[ad_1]

در سال 2012 ، لن رابرتسون ، معلم موسیقی و موسیقی دان 46 ساله دبیرستان در بروکلین ، نیویورک ، متوجه ترشحات ناشی از نوک پستان چپش شد.

“این هشدار دهنده بود. من تحقیق کردم و فهمیدم که این اتفاق هرگز نشانه خوبی نیست. ” وی برای معاینه به متخصص پستان مراجعه کرد و وی تومور خوش خیم (غیر سرطانی) را از پستان چپ وی خارج کرد. در حالی که بیشتر توده های پستان خوش خیم هستند ، رابرتسون این را به عنوان نشانه ای برای تماشای سایر تغییرات در پستان خود گرفت.

شش سال بعد ، در تابستان 2018 ، رابرتسون وزنه برداری می کرد و برای رسیدن به فرم بدن تلاش می کرد. یک روز او مشغول انجام کارهای خانه بود که احساس درد شدیدی در پستان چپ خود کرد. سپس شروع به تورم کرد. “من در حال صحبت با یکی از دوستانم در ورزشگاه بودم و او گفت ،” به نظر می رسد شما چیزی را کشیده اید. چند روز استراحت کنید ، ”روبرتسون به یاد می آورد.

یکی دو هفته گذشت و هنوز تورم فروکش نکرد ، بنابراین رابرتسون قرار ملاقات دیگری با متخصص پستان گذاشت. وی همچنین گمان کرد که وی احتمالاً عضله ای را کشیده است ، اما برای ایمنی ، سونوگرافی از پستان وی انجام داد.

در میانه اسکن ، تکنسین تماس تلفنی برقرار کرد و از رابرتسون خواست که صدایی ایجاد کند. او این کار را کرد. وی به او گفت که هنگام صحبت او معمولاً بافت غیرسرطانی حرکت می کند. انجامش نده.

“من شوکه شدم. من نمی دانستم که یک مرد می تواند به سرطان پستان مبتلا شود.”

پس از بررسی نتایج وی ، دکتر به رابرتسون گفت که باید سریعاً ماموگرافی کند و تماس تلفنی دیگری برای بحث در مورد نتایج انجام داد. رابرتسون یادآوری کرد: “در آن لحظه ، من می دانستم که چیزی در جریان است.”

یک هفته بعد ، قفسه سینه رابرتسون دیگر متورم نبود ، اما احساس توده ای می کرد. پس از یک سری نمونه برداری ، در سپتامبر 2018 تشخیص داده شد مرحله دوم سرطان پستان. این بدان معناست که سرطان وی بزرگتر است ، اما هنوز متاستاز نمی یابد و یا به قسمتهای دیگر بدن مهاجرت نمی کند. او دو تومور در پستان چپ داشت و هر دو در حال رشد بودند. آنها آنها را به موقع پیدا کرده بودند.

رابرتسون می گوید: “من شوکه شدم. نمی دانستم مردی می تواند به سرطان پستان مبتلا شود.” اولین چیزی که فکر کردم این بود شما باید برای بدترین شرایط آماده شوید. من واقعاً فکر می کردم که در آن لحظه می خواهم بمیرم ، که این برای من است. ”

سرطان پستان در مردان نادر است و کمتر از 1٪ از کل سرطان های پستان را تشکیل می دهد.

بر اساس اطلاعات سالانه ، حدود 250،000 زن و حدود 2300 مرد در ایالات متحده مبتلا به سرطان پستان می شوند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC). بروز سرطان پستان در مردان اندکی افزایش یافته است ، از 1 مورد در هر 100،000 مرد از 1975 تا 1979 به 1.3 مورد در هر 100،000 مرد از 2010 تا 2014.

از آنجا که سرطان پستان در مردان بسیار نادر است ، بیمارستانی که در آن رابرتسون تشخیص داده شد آمادگی لازم برای درمان آن را ندارد. خوشبختانه اتحادیه معلمان وی ، فدراسیون متحد معلمان نیویورک ، وی را به این ارتباط واداشت مرکز یادبود سرطان Sloan Kettering (MSKCC) در منهتن.

دکتر پس از معاینه و آزمایشات متعدد به وی گفت: “آقای رابرتسون ، شما سرطان دارید ، اما خوب خواهید شد. ما یک برنامه داریم در اولین فرصت وی تحت عمل جراحی ماستکتومی مضاعف و سپس شیمی درمانی قرار می گیرد.

در حالی که مردان بیشتر از زنان مبتلا به سرطان پستان پیشرفته می شوند ، احتمالاً به دلیل عدم آگاهی ، 95٪ یادآور می شود ، بروز سرطان پستان در مردان مشابه رابرتسون است – هنوز در مراحل اولیه و بسیار قابل درمان است شری گلدفرب ، دکتری، یک آنکولوژیست پزشکی دارای مجوز هیئت مدیره که رابرتسون را در MSKCC معالجه کرد. مانند زنان سیاه پوست ، مردان سیاه پوست به طور نامتناسبی تحت تأثیر سرطان پستان قرار می گیرند و بیشتر از سفیدپوستان و لاتین ها در اثر سرطان پستان می میرند. موسسه ملی سرطان.

دکتر گلدفرب می گوید ، وقتی نوبت به علائم سرطان پستان می رسد ، “مردان تمایل دارند خود را با توده های سخت و بدون درد نشان دهند ، در حالی که سرطان پستان در زنان اغلب با غربالگری ماموگرافی قبل از لمس تشخیص داده می شود.” علائمی که ممکن است سرطان پستان در مردان را نشان دهد عبارتند از:

 • توده یا ضخیم شدن در سینه یا زیر بغل
 • تغییر در اندازه یا شکل پستان
 • تورم ، قرمزی یا پوسته پوسته شدن پوست در پستان ، نوک سینه یا آرئولا (پوست تیره اطراف نوک پستان)
 • تحریک ، تورم یا چین و چروک پوست پستان ، که ممکن است شبیه پوست پرتقال باشد
 • ترشح نوک پستان ، درد یا وارونگی (وارونگی)

  آگاهی نیز مهم است عوامل خطر سرطان پستان در مردان – سایپرز ، باشگاه دانش. آنها عبارتند از:

  • سن (بیشتر سرطان های پستان در مردان 50 سال به بالا است)
  • اضافه وزن یا چاقی
  • جهش های ژنتیکی مانند BRCA1 و BRCA2
  • سابقه خانوادگی سرطان پستان
  • سطح بالای استروژن به دلیل بیماری مانند سیروز (کبد) یا سندرم کلاینفلتر (بیماری ژنتیکی).
  • شما در گذشته پرتودرمانی به سینه خود انجام داده اید

   بعد از اینکه رابرتسون در مورد تشخیص سرطان پستان به خانواده و دوستانش گفت ، آنها برای حمایت از وی گرد هم آمدند.

   اگرچه پسر خوانده رابرتسون ، سه خواهر و برادر کوچکتر و مادر و پدر بسیار ویران و نگران بودند ، اما آنها تمام تلاش خود را کردند تا در کنار او باشند. در اواسط سپتامبر 2018 ، مادر 73 ساله رابرتسون که در آن زمان در شارلوت ، کارولینای شمالی زندگی می کرد ، سوار بر اتوبوس شد تا رابرتسون را در خانه خود غافلگیر کند.

   روز قبل از عمل جراحی ، خانواده و دوستان رابرتسون در میهمانی که او و دوستانش اغلب هنگام نوجوانی به آنجا می رفتند مهمانی سرطان برگزار می کردند. رابرتسون یادآوری کرد: “افرادی بودند که 25 سال بود آنها را ندیده بودم که به دیدن من آمدند. “من واقعاً احساس خوبی داشتم زیرا فرصت این را داشتم که هر آنچه می خواستم به خانواده و دوستانم بگویم و مهم نیست که چطور پیش رفت ، خوب بود. فکر من در کل این کار این بود ، من خواهم مرد اما بعد تغییر کرد: نمیرم باید بهتر بشم می خواهم زندگی کنم.

   در سپتامبر 2018 ، رابرتسون برای انجام ماستکتومی مضاعف با خانواده اش به مرکز آنکولوژی رفت.

   وقتی رابرتسون از خواب بیدار شد ، از اینکه بیوپسی از گره های نگهبان (اولین غدد لنفاوی که معمولاً سرطان پستان در آن حرکت می کند) نشان داد که سرطان او گسترش نیافته ، خیالش راحت شد.

   اما بزرگترین چالش بعد از آن بود: شانزده دور شیمی درمانی برای مدت چهار ماه. رابرتسون گفت: “وحشیانه ترین قسمت شیمی درمانی بود.” “پوست و ناخن های من تغییر کرده ، موهایم ریخته و به نظر وحشتناک می آمدم.”

   رابرتسون در طی معالجه خود شاهد داستانهایی نیز بوده است که به اندازه او خوشحال نبودند. “من در آنجا نشسته بودم ، تنها مردی که منتظر درمان سرطان پستان بود و زنان ، همسران و خانواده هایشان را از اخبار خوب و بد مطلع می کرد. دیدم مردم فهمیدند هیچ کاری نمی توانند برای آنها انجام دهند. این برای مدتی من را گیج کرد. ”

   در حالی که رابرتسون بهبود می یافت ، به افراد مرکز سرطان Rising Voices پیوست. وی پس از گفتگو با دو کشیش ، متعهد شد که آگاهی در مورد سرطان پستان را افزایش دهد. “من تصمیم گرفتم که اگر این را تجربه کردم ، وکیل شوم. این یک بیماری بسیار بد است. این تعداد زیادی زن و مرد را به ارمغان می آورد و من تا آنجا که می توانم در مورد آن صحبت خواهم کرد. ”

   کتان رابرتسون ، بازمانده سرطان پستان

   رابرتسون

   از اکتبر سال 2020 ، رابرتسون عاری از سرطان است ، دوباره به کار خود ادامه می دهد و طرفدار آگاهی و پشتیبانی از سرطان پستان است.

   او همچنان به خوانندگی با گروه آهنگ های Rising Voices و داوطلبین با او ادامه می دهد بنیاد تحقیقات سرطان پستان، آگاهی وی از سرطان پستان، و ائتلاف برای سرطان پستان مردان تا سرطان پستان در مردان را گسترش دهد.

   رابرتسون می گوید ننگ پیرامون سرطان پستان در مردان واقعی است ، اما مردان نباید اجازه دهند که در صورت ابتلا به آنها کمک کنند در مورد علائم.

   “من سعی می کنم به مردان – به ویژه دانش آموزانم و دیگر جوانان – در مورد اهمیت مراجعه به دکتر بیاموزم. بیشتر اوقات ، پسران می گویند: “خوب ، دیگر از بین خواهد رفت” ، اما اگر مشکلی پیش بیاید ، باید به پزشک مراجعه کنید. اگر فقط به پزشک مراجعه کرده اید ، می توانید آن را برطرف کنید. چرا اجازه می دهیم تومورها رشد کنند؟ چرا باید چنین اتفاقاتی رخ دهد؟ نترس. فقط برو. و اگر می ترسید ، خانواده و دوستان خود را با خود ببرید. آنها در کنار شما خواهند بود “.

   آزمایش های ژنتیکی نشان داده است که رابرتسون هیچ جهش ژنتیکی برای توضیح علت ابتلا به سرطان پستان ندارد. پزشکان معتقد بودند که سرطان وی با سطح هورمون های بدن ارتباط دارد.

   دکتر گلدفرب می گوید: “بیشتر سرطان های پستان در مردان برای گیرنده های استروژن مثبت است.” این بدان معناست که سلولهای سرطانی پستان آنها گیرنده هایی دارند (یا پروتئینی دارند که می توانند به مواد خاصی متصل شوند) که برای رشد به استروژن متکی هستند. بنابراین ، رابرتسون و بیمارانی مانند او می توانند از داروهای انسداد استروژن مانند تاموکسیفن استفاده کنند تا از گیرنده ها از استروژن جلوگیری کرده و به نوبه خود از عود سرطان جلوگیری کنند.

   این محتوا از اینستاگرام وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

   رابرتسون به عنوان یک بازمانده از سرطان تلاش می کند تا این بیماری را برای همه مبتلایان به سرطان ، از همکاران و دانشجویان سابق گرفته تا همسران دوستان قدیمی تحت درمان سرطان پستان ، در دسترس قرار دهد.

   “من به آنها می گویم ،” من برای شما هستم. با من تماس بگیرید و من با شما صحبت می کنم و به شما کمک می کنم. برای کسی که مبتلا به سرطان است ، فقط صحبت با او معنی زیادی دارد. لازم نیست زیاد کار کنید اما بپرسید ، “حال شما در این هفته چطور است؟” چه چیزی نیاز دارید؟ چطور می تونم کمک کنم؟’ همه گیری COVID-19 چیزهای خوب و بدی را به ما نشان داده است. اما یک کاری که می توانیم انجام دهیم این است که نسبت به یکدیگر دلسوز تر باشیم. ”

   این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر