[ad_1]

همانطور که مسابقه واکسن COVID-19 در جریان است ، و احتمالاً دو نامزد در این ماه به بازار می آیند ، ارزش دارد که کمی وقت بگذارید تا متوجه شوید با وجود همه موفقیت های آشکار ، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما نمی دانیم در مورد چگونگی عملکرد این واکسن ها. مثال: مدیر عامل شرکت Pfizer ، که واکسنی تولید می کند که گفته می شود بیش از 90 درصد موثر است ، می گوید این شرکت هنوز نمی داند افرادی که واکسینه شده اند هنوز هم می توانند ویروس را حمل کنند ، به طور بالقوه آن را به دیگران توزیع کنید.

مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا ، پنجشنبه شب به همراه مدیرعامل Moderna و Johnson & Johnson ، که شرکت های آنها نیز روی واکسن کار می کنند ، در Dateline NBC ظاهر شد. این سه نفر در یک مصاحبه مشترک برای تشریح چالش های آینده – از جمله توزیع بالقوه میلیاردها دوز واکسن برای مردم در سراسر جهان شرکت کردند. این یک مشکل ساده لجستیکی نیست ، اگرچه به نظر می رسد شرکت ها از حل آنها اطمینان دارند.

سلامت مردان mvp

مطالب اختصاصی را از دست ندهید. همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید!

سلامت مردان

هنوز س questionsالات اساسی تری در مورد آینده بعد از واکسن وجود دارد ، از جمله اینکه آیا افرادی که واکسینه شده اند می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند یا خیر. بورلا به داتلین گفت: “من فکر می کنم این چیزی است که باید مورد کاوش قرار گیرد. ما الان در این مورد مطمئن نیستیم.”

این جنبه خاص هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است. دکتر کرستن هاکنز ، رئیس مرکز جدید علوم بهداشتی و رفتاری در دانشگاه برایانت گفت: “یک خطر نظری وجود دارد که شما می توانید ویروس را به دیگران انتقال دهید حتی اگر واکسینه شده باشید.” و قطعاً قبل از اینکه ماسک استفاده نکنند ، به پاسخ های بیشتری نیاز داریم.

اما امیدوارم که این امر توسط افراد واکسینه شده قابل انتقال نباشد. “هدف از واکسن ایجاد حافظه ایمنی در بدن است به طوری که وقتی در آینده با ویروس روبرو می شوید ، سیستم ایمنی بدن شما به سرعت رشد می کند و خیلی سریع قبل از بیماری به ویروس حمله می کند. بنابراین ، اگرچه واکسن دارای یک واکنش ایمنی قوی است ، اما به احتمال زیاد تولید ویروس در سیستم شما خیلی سریع متوقف می شود. “دکتر هاکنز می گوید. این توانایی شما را در توزیع آن به دیگران محدود می کند. وی گفت: “این ممکن است اتفاق بیفتد ، اما خطرات بسیار کمتر از واکسیناسیون شما نیست” ، و افزود که “از آنجا که واکسن به تقویت کننده احتیاج دارد ، ممکن است توانایی شما در انتشار ویروس باشد. اگر فقط چنین دوزی داشته باشید بالاتر است ، اما هنوز هیچ داده ای برای اثبات این مسئله وجود ندارد.

اظهار نظر بورلا تأکید می کند که گرچه واکسن ها ابزاری حیاتی در مبارزه با بیماری همه گیر هستند ، اما وجود آنها به این معنی نیست که همه می توانند با خیال راحت فوراً به “حالت طبیعی” برگردند. برای مبتدیان ، واکسینه شدن همه زمان بر است. س questionsالات بی پاسخ دیگری نیز وجود دارد ، از جمله دقیقاً دوام مصونیت پس از واکسیناسیون. بنابراین در این بین ، ایمن باشید و ماسک بزنید.

این محتوا توسط شخص ثالث ایجاد و نگهداری می شود و در این صفحه برای کمک به کاربران در ارائه آدرس های ایمیل خود وارد می شود. شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این و محتوای مشابه را در piano.io بیابید

[ad_2]

منبع: dojedareh-news.ir