لولههای پلیاتیلن دارای، کیفیت بالا، بارگیری و حملونقل لوله و اتصالات پلیاتیلن بهراحتی، وزن نسبتاً پایین، نصب سریع و آسان، این نوع از لولهها را به بهترین انتخاب در پروژههای گوناگون تبدیل کرده است. 2. انتخاب پیمانکار (مجری) لوله کشی گاز. لوله کشی ساختمان بایستی در کوتاهترین مسیر و با کمترین پیچ و خم انجام شود و در عین حال موازی یا عمود بر دیوارهای ساختمان وزن لوله های بدون درز باشد. از طرفی دارا بودن نشان استاندارد ملی و بینالمللی که توسط مراکز کنترل کیفیت و سنجش تست شدهاند و دارای گارانتی، شناسه کد، نام تجاری معتبر بر روی لوله مانیسمان، نشاندهنده کیفیت بالای آن است و بر اساس آن قیمتگذاری میشود.

نکته دوم: اتصال لوله های PVC بر حسب نوع لوله و اتصالات به روش های مختلف انجام می شود که نوع اتصال چسبی متداولتر است . نشت لوله های فاضلاب نیز از جمله مواردی است ممکن است خسارت زیادی به ساختمان وارد نماید. نکته دوم: اتصال دنده ای در مورد کلیه لوله های پلاستیکی سنگین و ۴ اینچ به پایین قابل اجرا است . لوله PVC از جمله اولین لوله های پلیمری مورد استفاده در صنعت ساختمان است که انعطاف پذیری آن بالا می باشد.

لوله های پلیمری به دلیل خواص و مزایای بی شمار، در صنعت و تاسیسات ساختمانی از جمله آب رسانی مورد استفاده قرار می گیرند. به علت مقاومت لوله های مسی از این لوله ها در تاسیسات تهویه مطوع و آبرسانی به وفور استفاده می شود . این لوله ها در برابر فشار ناشی از سیال مقاوم تر اند. سیستم فاضلاب اگر به درستی انجام نگیرد یکی از رایج ترین مشکلاتی که به وجود می آورد پراکنده سازی بوی نامطبوع فاضلاب و توالت در فضای داخلی منزل است. عملکرد سیستم هواکش لوله های ونت به این صورت است که گازهافاضلاب قبل از ورود به فضای منزل درون آب حل می شوند و بوی بد توالت از این طریق حذف می شود.

به گونه ای که چنانچه اتصالات این نوع لوله ها که غالباً به روش اتوی حرارتی صورت میگیرد غیر اصولی انجام شود مدت کوتاهی پس از لوله کشی ضعف خود را به صورت نشتی مخصوصاً در لوله های رفت و برگشت شوفاژ نشان میدهد. لوله های پلی اتیلن هیچکدام از دو نقطه ضعف بالا را در گذر زمان از خود نشان نمیدهد. پوسیدگی در لوله آب خود را بصورت نشتی و گرفتگی در لوله آب و در نتیجه به صورت کاهش فشار آب نشان میدهد. لولهی درزدار و لولهی بدون درز به شکلهای کاملاً متفاوتی تولید میشوند و شاید همین موضوع را بتوان مهمترین تفاوت هرکدام از این نوع لولهها دانست.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد لوله مسی بدون درز لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر