در بسیاری از موارد ممکن است تا شدت گرما به حدی باشد که لب های شما هم دچار آسیب و سوختگی ناشی از اشعهی آفتاب شوند از این رو می توانید روی لب ها هم از یک نوع بوم لب با UV مناسب استفاده کنید. این کرم با خاصیت ضد التهابی که دارد نه تنها عمل پیشگیری از قرمز شدن و آسیب دیدن پوست را انجام می دهد بلکه اگر پوست شما از قبل دچار آفتاب سوختگی شده باشد این کرم التهاب ناشی از آن را بسیار کاهش داده و در کنار پیشگیری به درمان پوست آسیب دیده ی شما نیز می پردازد.

بسیاری از افراد از کرم ضدآفتاب فقط برای روزهای آفتابی تابستان استفاده می کنند که باید بگوییم کاملا اشتباه است زیرا استفاده از ضد آفتاب نه تنها در روزهای آفتابی بلکه هر زمان دیگری که از منزل خارج میشوید باید استفاده کنید. خیلی از افراد به بهانه چرب بودن کرمهای ضد آفتاب و ابتلا به آکنه در اثر استفاده از آنها، دور این محصولات را خط میکشند و سلامت پوستشان را به خطر میاندازند. افرادی که دچار تعرق زیاد می شوند این افراد باید تعداد دفعات تمدید کرم ضدآفتاب شان را افزایش دهید.

باید از کرمی استفاده کرد تا پوست خشک را مرطوب و تازه نگه دارد. انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب بسیار مهم است حتی مهمتر از نحوه صحیح استفاده از آن. یادگیری شناخت شرایط خطرناک و استفاده از کارت هواشناسی خورشیدی. بهتر است تا با توجه به نوع پوست تان از ضد آفتاب مخصوص پوستتان، به طور روزانه و مرتب و استفاده کنید در غیر این صورت استفاده نامنظم کمکی به سلامت پوست شما نخواهد کرد. باید قبل از استفاده هر نوع محصول آرایشی روی پوست تمیز و خشک از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و حتما روی نواحی که فراموش کرده اید مانند خط پیشانی و فک کرم بمالید.

بهتر است تا نقاطی از صورت یا بدنتان را که جلوی چشم نیستند، را فراموش نکنید نقاطی مانند گوش ها و پشت گردن. کرم ضد آفتاب با spf 30 تا 97 درصد اشعه های مضر را دفع کرده و از پوست حفاظت می کند. البته اشعه UVA باعث آفتابسوختگی نمیشود ولی میتواند عمیقا به پوست نفوذ کند و باعث ایجاد چین و چروک در پوست شود. اگر spf کرم ۳۰ یا ۵۰ باشد می تواند تا ۹۸ درصد از اشعه ها را فیلتر کند. دکتر فرانگ گفت شما دقیقا نمی دانید وقتی کرم ها منقضی می شوند سطح فاکتور حفاظتی آن ها چه قدر است پس فقط خودتان را در خطری می اندازید که کرم ضد آفتاب پریم بدون رنگ نباید بیندازید .

ایندکسر