طراحی لبخند دیجیتال یک سیستم و روش کاملاً منحصر به فرد از اصلاح طرح لبخند می باشد، در این روش برای اولین بار طراحی لبخند بیمار به صورت کاملا دیجیتالی و توسط کامپیوتر و با برنامه های نرم افزاری خاص انجام می گیرد براساس تجزیه و تحلیل اجزای های صورت و فرم لبخند و دندان بیمار، و هماهنگی بین اجزای چشم ، لب ، خط ابرو با استفاده از مجموعه ای از پارامترهای از پیش تعیین شده از عکس های دیجیتال با کیفیت بسیار بالا و با هارمونی دقیق و نیز فیلم هایی که در این رابطه وجود دارد و نهایتا نتیجه نهایی پس از دریافت از لابراتوار روی دندان ها قرار داده می شود.

هنگام لبخند زدن بایستی خط لب بالا از محل اتصال لثه به دندانها عبور کند تا زمانی که فرد لبخند می زند مقدار زیادی از لثه های فرد نمایان نشود. طراحی لبخند دیجیتال روشی درمانی در دندانپزشکی میباشد، که در آن ارزیابی رابطه، زیبایی شناسی بین دندانها، لثه، صورت و لبخند با استفاده از خطوط و نقشههای دیجیتالی که بر روی عکسهای چهره و دندان های فرد انجام میشود.

این پروسه ممکن است در چند جلسه تست و بررسی شود و بیمار میتواند بهترین نتیجه را بین چند گزینه انتخاب کند. در واقع چندین فرایند اصلاح دندان ها در کنار هم باعث اصلاح طرح لبخند و از بین رفتن بدشکلی ها طراحی لبخند دیجیتالی چیست میشود. پس از آن با استفاده از ابزارهای موجود در نرمافزار، لبخند شخص ویرایش شده و شکل جدیدی از لبخند با توجه به ویژگیهای ظاهری خود فرد طراحی میشود. با استفاده از این تکنولوژی لبخند فرد متقاضی در نرم افزار تخصصی طراحی می شود و بیمار قبل از درمان میتواند لبخند آینده ی خود را مشاهده نماید.

این نوع طراحی لبخند که طرح لبخند هالیوودی هم نام دارد مناسب افرادی است که تغییر واضح و چشمگیر و مشخص در دندان هایشان می خواهند. حال چه باید بکنید تا رابطه شما با لبخندتان تغییر کند. در این مرحله، شما باید نیازهای خود را مطرح کنید، نگرانی های خود را ابراز کنید و قبل از تعیین گزینه نهایی، گزینه های مختلف را بررسی طراحی لبخند دیجیتالی کنید.

ایندکسر