[ad_1]

زیرا بیش از دو نفر در ایالات متحده جان خود را از دست دادند هر دقیقه از COVID-19 ، کمیته مشاوره سازمان غذا و دارو روز پنجشنبه به توصیه تصویب اولین واکسن اضطراری برای افراد 16 ساله و بالاتر رأی داد.

در حال حاضر ، 2.9 میلیون دوز اولیه واکسن COfID-19 Pfizer در سراسر کشور راه دارد ، که همین تعداد بیست و یک روز بعد برای تقویت کننده نگهداری می شود و نیم میلیون مورد دیگر برای نیازهای غیر منتظره تأمین می شود.

انتظار می رود اولین دوزها به 21 میلیون کارگر بهداشتی در کشور و 3 میلیون نفر از ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت برسد ، در حالی که واکسن های درخواستی در داروخانه های محلی برای ماه آوریل هدف گذاری می شوند.

کمیته مشورتی FDA هفته آینده مجدداً تشکیل جلسه خواهد داد تا همین س aboutالات را در مورد واکسن Moderna بپرسد ، که امیدوار است تا پایان سال 20 میلیون دوز را توزیع کند.

آنچه شما باید در مورد ایمن بودن واکسن ها ، عوارض جانبی انتظار داشته باشید و اینکه چرا واکسن به هیچ وجه از خود بیماری بدتر نیست ، باید بدانید.

این واکسن ها واقعاً چقدر ایمن هستند؟

در حالی که روند واکسیناسیون علیه COVID-19 با سرعت بی سابقه ای توسعه یافته است (هر دو شرکت Pfizer و Moderna فقط یازده ماه پیش روی واکسن های خود کار کردند) ، سه دلیل قوی وجود دارد که ایمن بودن آنها را ایمن می داند.

1) ما اطلاعات بیشتری داریم که معمولاً قبل از تزریق واکسن در مورد آنها داریم. گریس لی ، دکترای پزشکی ، استاد اطفال در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد گفت: “هر یک از این واکسن ها در هر آزمایش شامل 30،000 تا 60،000 است و شش کاندید واکسن دارد.” “این اطلاعات زیادی است که ما در اختیار خواهیم داشت.”

2) اطلاعات بالینی Pfizer عوارض جانبی جدی را برای 38000 شرکت کننده نشان نمی دهد در آزمایش او و بیشتر عوارض جانبی خفیف در شرکت کنندگان زیر 55 سال رخ می دهد. به نظر می رسد واکسن Pfizer 95 درصد در پیشگیری از بیماری م effectiveثر است و در این مطالعه فقط یک شرکت کننده به یک بیماری شدید مبتلا شد.

به همین ترتیب ، طبق داده های وی ، واکسن Moderna از 94.5٪ موارد جلوگیری کرده و در مطالعه آن موارد بیماری شدید گزارش نشده است.

3) دلیل اصلی بی خطر بودن این واکسن ها همین است هر دو از نوع انتقال RNA در نوع خود (mRNA) استفاده می کنند.

این بدان معناست که واکسن قادر است بدن ما را فریب دهد و همان پروتئین موجود در بالای ویروس کرونا را تولید کند که باعث ایجاد پاسخ ایمنی در بدن می شود. هیچ یک از این واکسن ها از ویروس زنده کرونا استفاده نمی کنند. این بدان معنی است که دریافت COVID-19 از هر یک از واکسن ها غیرممکن است.

آیا عوارض جانبی دارد؟

آنچه که همه باید قبل از دریافت هر واکسنی درک کنند این است که عوارض جانبی به خصوص پس از شلیک دوم بسیار شایع است و پس از یک یا دو روز از بین می رود.

سلامت مردان mvp

مطالب اختصاصی را از دست ندهید. همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید!

سلامت مردان

تقریباً هشتاد و پنج درصد افراد در محل تزریق واکنش داشتند ، تقریباً دو سوم آنها خستگی را تجربه کردند و بیش از نیمی از آنها در آزمایش Pfizer سردرد داشتند. واکسن Moderna همچنین نشان می دهد که اکثر افراد واکنش های مشابهی دارند.

در هر دو واکسن ، شدیدترین عوارض جانبی پس از شلیک دوم رخ داده است ، اگرچه افرادی که هر دو عکس را گرفته اند ، اظهار داشتند که این علائم طولانی مدت نیست.

با این حال ، برخی از متخصصان همچنان نگران ایمن بودن واکسن برای نوجوانان 16 و 17 ساله هستند. کمیته مشورتی واکسن ها و محصولات ارگانیک مرتبط با آن با 17-4 رأی موافق ، یک رأی ممتنع به FDA توصیه کرد که اجازه استفاده اضطراری از واکسن Pfizer COVID-19 را بدهد. چهار نفری که به این پیشنهاد رأی دادند احتمالاً به دلیل نگرانی در مورد کمبود اطلاعات برای این گروه سنی این کار را انجام دادند.

اما به گفته رئیس جمهور سابق FDA اسکاتلند و عضو هیئت مدیره دکتر اسکات گوتلیب ، نگرانی های ایمنی در مورد نوجوانان 16 و 17 ساله اگرچه بی دلیل نیست اما “بحث برانگیز است”. این به این دلیل است که این جوانان به هیچ وجه حق واکسن را نخواهند داشت ، که به ما فرصت کافی برای یادگیری می دهد.

برداشت اینجا این است. چند روز درد در ناحیه بازو و سردرد هزینه کمی برای جلوگیری از بیماری است که باعث کشته شدن بیش از یک چهارم میلیون نفر در کشور شده است. دکتر لی گفت: “جایی که ما در همه گیر هستیم ، اکنون افتضاح است.”

چگونه می توان فهمید که یک عارضه جانبی نادر رخ داده است؟

سیستم هایی وجود دارند که برای گرفتن هرگونه عارضه جانبی نادر طراحی شده اند که لزوماً در 30،000 بیمار مشاهده نمی شوند ، اما در 30 یا 300 میلیون مشاهده می شوند.

دکتر Sonali Kohhar ، دانشیار بالینی در دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، توضیح داد که چگونه می فهمیم مشکلی بسیار اشتباه پیش می رود از طریق ترکیبی از نظارت غیرفعال و فعال است. نظارت غیرفعال زمانی است که گزارشات مربوط به عوارض جانبی را همانطور که بیماران گزارش می کنند جمع آوری می کنیم و نظارت فعال به دنبال این وقایع است. ایالات متحده هر دو را انجام می دهد.

این محتوا از {embed-name} وارد شده است. شاید بتوانید همین محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید یا اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها پیدا کنید.

دکتر صوفیا نوواک ، دانشیار اپیدمیولوژی دانشگاه مونتانا گفت: “بسیاری از سیستم های نظارتی در حال اجرا هستند ، از جمله سیستم های مقیاس وسیعی مانند CDC’s Vaccine Safety Datalink و برنامه های FDA’s Sentinel.” “این سیستمهای نظارتی و سایر سیستمها برای اطمینان از ایمنی واکسنها در ایالات متحده دهها سال است که کار می کنند. نظارت بر ایمنی واکسن COVID-19 اولین تله کابین آنها نخواهد بود. “

همچنین یک روش جدید برای گزارش علائم از طریق پیام متنی وجود دارد ، V-Safe ، یک برنامه CDC که همچنین یادآوری هایی را برای دریافت دوز دوم ارائه می دهد.

اما آیا واکسن در اثر ابتلا به COVID-19 باعث بیماری من نخواهد شد؟

بر اساس مطالعه ای که توسط مرکز مطالعات امور عمومی آسوشیتدپرس-NORC انجام شده است ، تقریبا نیمی از آمریکایی ها می گویند یا مطمئن نیستند که این واکسن را دریافت می کنند یا قصد ندارند آن را تزریق کنند. این یک اتفاق غم انگیز خواهد بود ، زیرا برای دستیابی به مصونیت در بین مردم ، باید حداقل 63 درصد از افراد واکسن بدهیم.

بیشتر افرادی که می گویند نمی خواهند واکسینه شوند ترس خود را ناشی از سو dangerous تفاهم خطرناک واکسن ها می دانند ، از جمله چهار نفر از هر ده نفر معتقدند که می توانند بیماری را از طریق واکسن بگیرند ، این غیرممکن است زیرا واکسن دوباره از ویروس زنده استفاده نمی کند.

مطالعات دیگر نیز نشان می دهد که مردم بر این باورند که عوارض جانبی ناشی از واکسن ممکن است از خود بیماری بدتر باشد ، این یک باور باورنکردنی است که تقریباً قطعاً منجر به مرگ خواهد شد.

دکتر رابرت فینبرگ ، رئیس گروه پزشکی دانشگاه ماساچوست گفت: “اگرچه خطر در افراد مسن بسیار بیشتر است ، اما جوانان نیز به دلیل این بیماری می میرند.” “تصور اینکه بیمار بهتر است یک سوund تفاهم است.” تاکنون نه تنها COVID-19 حداقل 6300 نفر را زیر 45 سال کشته است ، بلکه کسانی که زنده می مانند اغلب بهبودی سختی دارند.

اگر ترس از قتل برای تحریک جوانان برای دریافت واکسن کافی نیست ، ترس از کشتن شخص دیگری باید باشد. داده های CDC نشان می دهد که افزایش موارد در بین جوانان افزایش موارد در افراد بالای 60 سال را پیش بینی می کند. و جدیدترین آمارها می گوید که در میان جوانان مواردی افزایش یافته است که یک فال بالقوه کشنده است.

افراد جوان و در غیر این صورت سالم که کارگر بهداشت نیستند ، چاره ای جز واکسیناسیون تا بهار نخواهند داشت ، اما در صورت امکان ، راه حل مشخص است: دست بیمار شما یک زندگی را نجات می دهد.

نیوکامر گفت: “با واکسن زدن ، از خود ، والدین و مادربزرگ ها ، همسایگان پیر خود ، افرادی که با آنها کار می کنید و بیماری های مزمن دارند محافظت می کنید” “واکسیناسیون ممکن است یک عمل فردی کوچک به نظر برسد ، اما تأثیر جمعی مثبت زیادی دارد.”

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir

ایندکسر