[ad_1]

دکتر مشهور اینترنتی دکتر مایک ورشو ، معروف به دکتر مایک ، با دانش پزشکی خود و توضیحات دقیق مشکلات پیچیده سلامتی ، میلیون ها طرفدار را به دست آورده است. اما حتی پزشکی که پزشکی می داند – و متخصصان پزشکی – نیز گناهی ندارند.

دکتر مایک در یک ویدیوی جدید در کانال محبوب YouTube خود ، جزئیات سه مسئله بهداشتی را که پزشکان اغلب نادیده می گیرند ، بیان می کند. اما دلیل دلتنگی آنها لزوما سهل انگاری نیست. بلکه بر اساس یک مفهوم اساسی است که پزشکان در دانشکده پزشکی تدریس می کنند: “وقتی صدای سم را می شنوید ، به اسب ها فکر کنید ، نه گورخرها.”

دکتر مایک توضیح می دهد که هدف این کلمه تشویق دانشجویان پزشکی به فکر کردن در مورد تشخیص افتراقی است ، این فرآیند لیست بیماری ها به احتمال زیاد تا کمترین احتمال بر اساس علائم است. با این کار پزشک احتمالاً بیماری را زودتر از دیرتر درمان می کند.

با این حال ، این طرز تفکر کاملاً قابل اعتماد نیست – خصوصاً با توجه به سه بیماری که دکتر مایک بیان می کند. همانطور که یک پزشک مشهور در اینترنت سندرم ESD یا Ehlers-Danlos را توضیح می دهد ، PCOS یا سندرم تخمدان پلی کیستیک و تیروئید از جمله بیماری هایی است که پزشکان اغلب از دست می دهند. چرا؟ خوب ، آنها گورخر هستند.

دکتر مایک در گفت: ویدیو.

همانطور که دکتر مایک بیان کرد ، PCOS اغلب به عنوان یک مورد ساده از آکنه بد قابل حل است ، اگرچه انتظار می رود 8 تا 20 درصد زنان در سن باروری تحت تأثیر قرار گیرند. بیماری تیروئید به طور مشابه در برخی از دوره های زندگی حدود 12٪ از جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما اغلب به دلیل افسردگی یا اضطراب یا علائم یائسگی زودرس کنار گذاشته می شود. دکتر مایک می گوید تا 60 درصد افراد مبتلا به بیماری تیروئید حتی نمی دانند که به این بیماری مبتلا هستند.

سپس سندرم Ehlers-Danlos وجود دارد ، وضعیت بافت همبند که با تحرک بیش از حد مفاصل ، پوست “الاستیک” و ضعف عضلات مشخص می شود. به لطف فعالان معلولیت ، EDS در سالهای اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. اما این بیماری را می توان به عنوان یک کبودی یا یک پیچ خوردگی ساده تشخیص داد. با این حال ، موارد بیشتری برای EDS وجود دارد که می تواند با مداخلات پزشکی رفع و یا کاهش یابد ، و تشخیص را ضروری می کند. از هر 5000 نفر فقط 1 نفر مبتلا به EDS است ، اما کسانی که این بیماری را دارند می توانند علائم تهدید کننده زندگی را در موارد شدید تجربه کنند.

دکتر مایک می گوید اگر بیماران علائم این سه بیماری را داشته باشند ، بیماران را تشویق می کند که در مقابل خود بایستند ، اما هنوز هم نمی توانند تشخیص پزشکی را از پزشک بگیرند. و او پزشکان را تشویق می کند که وقت بگذارند و شرایط نادر را هنگام کار با بیماران در نظر بگیرند.

به هر حال ، کوبیدن سم می تواند بیشتر مردم را به فکر اسب بیندازد – اما وقتی یک بسته گورخر به جای آن ظاهر می شود ، نگران نباشید.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir