[ad_1]

مردی در قرنطینه

عکاس Francesco Kartaگتی ایماژ

مدتها قبل از آنکه COVID-19 باعث شود همه ما وقت بیشتری را در خانه بگذرانیم و نگران انتقال هر چیز در هوا باشیم ، کیفیت هوای داخلی باعث بیماری افراد می شود. آلودگی هوا تقریباً از هر چیزی ناشی می شود – شمع ، محصولات نگهدارنده ، سوزاندن هیزم ، چاپگرها و حتی آشپزی شما. این آلاینده ها با آلودگی هایی که از طریق درب یا پنجره های تهویه شده وارد می شوند – از جمله ذرات تایر جاده ، اتاق های دود کارخانه و مزارع شخم زده شده به طور کلی ، سطح آلاینده های هوای داخل خانه می تواند دو تا پنج برابر بیشتر از میزان هوای بیرون باشد و به مشکلات سلامتی از سوختگی چشم گرفته تا بیماری های ریوی کمک می کند.

سلامت mvp برای ثبت نام مردان

مطالب اختصاصی را از دست ندهید. همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید!

سلامت مردان

تمام این آلودگی های قابل تنفس از گازها و ذرات در اندازه های مختلف تشکیل شده است. دکتر جان بالمز ، استاد بهداشت محیط می گوید: اگرچه دولت ایالات متحده ذرات قابل استنشاق بزرگتری مانند اگزوز دیزل و انتشار نیروگاه ها را ردیابی می کند ، اما هیچ دلیلی بر وجود ذرات خطرناک بسیار کوچک و کوچک وجود ندارد که بتوانند وارد جریان خون شوند. علوم در دانشکده بهداشت عمومی UC Berkeley. و اگر اطلاعات کافی وجود نداشته باشد ، این محققان را به چالش می کشد تا تأثیر آن را بر سلامت انسان ارزیابی کنند.

متأسفانه ، تحقیقات حیوانات بهترین چیزی است که دانش در اختیار دارد – و یافته ها دقیقاً خبر خوبی نیستند. محققان دریافته اند كه وقتی حیوانات در معرض آلودگی قرار بگیرند ، می توانند التهاب ریه ها را ایجاد كنند كه می تواند “به جریان خون ریخته شود” كه می تواند باعث التهاب سیستمیك شود.

این التهاب می تواند به دیابت ، چاقی ، تصلب شرایین و تخریب عصبی (در نتیجه بیماری ها ، از جمله آلزایمر و پارکینسون) کمک کند. در کوتاه مدت ، هوای نامناسب می تواند باعث سردرد یا گلودرد شما شود و باعث سرگیجه و خستگی شود. اتاق هایی که تهویه کم دارند همچنین می توانند توانایی شما را برای فکر صحیح از بین ببرند و به شما اجازه می دهند ذره ذره (و مهمتر از آن – استنشاق) ذرات حاوی ویروس های هوا شوید.

اما فیلترهای هوا می توانند کمک کنند. “کیفیت محیط داخلی شما بر سلامتی و بهره وری شما تأثیر می گذارد. علم در این باره روشن است. “، گفت: جوزف آلن ، دکتر ، دانشیار و مدیر برنامه ساختمانهای سالم در دانشگاه بهداشت عمومی دانشگاه ه. این که آیا باید عجله کنید و یکی (یا بیشتر) بخرید ، ظرافت بیشتری دارد.

آیا در حال حاضر همه به فیلتر هوا نیاز دارند؟

شاید. دکتر برت سینگر ، دانشمند ستادی و محقق ارشد فناوری انرژی در آزمایشگاه ملی لارنس برکلی ، گفت: “هر کسی که در منطقه ای تحت تأثیر آتش سوزی زندگی می کند ، باید آماده فیلتر هوا در خانه شما باشد.” وی گفت: “بسیاری از افرادی که قبلاً در مناطقی زندگی می کردند که هوای تازه داشتند ، بدترین کیفیت هوا را در کشور تجربه می کنند.” (اگر گزارش هواشناسی شما شامل کیفیت هوا نیست ، airnow.gov را بررسی کنید و به دنبال رتبه بندی “خوب” باشید) پرتاب پنجره های باز در صورت مناسب نبودن هوای بیرون – حتی اگر آنها را بشکنید – می تواند سرعت تبادل هوا در خانه را افزایش دهد ، سرعت چرخش هوای داخل با هوای تمیز بیرون. دکتر ریچارد کورسی ، رئیس دانشکده مهندسی و علوم رایانه مسیح در دانشگاه ایالتی پورتلند می گوید ، این همچنین می تواند به محافظت از افراد در خانه شما کمک کند اگر شما یا کسی که با او زندگی می کنید به ویروس کرونا مبتلا شده است. فرد بیمار را در اتاق خواب با پنکه جدا کنید تا هوا را از پنجره بمکد.

اما اگر نتوانید پنجره های خود را باز کنید چه می کنید؟

سپس نوبت به فیلتر هوا می رسد. کورسی می گوید: فیلترهای هوا HEPA 99.97 درصد ذرات را در 0.3 میکرون جمع می کنند ، اما حتی برای ذرات بزرگتر و کوچکتر نیز بهتر هستند. این به دلیل نحوه حرکت ذرات در اندازه های دیگر (از جمله ذرات حامل ویروس کرونا) در هوا و تجزیه در فیلتر است. وی می گوید: “برای آپارتمان های كوچك ، كلاس های درس یا مغازه هایی كه هنوز تهویه بالایی ندارند ، می توانید 90٪ از اندازه ذرات حامل ویروس كرونا در هوا در داخل منزل كاهش دهید.” “این میزان خطر قرار گرفتن در معرض این ویروس را به ترتیب بزرگتر کاهش می دهد.” این خیلی خوب است. ”

چگونه فیلتر هوا انتخاب کنیم؟

  • رتبه بندی مناسب را پیدا کنید. ابتدا به نرخ تأمین هوای تازه (CADR) توجه کنید. دستگاه ها دارای سه درجه بندی CADR هستند: یکی برای دود تنباکو ، دیگری برای گرد و غبار و دیگری برای گرده گل. انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ، که این رتبه بندی ها را ارائه می دهد ، توصیه می کند یک فیلتر هوا CADR برای دود انتخاب کنید که حداقل دو سوم مساحت اتاق مورد استفاده شما باشد. بنابراین یک اتاق 120 فوت مربعی برای دود 80 یا بیشتر به CADR نیاز دارد.
  • زنگ ها را رها کنید. “دستگاه های تصفیه هوا یونیزه” با انتشار یونهایی که به ذرات می چسبند ، هوا را تمیز کرده و آنها را مجبور به عبور می کنند. متأسفانه ، این آلاینده های افتاده در نهایت باعث آلودگی سطوح می شوند. از آن بدتر ، یونیزرها همچنین ازن آزاد می کنند ، که می تواند با گازها واکنش نشان دهد (مانند ترکیبات آلی فرار) آلاینده های ثانویه ایجاد کند که می توانند تحریک کننده یا مضر باشند. واحدهای دیگر ادعا می کنند که ذرات ویروسی را با فیلترهای اشعه ماورا UV بنفش یا آغشته به نقره HEPA از بین می برند. کارشناسان ما توصیه می کنند که اصول را رعایت کنید.
  • فکر سر و صدا. برای اینکه دستگاه شما بهترین عملکرد را داشته باشد ، باید با تمام توان کار کند. و فن های تصفیه کننده می توانند قدرتمند باشند. بیشتر واحدها دارای برآورد سر و صدا هستند که در دسی بل (A) اندازه گیری می شوند. تعداد کمتر باعث می شود ماشین ها ساکت تر شوند.

    نحوه استفاده از فیلتر هوا در سمت راست

    شما یک دستگاه تصفیه خریدید. عالی. اکنون آن را در جایی از خانه خود که زمان زیادی را مانند اتاق خواب خود می گذرانید ، قرار دهید و آن را به آرامی روی زمین و دور از دیوار بگذارید. دکتر ریچارد کورسی از دانشگاه ایالتی پورتلند توضیح می دهد که گاهی اوقات هوای ورودی تصفیه کننده می تواند ذرات موجود در کف را از سر بگیرد. قرار دادن آن روی یک میز پایین می تواند به شما در جلوگیری از این امر کمک کند. وی همچنین اطمینان حاصل کنید که حداقل سه فوت با دیوارها و گوشه ها فاصله دارد تا از گردش مجدد هوا در یک منطقه جلوگیری شود.

    این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir