[ad_1]

در 12 دسامبرشما، برایان ماتزا 50 مایل طاقت فرسا را ​​طی می کند ، از منهتن شروع می کند و سپس به سمت شمال تا برانکس و تپه های وستچستر حرکت می کند. با توجه به طول و زمین ، این آزمون برای Mazza مانند یک ماراتن دوتایی خواهد بود. ماتزا در پاسخ به این س ifال که آیا تا به حال کاری طولانی انجام داده است ، فقط خندید و سپس آرام گفت: “من نیستم.”

هدف جمع آوری پول برای درمان ناباروری زوجین است – ماتزا می گوید ، بسیاری از آنها مجبور بودند برنامه های خانوادگی خود را به دلیل COVID-19 به تعویق بیندازند ، زیرا کلینیک های درمان تعطیل شدند. در حین دویدن ، مززا همچنین امیدوار است که ناباروری مردان را دفع سلیقه کند – زمانی که علت بارداری زن و شوهر مایع منی مرد باشد. این شرمساری است که Mazza چهار سال پیش تلاش کرده است تا کشف خود را از بین ببرد. این لحظه ای بود که باعث شد مردانه بودن خود را زیر سال ببرد.

پیش از آن و تقریباً یک سال ، ماتزا و همسرش ، کلوئه ملاس ، روزنامه نگار CNN ، برای بچه ها ناموفق تلاش کرده بودند. هنگامی که دکتر ملاس توصیه کرد که مززا برای مشکلات احتمالی باروری آزمایش شود ، او حاضر نشد. Mazza در تجارت کار می کند. وی در سال 2009 یکی از زنجیره های بارهای رستوران را تأسیس کرد و از آن زمان در سایر پروژه های کارآفرینی در زمینه سلامتی و تناسب اندام کار کرده است. او دو بار روی جلد سلامت مردان مکزیک من مثل این بودم که: “چرا باید بروم و خودم را ببینم؟” او به یاد می آورد ، فکر می کرد در آن زمان. “حالم عالی است. من در حال خرد کردن تجارت هستم. زندگی محشره. نیازی به بررسی ندارم نیست من. “”

حدود 15 درصد از تمام زوج های جهان نابارور هستند ، به این معنی که آنها نمی توانند پس از یک یا چند سال رابطه جنسی بدون محافظت ، بچه دار شوند. CDC تخمین می زند که در 35٪ زوجین نابارور ، ناباروری مردان علت قابل تشخیص است ، اگرچه تخمین های دیگر نسبت فاکتور ناباروری مردان به 70٪ می رسد. صرف نظر از درصد دقیق ، نتیجه مشخص است: ناباروری ، که برای یک زوج بسیار مشکل غیر معمول است ، در بسیاری از شرایط یک مشکل مردانه است.

در حالی که آزمایشات خود ملاس نشان داد که او دارای اندکی ذخیره تخمدان است (تعداد کمی تخمک) ، ماتزا خیلی زود فهمید که او نیز در ناباروری این زوج نقش دارد: معلوم شد که تعداد اسپرم نیز کم است.

این محتوا از اینستاگرام وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

چه عواملی باعث ناباروری عامل مرد می شود؟

چندین عامل شناخته شده وجود دارد که باعث ناباروری در مردان می شود ، از جمله تشکیلات ساختاری در دوران بلوغ ، شرایط پزشکی مانند دیابت و فیبروز کیستیک ، و عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن ، نوشیدن و استفاده از استروئیدها و داروهای غیرقانونی. ناباروری مردان همچنین می تواند به دلیل اختلالات مختلف ژنتیکی یا هورمونی ایجاد شود. همه این عوامل می توانند بر سلامت ، تعداد و تحرک اسپرم تأثیر بگذارند.

mh mvp

برای دسترسی به قسمت اختصاصی اینجا را کلیک کنید سلامت مردان محتوا ، از جمله برنامه های تناسب اندام ماهرانه طراحی شده است.

سلامت مردان

ماکا حق داشت ، فکر می کرد تناسب دارد باید به باروری او کمک کنید. نشان داده شده است که چاقی خطر ناباروری را افزایش می دهد. در یک مطالعه مشخص شد که احتمال ناباروری در مردان وجود دارد در هنگام اضافه وزن 10 درصد برای هر 20 پوند افزایش می یابد. اما حتی اگر ماتزا از سلامت برخوردار نبود ، اما عادت های او مشکلی ایجاد نمی کردند. بعضی از ما فقط تعداد اسپرم کم داریم – مهم نیست که چگونه غذا می خوریم یا بلند می شویم.

و تعداد کم اسپرم ، تصور را بسیار سخت تر می کند. دکتر دیوید رایچمن ، متخصص غدد درون ریز باروری و ناباروری در پزشکی ویل کرنل توضیح می دهد: “اسپرم باید بتواند از طریق رحم رحم به داخل رحم شنا کند و سپس با تخمک ارتباط برقرار کند و باعث لقاح شود.” و دکتر ماتزا و ملاس. “بعضی اوقات اسپرم نمی تواند به اندازه کافی شنا کند تا به تخمک برسد. در مواقع دیگر توانایی اتصال به تخمک یا بارور کردن تخمک را ندارد. “

برای دور زدن این مشکلات ، پزشکان می توانند در طی به اصطلاح “تلقیح داخل رحمی” ، دهانه رحم را دور زده و اسپرم را مستقیماً در رحم قرار دهند. اگر این روند ناموفق باشد ، روش مشخص تری وجود دارد: لقاح آزمایشگاهی (IVF) ، که در آن تخمک از بیمار استخراج می شود و سپس با آزمایش اسپرم در خارج از بدن بارور می شود. دکتر رایچمن کاملاً مطمئن بود که این روش برای مززا کارساز خواهد بود زیرا ملاس جوان است (و دکتر رایشمن می گوید سن ، بزرگترین عامل در باروری زنان است).

برایان ماتزا

برایان ماتزا

چرا انجام درمان IVF برای مردان دشوار است

اما انجام بارداری به این روش می تواند احساس تسلی خاطر باشد. ماتزا توضیح می دهد: “من واقعاً افتخار می کنم که به یک جنبه مثبت مرد آلفا هستم.” “من نمی توانستم چنین کاری بکنم – بله ، من احساس نمی کردم مثل یک مرد هستم. من می خواستم پدر شوم. و بدن من اجازه نمی دهد که این اتفاق بیفتد. “در نتیجه ، ماتزا نگران ارتباط با دوستان یا خانواده با وضعیت خود بود.

دکتر رایچمن توضیح می دهد: “ساختار اجتماعی بیشتری برای زنان وجود دارد.” “زنان می توانند با آزمایش AMH میزان ذخیره تخمدان خود را بررسی کنند. این اغلب یک سکوی پرشی برای ملاقات با یک متخصص باروری و بحث در مورد اهداف باروری است – تصمیم گیری در مورد انجماد تخمک ها یا زمان پیگیری خانواده. برای مردان ، این موضوع در تاریخ وجود نداشته است. “نتیجه: مردان در مورد ناباروری صحبت نمی کنند.

ماتزا و ملاس مدام سعی در باردار شدن داشتند. ماتزا اعتراف می کند که رفتار او سرسختانه است. با این حال ، ماتزا بعد از صحبت با دکتر خود و تحقیق در مورد این مشکل ، یاد گرفت که ناباروری با یک عامل مرد چقدر رایج است. واقعیت اوضاع روشن شد. “من همیشه امیدوار بوده ام که شاید موفق شده باشیم [do it naturally]”می گوید ماتزا” ، اما من فقط دردی را که در همسرم ایجاد کرده بود دیدم. می دانستم [IVF] گام بعدی ما بود “

برایان ماتزا

برایان ماتزا

این درمان خود بدون استرس و اضطراب سپری نشد ، اما برای زوجین موفقیت آمیز بود و خیلی زود ملاس با پسری باردار شد. در سال 2017 ، لئو متولد شد. سپس ، ماتزا و ملاس پس از یک درمان IVF دیگر ، با پسر دیگری به نام لوکا آشنا شدند. این زوج پسران خود را “معجزه کودک” می نامند.

اکنون ماتزا واکنش خود را بهتر می فهمد – و اینکه چگونه می تواند از داستان خود استفاده کند تا افراد بیشتری صحبت کنند. وی اعتراف می کند: “من به عنوان یک مرد خجالت کشیدم.” “فقط مستقیم. و این فقط حقیقت صادقانه خداست. اما هر وقت به پسرم نگاه می کنم ، برایم مهم نیست که برای جلب او چه کاری باید انجام می دادیم. من واقعاً این کار را نمی کنم. پس بیایید در مورد آن صحبت کنیم. بیایید کمک کنیم مردم می توانند به مردم کمک کنند. “

از آنجا که ماراتن ها امسال به دلیل COVID-19 لغو شدند ، Mazza می خواست یک آزمایش استقامتی متفاوت را انجام دهد که نمادی از مسئله ناباروری مردان باشد. او تصمیم گرفت 50 مایل بدود تا بتواند برای معالجه دیگران پول جمع کند. (پنجاه ، نشان دهنده آماری است که وی قبل از شروع IVF خوانده است – که به طور بالقوه بیش از نیمی از موارد ناباروری یک عامل مردانه است.) Mazza از مرکز پزشکی Weill Cornell در منهتن ، جایی که این زوج تحت درمان IVF قرار گرفتند ، شروع می شود ، و در نهایت در خانه خود در خارج از شهر حرکت می کند ، و در نیمه مایل آخر یک گاری را با لئو و لوک هل می دهد.

برایان ماتزا

مسیر Mazza.

برایان ماتزا

از آنجا که درمان لقاح آزمایشگاهی اغلب ممکن است گران باشد – با بیمه ای که همیشه کل مراحل درمانی را شامل نمی شود – ماززا امیدوار است کمک مالی کافی برای کمک به بسیاری از زوج ها در تأمین خانواده خود انجام دهد. وی همچنین امیدوار است که با دیدن او در حال فرار ، سایر مردان با تقسیم مشکلات باروری خود با دوستان و خانواده ، احساس اعتماد به نفس بیشتری کنند.

ماتزا گفت: “مردان بیشتری باید در این باره صحبت کنند.” “شما کوتاه تر نیستید.” شما کمتر از یک مرد نیستید. تو خوبی. فقط سکسکه است. “

برای کمک مالی به خانواده های تحت درمان باروری ، به داروی ویل کرنل مراجعه کنید.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir