مرئی در جهان در نظر گرفته می شود. آرایه بسیار بزرگی از تلسکوپ ها (VLT) واقع در صحرای آتاکاما در شمال شیلی ، رصدخانه از چهار تلسکوپ منفرد تشکیل شده است که هر کدام دارای آینه های 27 فوت (8.2 متر) هستند که می توانند تغییر شکل داده و تغییر شکل دهند تا تلاطم ناشی از جو زمین اصلاح شود.

  تلاطم همان چیزی است که باعث چشمک زدن ستاره ها می شود ، که برای شعر کودک بسیار جالب است ، اما برای ستاره شناسان نه چندان زیاد ، زیرا مشاهدات آنها از ستارگان و کهکشان های دور را پنهان می کند.

  این جایی است که لیزر روز را نجات می دهد. استفاده از فناوری پیشرفته اپتیک تطبیقی تاسیسات نصب شده روی VLT ، ستاره شناسان آتش سوزی می کنند لیزرهای قدرتمند به هدفی که می خواهند مشاهده کنند. پرتوهای لیزر ذرات سدیم شناور در لایه های بالایی زمین را تحریک می کنند و باعث می شوند مانند ستاره های مصنوعی بدرخشند.

  سپس رایانه ها می توانند از ذرات درخشان به عنوان ستاره های مرجع برای اندازه گیری اثرات تحریف کننده جو استفاده کنند. در زمان واقعی ، رایانه ها می توانند نوری تلسکوپ ها را برای گرفتن عکس تقریباً به اندازه عکس های گرفته شده در فضا وفق دهند.

  این فناوری به VLT اجازه داد تا برای اولین بار به تعدادی نجوم از جمله اولین تصویر از دست یابد سیاره ای خارج از منظومه شمسی ما، ردیابی تک تک ستاره ها در اطراف سیاهچاله بزرگ در مرکز کهکشان ما، و مشاهده تابش کم نور از دورترین شناخته شده است اشعه گاما ترکید. با این حال ، زمان نشان خواهد داد که آیا کره زمین برای کاوش در فضا با لیزر مجازات خواهد شد یا خیر.


  این را نگاه کن:

  این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir