این فیلم ها نشان می دهد که چرا ماسک های دریچه مانع از گسترش COVID نمی شوند


از ابتدای همه گیری ، شنیدیم که ماسک های N95 – ظاهری سالم که متخصصان پزشکی اغلب از آن استفاده می کنند – استاندارد طلایی برای محافظت از فرد در برابر ویروس کرونا است که باعث ایجاد COVID-19 می شود.

کمی بعد مشخص شد که دلیل عظیم استفاده از ماسک نه تنها برای محافظت از خود در برابر میکروب های ورودی بلکه جلوگیری از انتشار میکروب های خود به دیگران است. همچنین متخصصان شروع به استفاده نکردن نسخه هایی از ماسک های N95 که دارای دریچه بازدم هستند ، کرده اند که این امر باعث کندی شیوع بیماری نمی شود.

مطالب اختصاصی ارزشمند را از دست ندهید. همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید.

.

و اکنون ، دو ویدیوی جدید شگفت انگیز که توسط متیو استاماتس ، سخنران روان موسسه ملی استاندارد و فناوری ایجاد شده ، دلیل آن را نشان می دهد.

ابتدا نگاه کرد که دریچه ها چه مقدار از هوای بازدم خارج می شوند. در سمت چپ او یک N95 را با یک شیر حمل می کند. راست ، N95 بدون شیر:

سرنشینان مشکوک بودند که دریچه ها مقدار زیادی از آنچه که کاربر هنگام بیرون رفتن از غذا بیرون آورده است بیرون می آورد و شخصی را مشاهده می کند که یک N95 را با یک شیر پوشیده است. “من یک سخنران روان هستم و نفرین این است که دائماً به جریان هوا فکر می کنم. و وقتی این مرد را دیدم ، فکر کردم ، “می دانید ، اگر این شیر کاری را انجام دهد که فکر می کنم انجام دهد ، در حال حاضر پوشیدن ماسک خیلی خوبی نیست.”

حتما بخوانید:
لیست کامل از لوازم آرایشی دخترانه

و از آنجا که آزمایشگاه او در ابتدای شیوع بیماری با او به خانه آمد ، تصمیم گرفت پایین برود و آن را آزمایش کند.

از آنجا که نحوه ساخت اولین فیلم برای نشان دادن فقط جریان هوا از شیر طراحی شده است ، آزمایش دیگری انجام داد تا حرکت قطرات بازدم (نه فقط هوا) را نشان دهد. و واضح است که N95 بسیاری از قطرات را از دست می دهد:

Staymates می گوید: “این شیر دقیقاً همان کاری را که برای آن طراحی شده انجام می دهد.” به عنوان مثال ، برای افرادی که در ساخت و ساز کار می کنند ، ماسک می تواند در برابر گرد و غبار محافظت کند ، در حالی که دریچه تنفس را تسهیل می کند. وی توضیح می دهد: “اما در طی همه گیری ، ما در واقع آنچه را كه می خواستیم ماسك انجام دهد ، تغییر دادیم.” او می گوید به جای اینکه فقط اجازه ندهیم ذرات به درون مصرف کننده سرازیر شوند ، “ما از آنها می خواهیم همان کاری را که ما کنترل منبع می نامیم ، انجام دهند و این باعث می شود که قطرات روی من نریزد.” و آزمایش های او تایید می کند که بهترین راه برای انجام این کار ماسکی است که فاقد شیر باشد. سایر گزینه های ماسک را اینجا ببینید.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

حتما بخوانید:
دانلود مقاله بررسی نواحی لوب فرونتال در اسکیزوفرنی


منبع: dojedareh-news.ir