قالییشویی مینی سیتی

قالییشویی مینی سیتی

قالیشویی مینی سیتی

ابریشم نقش مهمی در صنعت فرش دارد. به خصوص فرش‌های شرقی که ظرافت‌های یگانه خویش را دارند. این ظرافت‌های ظاهری و زیباست که لزوم محافظت از فرش های ابریشمی را دو چندان می‌کند. به همین عامل نیز بخش اعظمی از افرادی که فرش ابریشمی در منزل دارند؛ به جهت شستشو و تمیز نمودن این کالای حساس ارزش، مدام به دنبال یک کارخانه قالیشویی مجرب هستند. درست هست که قالیشویی در تهران به وفور یافت می‌شود؛ اما پیدا کردن یک قالیشویی دارای کیفیت چندان هم فعالیت ساده‌ای نیست. آسیب‌پذیری مواد به عمل رفته در فرش‌های دستی به خصوص فرش های ابریشمی سبب ساز می شود که لکه‌بری و محافظت از آن ها عمل دشواری باشد. ما به شما در ادامه خوا‌هیم گفت که چطور از فرش های ابریشمی خود محافظت کرده و آن ها را تمیز کنید. مطلب فرق فرش و قالی را قطعا بخوانید.

نگهداری از فرش ابریشمی

 البته بهترین رویکرد برای مراقبت از فرش های ابریشمی محدود نمودن تردد، به ویژه خط مش رفتن حیوانات خانگی و بازی کردن کودکان بر روی آنهاست. هیچ گاه اذن ندهید که مهمان‌ها مهم کفش بر روی همین کالای حساس بها راه بروند. در ضمن مایعات زیاد اشباع مثل آبمیوه را از فرش دور نگه دارید. چرا که رنگ همین نوشیدنی‌ها به شدت به جهت فرش های ابریشمی مضر هستند. چنانچه حیوان خانگی دارید؛ علاوه بر همین که بایستی تردد آن ها را روی فرش محدود کنید، هیچ گاه اجازه ندهید که روی همین قالی‌ها ادرار کنند. بو و رنگ مایعات اسیدی می‌تواند به شدت به فرش ابریشمی و پشمی زخم برساند. این جور لکه‌ها تنها بوسیله پاک‌کننده‌های حرفه‌ای از میان می‌روند. به این ترتیب درصورتیکه چنین اتفاقی برای فرش‌تان به‌زمین‌خورد هیچ زمان اقدام به تمیز کردن آن در خانه نکنید و از یاری متخصصان همین حوزه بهره ببرید. فرش‌های دستی خویش را به طور مرتب، یعنی هر یک یا دو با در هفته حسابی جارو بزنید تا گرد و غبار و آلودگی روزمره از الیاف فرش بیرون شود. اگر فرش شما در معرض نور است، حتماً آن را هر یکسری ماه یک توشه بچرخانید تا مطمئن گردید تمام قسمت‌های فرش به طور معادل در معرض نور خورشید قرار دارند. این عمل می‌تواند از تغییر‌و تحول رنگ و خراب شدن الیاف ابریشمی فرش خودداری کند. در موقعیت معمولی همیشه پیشنهاد میکنیم که برای تمیز نمودن این فرش‌ها، حیاتی تماس اهمیت شماره قالیشویی معتبر، آن ها را به دست متخصصان این عمل بسپارید. اما اگر گرد و خاک متعددی بر روی فرش‌تان نشسته و یا لکه‌های تازه‌ای روی آن تولید شده است؛ از راهکارهای خانگی تحت استعمال کنید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید از روش‌هایی که برای پاک کردن فرش‌های معمولی از آنان به کارگیری می‌کنید؛ به جهت تمیز نمودن فرش ابریشمی نیز استعمال کنید. چون محصولاتی غیر از آب، جوش شیرین و سرکه سپید احتمالاً به رنگ قالی جراحت وارد می‌کنند. مهم‌ترین گام برای تمیز کردن فرش ابریشمی، سرعت بالا کار نمودن است. هرچه لکه مدت بیشتری روی فرش بماند، احتمال این‌که ماندگار شود بخش اعظم است. به محض تولید لکه، یک حوله سفید و تمیز را حیاتی آب گرم مرطوب کنید. آن گاه لکه را دارای حوله تر تمیز کنید. در صورتی که آب گرم لکه را از روی قالی پاک نکرد؛ سعی کنید از میزان مقداری سرکه سفید به همین شیوه به کار گیری کنید. آب گرم و سرکه سپید را به نسبت یک به یک ادغام کرده و به همان روشی که در بالا گفتیم، لکه را از بر روی فرش پاک کنید. به جهت از بین بردن لکه‌ها می‌توانید از جوش شیرین هم دارای احتیاط تام به کار گیری کنید. البته جوش شیرین ماده‌ای است که عمده به جهت رفع بوی بد فرش کاربرد دارد. ولی به طور بالقوه می‌توانید به جهت از میان بردن لکه‌ها نیز از آن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از خدمات قالیشویی ، همیشه بهترین و اندک خطرترین مسیر برای تمیز نمودن فرش های ابریشمی است. چرا که این فرش‌ها دوچندان ظریف‌تر از فرش‌های پشمی سنتی هستند.

حتما بخوانید:
همه چیز درباره قهوه

عوامل موءثر در تغییر و تحول رنگ فرش

 تغییر‌و تحول رنگ فرش یکی از مشکلاتی می باشد که به طور معمول به مرور زمانه تولید می شود. معمولا دست اندرکاران متعددی بر عوض شدن رنگ فرش دخیل میباشند و گهگاه اوقات این موضوع موجب می شود تا ظاهر فرش به طور کلی تغییر‌و تحول کنید یا بافت فرش در برخی از قسمت ها حیاتی رنگ های متفاوتی شود. از آن جایی که فرش از بخش های مهم حیاتی دکوراسیون داخلی خانه محسوب می شود، از این رو اضطراری هست تا همواره تمیز، زیبا و مرتب باشد. گاهی تایم ها گذشت دوران و بعضی زمانه ها قرار گرفتن فرش در وضعیت نامساعد موجب می ‌شود تا رنگ و ظاهر فرش تغییر تحول کرده و این کالای گران قیمت جلوه‌ و زیبایی روزهای ابتدایی خود را از دست بدهد. ولی باید بدانید که جای هیچ نگرانی نیست و راهکارهای متعددی برای ترمیم و بازیابی زیبایی فرش وجود دارد. در این مقاله از وب سایت قالیشویی مینی سیتی می توانید اساسی کارداران مرسوم تغییر تحول رنگ فرش و همینطور خط مش ‌هایی برای خودداری از آن آشنا شوید. تغییر و تحول رنگ فرش به چه علت است؟– فرش ‌ها گنجینه‌ های متواضعی میباشند که خاطره‌ ها را در تار و پود خویش مراقبت کرده و ذیل پای ما آهسته جای گرفته ‌اند. همین کالای مالامال نقش و نگار گهگاه در اثر عامل ها متفاوت تغیر رنگ می دهند و ظواهر و جلوه زیبای خود را از دست می دهند. در ادامه به حیاتی ترین کارداران اثرگذار بر تغییر تحول رنگ فرش اشاره شده است: –تابش مستقیم آفتاب بر روی فرش– وجود گرد و غبارو آلودگی بر روی فرش که موجب از دست دادن جلای فرش می شود.

حتما بخوانید:
NHL Legend Jaromir Jagr در سن 48 سالگی به هاکی حرفه ای بازگشت

قالیشویی منیریه

منبع: قالیشویی چشمه