[ad_1]

 • قطره منحصر به فرد پرنس روپرت یک ساختار شیشه ای به قدری مستحکم است که می تواند گلوله ها را از بین ببرد.
 • وقتی یک قطره است گاهی اوقات توسط گلوله از بین می رود ، این به این دلیل است که موج ضربه ای در امتداد دم حرکت می کند.
 • در داخل افت ، مقاومت فشاری و تنش پسماند با هم کار می کنند.

  آیا شما در مورد قطره وحشی و تقریباً تخریب ناپذیر پرنس روپرت چیزی شنیده اید؟ سیگنال علمی اخیراً ویدئویی از Smarter Every Day کشف کرده است که نشان می دهد این معجزه بزرگ شیشه ای در واقع یک گلوله با 150،000 فریم زیبا در ثانیه را خرد می کند.

  اینجا:

  این محتوا از YouTube وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

  برای ساخت قطره شاهزاده روپرت ، یک شیشه شیشه اجازه می دهد تا لیوان مذاب چکه کرده و در یک وان آب بیفتد. نتیجه مانند قاشق کشیش با دم طناب بسیار بلند است و قسمت افتاده از نظر قدرت تقریباً غیرقابل مقایسه است. تولیدکنندگان شیشه صدها سال با این شیشه عجیب و غریب بازی می کنند و ترکیب دوربین های فوق العاده سریع و دانش فنی باعث شده قرن بیست و یکم یک دوره طلایی جدید برای شاهزاده روپرت قدیمی باشد.

  رقمی که قطره ای از شاهزاده روپرت را توصیف می کند

  چهره ای در توصیف قطره شاهزاده روپرت ، توسط حساب قطره های شیشه (1661) توسط سر رابرت موری.

  دامنه عمومی

  قطره شیشه یک سرگرمی علمی کلاسیک را تشکیل می دهد. انتهای پیازدار محکم و محکم به معنای واقعی کلمه می تواند گلوله ها را بشکند ، اما با یک کلیک روی آن زیاد دم بلند و متحرک پرنس روپرت و تمام پاییز فقط شکسته نخواهد شد – بلکه خواهد شکست در حال تبخیر است، و آنقدر سریع که فقط دوربین پرسرعت می تواند نشان دهد که چگونه وقفه از صف شروع می شود و به جلو حرکت می کند. پس درون این قطعه شیشه ای شگفت انگیز چه می گذرد؟

  آدام Savage و جیمی هاینمن از افسانه ها در یک مینی سریال 2014 برای کورنینگ درباره قطره شاهزاده روپرت بحث کرد. از دهه 1800 ، کورنینگ تولید شیشه مخصوص و استفاده از دانش مدرن برای بهبود فناوری شیشه ، از کاربردهای صنعتی و نظامی گرفته تا تحمل دما Corning Ware برای پخت و پز

  این قطره در نحوه ارائه و از بین بردن آن یک امر جدید است ، اما آموزه های آن به طور گسترده ای برای بهبود شیشه برای صدها سال قابل استفاده است:

  این محتوا از YouTube وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

  Savage اجازه می دهد شیشه مذاب در مخزن بیفتد ، جایی که با حرکت فوق العاده آهسته می خیزد. او توضیح می دهد که آنچه اتفاق می افتد شامل سطح خنک کننده سریع و داخل ذرات قطره هنوز ذوب شده است که یک ساختار کامل با نمای خارجی تخریب پذیر و فضای داخلی کشیده شده با تنش پسماند را تشکیل می دهد.

  قسمت بیرونی قطره شیشه مذاب خنک می شود خیلی سریع و پوسته ای را تشکیل می دهد که بقیه لیوان داخل آن باید همچنان پر شود ، حتی اگر خنک شود و بخواهد به خانه خود برود.

  همانطور که کل ساختار قطره تا حد ممکن جمع می شود ، شکل و کشش داخل آن یک کمک فنر باور نکردنی را تشکیل می دهد. هاینمن و تماشای شکست چکش برای شکستن سقوط گفت: “احساس می کنم فریب خورده ام.” Savage پاسخ داد: “ما فریب نمی خوریم.” “ما مقاومت مقاومت فشاری را آزمایش کردیم!”

  این را نگاه کن:

  اما قطره شاهزاده روپرت دارای چیزی است که Savage آن را پاشنه آشیل می نامد. اگر دم بلند قطره را بریدید – و ممکن است یک متر یا بیشتر باشد – تمام فشار و کشش به یکباره آزاد می شود.

  قطره فوران می کند بمب میله ای جنبشی، اما منظور از نیروهای رقابتی این است که شیشه ابتدا به جای اینکه در خارج منفجر شود ، تقریباً در جای خود تبخیر می شود. ماهیت واکنش تأکید می کند که چقدر کشش سطحی روی قسمت بیرونی قطره که به سرعت خنک می شود کل چیز را در کنار هم نگه می دارد.

  یک قطره لیوان مذاب با سرعت کم به آب می افتد.

  سقوط محکم پرنس روپرت با حرکت فوق العاده آهسته منفجر شد.

  این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir