از دهانشویه هایی که دندانپزشک توصیه می نماید استفاده کنید ؛ چون برخی از دهانشویه ها می توانند موجب تغییر رنگ کامپوزیت ها شوند. • مسواک زدن به تنهایی موجب نظافت دندان ها نمی شود پس من بهتر است از نخ دندان استفاده شود. کامپوزیتها چون مواد رزینی و پلیمری هستند، مقاومت خیلی بالایی ندارند و در صورت وارد آمدن فشار بر آنها می توانند دچار آسیب و ساییدگی شوند ؛ بنابراین باید از گاز زدن خوردنی های سفت و سخت از قبیل سیب ، هویج، یخ و همچنین شکستن آجیل و تخمه اجتناب شود. همچنین روشن بودن رنگ دندان و انجام فرآیند های شیمیایی و فیزیکی که بر روی دندان در حین انجام کار صورت می گیرد، می تواند از دیگر عوامل تاثیر گذار بر دشواری انتخاب رنگ کامپوزیت محسوب شود.

چرا که این مواد خاصیت رنگ پذیری دارند و تغییر رنگ می یابند. پیوند کامپوزیت برای همیشه وجود نداشته و یک روش دندانپزشکی زیبایی نسبتاً جدید است که مورد حمایت نسل های اخیر دندانپزشکان علاقمند به حفظ ساختار زیرین دندان و حفظ سلامت دهان بیماران می باشد. گاهی نیز افراد تمایل دارند که رنگ سفیدی دندان خود را خودشان انتخاب کنند.

شما میتوانید با پیروی کردن از دستورات دندانپزشک و اقدامات پیشگیری کننده و مراجعه منظم به دندانپزشک طول عمر ونیر خود را افزایش دهید. هر دسته کاربرد خاص خود را دارد. حقیقت این است که آمالگام یا مواد سیاه رنگ و کامپوزیت یا مواد همرنگ دندان هر دو بر اساس مزایا و معایبی که دارند در بعضی موارد تجویز میشوند و نمیتوان به طور مطلق در مورد هر کدام حکم کامپوزیت دندان کرج صادر نمود. در درمان دندانپزشکی زیبایی یکی از مهمترین اجزا دهان که بایستی اصلاح شود فرم و رنگ دندان ها است . دندان ها را به صورت منظم با یک مسواک نرم ، تمیز کنید و از نخ دندان نیز برای حفظ تمیزی و بهداشت دندان ها کمک بگیرید.

این نکته را نیز باید در نظر گرفت که پزشک می بایست مشاوره ای در رابطه با طرح لبخند، با توجه به سن، رنگ پوست و چهره بیمار انجام دهد. که این مورد نیز در کامپوزیت ها موثر می باشد. در واقع کامپوزیت دندان ترکیبی از ماده ماتریکس رزینی میباشد که به صورت خمیر است و بر روی دندان به وسیله تابش نور قرار میگیرد. کامپوزیت با حذف مشکلات این چنینی تاثیری باور نکردنی روی چهره افراد خواهد داشت. کامپوزیت برای پر کردن پوسیدگی دندان، سفید کردن دندانها و اصلاح عیوب و مشکلات دندان به کار می رود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کامپوزیت دندان در بارداری ضرر دارد دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر