مارشال اپل وایت کی بود؟ یک داستان واقعی از بنیانگذار “دروازه بهشت”


HBO Max با جدیدترین مجموعه مستند خود به Full Cult نقل مکان کرد دروازه آسمانی، که در طول تاریخ 24 ساله چشمگیر خود از آئین رسوائی مذهبی رسوا (“کیش فرقه ها”) پیروی می کند. این جنبش در سال 1974 توسط مارشال اپل رایت (“Do” ، همچنین “Bo”) و بانی نتلز (“Ti” ، همچنین “Beep”) در کالیفرنیا تاسیس شد ، تا زمان “فارغ التحصیلی” در مارس 1997 ، صدها پیرو را در اوج خود جذب کرد. هنگامی که اپل وایت و 38 عضو دیگر پوره سیب را که با داروهای آرامبخش گره خورده بود ، مصرف کردند ، کیسه هایی را بالای سر خود گذاشتند و در یکی از بزرگترین خودکشی های تاریخ آمریکا درگذشت. اعضا معتقد بودند که آنها به یک فضاپیمای بیگانه سفر می کنند.

برای تهیه این مستندات ، HBO چندین مصاحبه با اعضای سابق دروازه بهشت ​​و همچنین جامعه شناسان و روانشناسان انجام داده است. این مجموعه س questionالی را مطرح می کند که اکثر داستان های فرقه ای از آن پرسیده اند: چرا مردم واقعاً به جهنم پیوستند؟

با این حال ، به نظر می رسد که مسئله دروازه بهشت ​​به خصوص در سر خراشیده شده است. شاید چیزی که دروازه بهشتی را به “کیش فرقه ها” تبدیل می کند این است که چگونه بسیاری از مردم می توانند پوچ بودن ظاهراً آشکار آن را نادیده بگیرند. در عوض ، ما با ترغیب کننده گیج کننده یک دین مبتنی بر بشقاب پرنده بشقاب پرنده روبرو هستیم که به نوعی برخی از درخشان ترین ذهن های آمریکا را به خود جلب کرده و آنها را متقاعد کرده است که به طور دسته جمعی از بین بروند.

گرچه وسوسه انگیز است که تمام نامش را به دلیل داروی مه دهه 70 (یا سوراخ های خرگوش دهه 90 دهه 90) حساب کنیم ، این فرقه تقریباً سه دهه کاملاً روشن ادامه داشت. این فقط یک بقایای هیستری هیپی نبود و نه واکنشی به توطئه های آنلاین.

برای بسیاری از اعضای آن ، دلایل پیوستن و ماندن در این فرقه به سادگی یکی بود: Do / Bo / Marshall Applewhite.

اما چه چیزی در مورد این بنیانگذار قانع کننده بود؟ و چرا اینقدر او را تا قبر دنبال کردند؟

این محتوا از YouTube وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

مارشال اپل وایت کی بود؟

اپل وایت توسط وزیر محلی در اسپور ، تگزاس متولد شد. (بسیاری از آموزه هایی که اپل وایت بعداً به الهیات دروازه بهشت ​​تزریق می كند – از جمله نقش مسیحی او – ناشی از این تربیت presbyterian است). به نیویورک نقل مکان کرد تا یک خواننده حرفه ای شود. او را “خوشبخت و خوش شانس” و “محبوب دانش آموزان” توصیف کردند.

حتما بخوانید:
ضروری ترین وسایل جشن تولد پسرانه

در آن زمان ، اپل وایت با دو فرزند ازدواج کرده بود ، گرچه این رابطه پایان یافت و وی در سال 1966 شروع به تدریس موسیقی در یک کالج خصوصی در هوستون کرد. به گفته خواهرش ، در هوستون ، اپل وایت تجربه نزدیک به مرگ را داشت. وی در طی معالجه با پرستاری به نام بانی گزنه ملاقات کرد. نیتل ادعا می کند به اپل وایت گفته است که به دلیل یک نقشه الهی از او در امان مانده است. سپس اپل وایت و نیتلس فروشگاهی را در هوستون افتتاح کردند و در آن به فروش مقالات طالع بینی و دین پرداختند.

در سال 1973 ، این دو مسافرت در آمریکا را آغاز کردند ، در پارک ها اردو زدند و طرفداران خود را به دست آوردند. این دو با ادعای بیگانه بودن و شکل گرفتن بشر به تبلیغ پرداختند. آنها اعتقاد داشتند که دانش یک سفینه فضایی است که معتقدان را به سطح بالاتری از وجود می رساند.

HBO Max

در سال 1975 ، رابرت بالچ ، وقایع نگاری اولیه جنبش ، برای اپل وایت نوشت (در روزهای اولیه “بو” نامیده می شد):

“بو یک چهره بلند و سفید ، کمی اضافه وزن ، با حضور چشمگیر در صحنه و چشمان آبی-فولادی بود که می توانست به طور م useثر از آنها برای جذب مخاطب استفاده کند. بو در همه چیز بسیار قانع کننده بود. چندین عضو سابق ادعا کردند که هوشیاری آنها در حضور او ناپدید شد و یک مرد اصرار کرد که در لحظه لمس بو بر روی شانه او ، تصویری زنده از یک بشقاب پرنده را مشاهده کرده است. این تجربه به حدی واقعی بود که حتی مدت ها پس از نقص ، مرد همچنان بر این باور بود که واقعاً دست خود را روی چرخ فرود سفینه قرار داده است. “

جامعه شناس ژانجا لالیچ ، مصاحبه شده برای مجموعه HBO ، در مورد سازوکار اصلی موثر بودن اپل وایت و گزنه توضیح داد: “آنچه شما باید انجام دهید این است که شما را یک مطابق سازد. . . . آنها باید “شما” را بشکنند و “شما” جدیدی ایجاد کنند. ”

اپل وایت و نتلز در جنوب غربی آمریکا مستقر شدند و ده ها عضو را ترغیب کردند که خانواده خود را ترک کنند و به آنها بپیوندند. طی دو دهه آینده ، این گروه در غرب ایالات متحده حرکت می کند ، اردو می زند ، استخدام می کند و گاهی اوقات برخوردهای بیگانه را تعقیب می کند. جدید شما“این نباید روی این زمین باشد ، بلکه در خارج از بدن و در فضا باشد. با این حال ، رسیدن به آن کمتر متافیزیکی است تا کشنده.

حتما بخوانید:
جورج لوکاس هشدار داد که آناکین جوان اسکای واکر جنگ ستارگان را "نابود" خواهد کرد

دروازه آسمانی

HBO Max

چه اتفاقی برای مارشال اپل وایت افتاد؟

در سال 1985 ، نیتل به دلیل سرطان کبد درگذشت ، و اپل وایت را مجبور به قبول مسئولیت رهبری الهیاتی جنبش (بعداً به دروازه بهشت ​​تغییر نام داد.) اکنون اپل وایت ادعا کرد که مسیح جدید است و نیتل به او کمک می کند. او را به عنوان خدای پدر فراتر از قبر راهنمایی کند.

هدف نهایی این گروه ترک بدن فیزیکی خود بود ، پس از آن فرد می توانست به یک سطح تکاملی بالاتر برسد. این ایمان اقدام به خودکشی را به وسیله ای مثبت برای عروج معنوی تبدیل کرد.

mh mvp

برای دسترسی به قسمت اختصاصی اینجا را کلیک کنید سلامت مردان مطالب ، از جمله تمرینات و نکات رژیم غذایی.

سلامت مردان

در دهه 1990 ، اپل وایت در مورد خودکشی به عنوان یک مسیر بالقوه صحبت کرد. در آن زمان کمتر از 50 عضو این گروه بود که بسیاری از آنها به اپل وایت گفته بودند که خودکشی را در نظر می گیرند.

در ژوئیه 1995 ، ستاره شناسان دنباله دار هیل-بوپ را مشاهده کردند و عکسی گرفته شد که اثری از نور پس از دنباله دار است. با توجه به الف نیویورک تایمز سال بعد ، ستاره دنباله دار احتمالاً یک علامت در نظر گرفته می شد و نور پس زمینه ای که ایمانداران در دروازه های بهشت ​​مشاهده می کردند ، یک بیگانه بود ، کشتی ای که پیروان با ترک بدن می توانستند از آن فرار کنند.

دو سال بعد ، این گروه به رهبری اپل وایت این کار را انجام دادند. بیست و یک مرد از جمله اپل وایت و 18 زن مخلوطی از ودکا فنوباربیتال نوشیدند و در عمارت سانته فوت کردند. اپل وایت 65 سال داشت.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید


منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme bozdurma