افسانه ها درباره واکسن COVID ، توسط کارشناسان تخریب می شوند


تصاویر توسط تنگ مینگ تونگگتی ایماژ

ایالات متحده به تازگی اولین واکسن را برای جلوگیری از COVID-19 تأیید کرده است. در حالی که دانشمندان نحوه ساخت واکسن های جدید را توضیح می دهند و کارشناسان به ایمنی آنها اطمینان می دهند ، افسانه های زیادی در مورد آنها در حال گسترش است. (سالها است که افسانه های مربوط به واکسن های دیگر وجود دارد ؛ ببینید چرا هنوز در مورد سرخک منتشر می شود و از تخریب بیماری جلوگیری می کند.)

با این وجود بسیاری از آمریکایی ها تمایلی به اعتماد به واکسن ندارند زیرا تعداد زیادی از نظریه های توطئه به سرعت در حال گسترش است. بنابراین ، ما حقیقت را گسترش داده و خطرناک ترین افسانه ها را در مورد واکسن ویروس کرونا نشان می دهیم.

آنچه کارشناسان می گویند در اینجا است:

باور نادرست: مصرف واکسن علیه COVID به شما COVID می دهد

خیر ، واکسن COVID-19 به شما COVID-19 نمی دهد. مطابق با CDC، هیچ یک از واکسن های تولید شده در ایالات متحده از ویروس زنده ای که باعث ایجاد COVID-19 می شود استفاده نمی کنند. در عوض ، واکسن Pfizer که به تازگی برای استفاده اضطراری تأیید شده است و واکسن Moderna که اکنون تقاضا دارد ، از RNA ارسالی (mRNA) ساخته می شوند. مواد ژنتیکی ویروس کرونا از این ساخته شده است. mRNA اساساً به سیستم ایمنی بدن می آموزد که چگونه ویروس را قبل از مواجهه با آن تشخیص داده و با آن مبارزه کنید. CDC خاطرنشان می کند که این روند می تواند علائمی مانند تب ایجاد کند. اما او هشدار می دهد که این یک علامت طبیعی است که بدن در حال ایجاد ایمنی در برابر ویروس است. به شما COVID-19 نمی دهد.

باور غلط: اگر قبلاً COVID داشته باشید واکسن م workثر نخواهد بود

کسانی که در گذشته COVID-19 داشته اند هنوز از واکسیناسیون بهره مند می شوند. اگرچه در طی همه گیری تاکنون نسبتاً نادر بوده است ، اما هنوز جای آن وجود دارد عفونت مجدد ویروس COVID-19.

بعد از هر بیماری ، بدن شما آنتی بادی ایجاد می کند که می تواند با عفونت در آینده با ویروس مقابله کند. این مصونیت طبیعی نامیده می شود. با این حال ، متخصصان می گویند نباید به این مصونیت طبیعی اعتماد کرد. رابرت هاوکس گفت: “ما می دانیم که افراد COVID-19 را دو یا سه بار دریافت کرده اند ، بنابراین شما می توانید یک بار آن را دریافت کنید و بدن شما آنتی بادی ایجاد می کند ، اما از آنجا که سویه های مختلفی وجود دارد ، می توانید بار دوم و سوم آن را دریافت کنید.” ، مدیر برنامه دستیار پزشکان در دانشگاه خلیج فلوریدا. “آره [natural immunity] از شما محافظت بیشتری نمی کند. “هنوز هم واکسن برای جلوگیری از بیماری توصیه می شود.

حتما بخوانید:
ویژگی دوزینگ پمپ ها - دوزینگ پمپ

باور غلط: واکسن آنفلوانزا از ابتلا به COVID جلوگیری می کند

اگرچه این دو بیماری علائم مشابهی دارند ، اما ویروس های مختلفی هستند و هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا که دریافت واکسن آنفلوانزا به عنوان محافظت در برابر COVID-19 عمل می کند ، وجود ندارد. با این حال ، امکان ابتلا به ویروس آنفولانزا و کرونا وجود دارد که به طور همزمان بدن و سلامتی شما را تحت فشار قرار می دهد – و در شرایط بدتر در بیمارستان ها. به همین دلیل متخصصان بهداشت بیش از هر زمان دیگری به خصوص با آغاز فصل آنفولانزا بر لزوم ابتلا به آنفولانزا تأکید می کنند.

اشتراک mvp سلامت مردانه

برای دریافت محتوای اختصاصی سالم ، اینجا را کلیک کنید.

سلامت مردان

باور غلط: واکسن COVID سریع است

شرکت های دارویی منابع قابل توجهی در تولید واکسن COVID-19 به موقع سرمایه گذاری کرده اند. شرایط اضطراری همه گیر جهانی امکان افزایش بودجه و اولویت بندی تلاشهایی را که در واکسیناسیونهای گذشته مشاهده نشده است ، با حدود 8 ماه پیشرفت در مقایسه با پنج تا 10 سال معمول ، ممکن کرده است. زمان کوتاهتری برای عرضه در بازار وجود دارد نه با دور زدن پروتکل ها یا حذف آزمایش عمیق به دست می آیند. و علیرغم تلاش مقامات دولتی ، FDA اجازه استفاده اورژانسی از واکسن کرونا را بدون اتمام یک بررسی دقیق مستقل با چندین مرحله آزمایشات بالینی نداد.

فوریت شرایط فشاری است که به نظر من برای همه ما قابل توجه است. » گفت دکتر استفان هان، کمیساریای FDA. “کارکنان شغلی ما از این موضوع آگاه هستند و با سرعت بالایی کار می کنند. اما ما همچنان به استفاده از داده ها و علم متعهد مانده ایم و ادامه خواهیم داد. “

حتما بخوانید:
مورگان هورد لند ژیمناست را با ماسک صورت کامل ایستاده تماشا کنید

طبق FDA ، تولید کننده بیو دارو باید حداقل دو ماه پس از انجام یک سری واکسیناسیون ، شرکت کنندگان در مطالعه را پیگیری کرده و واکسن را برای گرفتن مجوز اضطراری بی خطر و م foundثر دانسته است.

باور غلط: واکسن همه چیز را حل خواهد کرد

مانند اکثر واکسن ها ، دانشمندان پیش بینی می کنند که واکسن COVID-19 100 درصد موثر نخواهد بود. و متأسفانه ، واکسن یک راه حل سریع برای همه گیری نیست. پس از مجاز شدن واکسن ، انتشار آن مدتی طول خواهد کشید ، زیرا در ابتدا مواد اولیه محدود خواهد شد. دولت فدرال شیوع واکسن را در ایالات متحده کنترل خواهد کرد ، در حالی که CDC توزیع واکسن را در سطح ایالت و محلی کنترل خواهد کرد.

آمش آدالیا ، دکتر ، متخصص بیماری های عفونی در مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز گفت: “شما در مورد صدها میلیون دوز لازم برای تهیه صحبت می کنید و آنها به یک باره در دسترس نخواهند بود.” “با گذشت زمان ، آنها منقضی می شوند و گروه های اولویت خاصی برای کسانی که ابتدا باید واکسن بزنند وجود خواهد داشت.”

آکادمی ملی علوم رویکردی چهار فاز برای توزیع واکسن COVID-19 را آغاز کرد ، که توزیع آن برای بیشتر نیازمندان مانند متخصصان مراقبت های بهداشتی آغاز شد. دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی گفت که دستیابی به واکسن برای همه آمریکایی ها یک برنامه خوش بینانه است. آوریل 2021.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید


منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme bozdurma