خیلی از افراد دوست دارند با مبلغ کمی که دارند در جایی سرمایه گذاری کنند اما چون هیچ اطلاعاتی در زمینه سرمایه گذاری ندارند ناگزیر از این کار پشیمان می شوند و یخچال فریز منزل را نو می کنند. در صورتی که با کمی اطلاعات از بازار سرمایه و طلا و سکه و یا اطلاعات دقیق از بازار بورس می توان سرمایه خود را به شکل منطقی رشد داد.

راستی شما اگر سه میلیون تومان پول اضافه داشته باشید این پول را در کجا سرمایه گذاری می کنید؟  شما خیلی ها در ابتدا بگویند. بهترین و امن ترین جا بانک است که می توان به عنوان سپرده بلند مدت گذاشت و از سود ان استفاده کرد اما آیا این پیشنهاد درست است و آیا سپرده گذاری سرمایه گذاری است؟

خیلی ها فکر می کنند که  با پول اندک اصلا نمی توان سرمایه گذاری کرد در صورتی که شما می توانید حتی با یک میلیون تومان هم سرمایه گذاری کنید.

 اگر شما تاکنون به فکر سرمایه گذاری نبودید لطفا از همین اکنون می توانید بخشی از درآمد خود را هر ماه کنار بگذارید و یا از خرید های اضافی پرهیز کنید و به جای ان در بازار بورس سرمایه گذاری کنید.

مبالغ اندک شما حتی چند صد هزار تومان می تواند آرام آرام در بازار  رشد کند و به سرمایه بزرگی تبدیل شود مشروط به آن که نگاه شما به پول و سرمایه تغییر کندو برای صد هزار تومان مانند صد میلیون تومان ارزش قایل باشید و آن را جمع کنید و در بازار بورس سرمایه گذاری کنید.

اگر برخی از افراد به شما می گویند که سرمایه گذاری با دو یا سه میلیون یا بیشتر و کمتر کار بی فایده ای است لطفا به حرف های آنها گوش نکنید. شاید لازم باشد در ابتدا برای آشنایی با بازار بورس حتی با مبلغ بسیار کمتر مثلا یک میلیون تومان در این بازار  سرمایه گذاری کنید.

طبیعی است که برخی شما را به بازار طلا و سکه هدایت کنند. قیمت روز طلا و سکه در بازار تهران و سودهای آن نیز برای شما وسوسه انگیز است اما لطفا چند دقیقه ای با این مطلب همراهی کنید شاید نظر شما عوض شد.

شما می توانید با استفاده از فرصت های عالی در بازار بورس سرمایه اندک یک میلیونی را در فرصتی کوتاه به چند میلیون تومان افزایش دهید و به سرمایه بزرگی برسانید.

لطفا اگر شما دوست دارید اطلاعات اولیه و ساده ای در باره سرمایه گذاری در بازار بورس را بدانید چشم و گوش بسته عمل نکنید. شما باید بدانید که افزای سرمایه شما  یک روز و یک ماه اتفاق نمی افتد شما باید با صبر در این بازار بمانید تا نتیجه کار خود را شاهد باشید. اگر به روزهای خوب و خوش آینده فکر می کنید لطفا عجله نکنید و با صبر وارد بازار بورس شوید حتی با یک میلیون تومان پول.

به طور طبیعی شما در حال حاضر مشغول کاری هستید و قرار است با پس انداز خود  در بازار بورس سرمایه گذاری کنید یعنی قرار نیست با این سرمایه گذاری زندگی شما بگذرد. شما یا کارمند هستید و یا خویش فرما و یا …. به هر صورت درآمدی دارید و با پس انداز اندک خود می خواهید تجربه تازه ای برای کسب درآمد بیشتر داشته باشید . طبیعی است که اگر روند فعالیت شما به صورت آگاهانه و درست شکل گیرد مبالغ درآمدی شما شاید بیش از درامدی باشد که الان در می آورید.

یک کارمند در ایران حدود دو الی سه میلیون تومان درآمد دارد. اما همین کارمند با سرمایه گذاری اندک در فاصله کوتاهی می تواند درآمد بیشتری از حقوق کارمندی داشته باشد مشروط به این که قوانین بازار بورس را یاد بگیرد و با صبر و حوصله کار کند.

شما اگر با یک میلیون یا سه میلیون تومان وارد بازار بورس شدید نگران نباشید که قرار است با این پول اندک چه کنید؟ پول شما در کنار پول دیگران قرار می گیرد و چرخ یک کارخانه تولیدی را راه اندازی می کند یا به حرکت آن کمک می کند. شما با سه میلیون تومان نمی توانید صاحب کارخانه اتومبیل سازی شوید  حتی نمی توانید یک اتومبیل یا خودرو  بخرید اما بهمین سه میلیون می توانید سهام یک شرکت خودرویی را به نام خود کنید و به چرخه تولید کمک کنید.

بنابراین شما قرار نیست دست به کار شوید و مثلا یک کارخانه راه بیندازید. شما قرار  نیست یک کارگاه درست کنید شما قرار است به چرخه تولید و اشتغال کمک کنید بنابراین پول اندک شما در کنار انبوه پول های اندک یک چرخه بزرگی از فعالیت را آغاز می کند و سود حاصل از این فعالیت به شما نیز بر می گردد.

شما در خانه تان روی مبل آرام بنشینید و کتاب بخوانید. پول شما در کارخانه های ایران کار می کند و سود را به شما می رساند. فقط باید در هر سرمایه گذاری با هر مقدار سرمایه شما اصول و قواعد سرمایه گذاری را یاد بگیرید و بلد باشید که چگونه اقدام کنید. کی خرید کنید. از کجا خرید کنید. چه مقدار خرید کنید. و چه زمانی سهام خود را عرضه کنید.

ایندکسر